Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Esterházy Béke-díjas... (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Esterházy Béke-díjas...
nereus
  Válasz | 2004. október 11. 18:42 | Sorszám: 70
Az volt a Zéró Hattyú
nereus
  Válasz | 2004. október 11. 18:41 | Sorszám: 69
Na ugye.
kacamicli
  Válasz | 2004. október 11. 15:36 | Sorszám: 68
Mádl Ferenc köztársasági elnök gratuláló távirata Esterházy Péternek

Mádl Ferenc köztársasági elnök az alábbi táviratot küldte Esterházy Péternek:

„Tisztelt Esterházy Péter!

Valamennyi honfitársunk nevében szívből gratulálok a német könyvkiadók legrangosabb elismeréséhez, a Béke-díjhoz.

Az Ön életműve az írás „csodaszerűségét” hirdeti. Azt a csak kevesek által birtokolt tudást, amely képes bánni a szavakkal. Emlékszem egy rövid interjújára, amelyben elmesélte: gimnazistaként választhatott, hogy házi feladatnak öt oldalas esszét vagy három oldalas novellát ír-e. A novellát választotta, mert az rövidebb.

Irodalomszerető emberként csak azt mondhatom: örülök a választásának.

Mádl Ferenc”

nereus
  Válasz | 2004. október 11. 10:06 | Sorszám: 67
"A világ könyvkiadásának legátfogóbb seregszemléjén való magyar jelenlétet a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése szervezi együttműködésben a Berlini Collegium Hungaricummal - a kulturális tárca támogatásával."

És immanensen a Te adófilléreiden is.

nereus
  Válasz | 2004. október 11. 10:03 | Sorszám: 66
Ez a hígtrágyafáziselválasztás-hattyú az ún. kísérleti próza. Most elmagyarázzam? Olyan, mint amikor Zrínyi kapja magát egy nagyeposz közepén, és beszól az olvasónak, hogy engedelmet, de a kanizsai törököt kellett hazakurkásznia, de most folytatja az eposzt. (Amúgy újságírósan, proustosan, vagy kihez hasonlítsam neked a Szigeti veszedelem költőjét, méltatlan, Esterházyt fitymálni merészelő utód... ). Ennyit a kísérletekről - egyelőre.
Egyébként: fog még díjaihoz érdemes opuszokkal Péterünk is előállni...
kacamicli
  Válasz | 2004. október 11. 09:59 | Sorszám: 65
ááááá, hacsakúgynem
mpd
  Válasz | 2004. október 11. 09:44 | Sorszám: 64
Haggyad el, Tesvér.
Minek mindennap bebizonyítani, hogy halódó nemzet vagyunk?
Ezeknek az íróknak itthol tíz példányba se veszik meg a könyvit. De minek is vennék? Nekem megvan a Termelési regény, de egyszer vettem kézbe az utóbbi negyven évben: a nappaliból átvittem a gyerekszobába, egy félreeső polcra, ahol az antikváriumnak szánt köteteket tartom. De vajh adna-e pénzt érte az antikvárium? Bizistók, kipróbálom. Ha most se ment föjjebb az árfolyama...
onogur
  Válasz | 2004. október 11. 09:38 | Sorszám: 63
Tovább is van, mondjam még?

"Esterházy Péter a legismertebb magyar írók közé számít Kertész Imre, Nádas Péter, Konrád György, Darvasi László és Dalos György mellett német nyelvterületen. Lefordították szinte valamennyi művét, köztük nagy családregényét, a Harmonia Caelestist, s annak folytatását, a Javított kiadást is.

A világ könyvkiadásának legátfogóbb seregszemléjén való magyar jelenlétet a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése szervezi együttműködésben a Berlini Collegium Hungaricummal - a kulturális tárca támogatásával."

mpd
  Válasz | 2004. október 11. 09:32 | Sorszám: 62
Haggyámán. Bántottalak én?
onogur
  Válasz | 2004. október 11. 09:31 | Sorszám: 61
Ez magában még nem hazaárulás.
Hazaárulás az, hogy az SZDSZ(közeli) "Országimázs Központ" ennek a patkánynak a műveit erőszakolja külföldön, főleg Németországban.
onogur
  Válasz | 2004. október 11. 09:29 | Sorszám: 60
Egy könyvajánló a Magyar Zsidó honlapról: http://zsido.hu/tortenelem/konyvek.htm


Zsidó Budapest
(Lugossy László fotói, Esterházy Péter, Raj Tamás és Toronyi Zsuzsa szövegei, kötve, szép kiadvány) (Vince)
Ára 2795.- Ft

kacamicli
  Válasz | 2004. október 11. 09:25 | Sorszám: 59
aha
és ez konkrétan mitől hazaárulás?
mpd
  Válasz | 2004. október 11. 09:14 | Sorszám: 58
Ez egy seggfej.
Van, aki ezeket a szemeteket elolvassa? Hánytatásra mongyuk ippeg jó...
onogur
  Válasz | 2004. október 11. 08:51 | Sorszám: 57
Konkrétan mitől hazaáruló? Hát, például:

- A magyar géniusznak két archetípusa van. A bartók és a puskás. A bartók sovány, a puskás kövér.

- A magyarod élete lokális, szerelme globális. Mit akar ezekkel a magyarokkal? Was für ein magyar?

- A csokorba kötött magyart szétbontjuk, és éles késsel ferdén visszavágjuk. Kivétel a fásszárúak, mert azokat törjük vagy kalapáccsal zúzzuk.

- Nehogy megrohadjon a magyar. Az összement magyart a savó leöntése és Trianon után túrónak használhatjuk....

- A magyar emlõs. Egy magyar nem csinál nyarat.

- A magyar a sötét, ahová Európa ugrik.

- A magyar az új nincs. Az új semmi. Az árnyék.

- Ki tartson magyart? Kezdõ magyarbarát inkább kanmagyart tartson, ne szukát! Tanácsosabb fajtiszta magyart beszerezni, mint valami bizonytalan származású magyart.

- Öreg magyart ne vegyünk! A magyart következetesen dicsérjük vagy dorgáljuk! Lágy, barátságos hang: jól van, jó magyar, illetve keményen, határozottan: pfuj, magyar, helyedre!

- A sárgamagyar... a tágasság érzetét kelti. A narancsmagyar....mámoros.

A vörösmagyar....meleg. A jómagyarember.... az már a járásáról megismerszik. Mint komor bikáé. Levegõt minden magyar igényel, de nem huzat formájában. A Kárpát-medence huzatos.

- A magyar a tartós fogyasztási cikkek kategóriájába tartozik.

- Olcsó magyarnak híg a leve!


- A magyartartás csak akkor gazdaságos, ha a törzsállományunktól szaporulatot nyerünk, és azt fölneveljük. De azt nem kell megadni, hogy tízmillió vagy tizenöt!

Fortissimo
  Válasz | 2004. október 11. 08:48 | Sorszám: 56
Bélhattyú

Coca ölésére möntünk vala én szerelmes apám urammal. Minden szürke, dermedt. Mért nem szeretsz? De belenyúltam vala a felvágott disznó hasába, a gözőlgö, párolgó, bővséges belek közé, a beleket csúsztattam, folyattam az ujjaim között. Elig lehetett elvonszozni engemet onnét. A meleg bél az jó, mint Brazília. http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/modern/eszterh/hattyu/

(ha Döbrenteiilyen borzalmasan irt volna..lenne égzengés, földindulás..)

Fortissimo
  Válasz | 2004. október 11. 08:46 | Sorszám: 55
Az én idvezült asszonyomat anyámat, az szépséges Várdai Kata asszont vötte ki Isten ez világbúl ugyanez órán, kinek bizon azért gyilkosa vagyok akarat nélkül, úgy.
Az én szerelmes uram atyám, bóldog emlékezetű Csokonai Péter hótt meg szintén 17.napján Szent Mihály havának anno 1969., életének fényes 35.éviben, életje fáját sok senyvedések nyomán szomorúságban maga kezével töré el, kinek nagy emlékezeti ez világon is fölmaradván, az örök bóldogságban tündököljék. Én addig éppen négy tavaszt láték, nyárt, öszt és télt.Onnantúl kéntelen levék a színmutatásra, árvaságom ollyanná tött, minta lomha vizek, mellyekbűl tizennégy áradásokkal utóbb merítkezék föl csak.
Az 1982. esztendő végzésén egy zsongó-zsibogó nap ösmerém meg nagyságos szegin Kéri Márton uramat, én szerelmes férfimat. Övé löttem lassacskán magam akaratábúl die 15. aprilii. Szeles üdő vötte szűzemet. http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/modern/eszterh/hattyu/
Fortissimo
  Válasz | 2004. október 11. 08:43 | Sorszám: 54
Curriculumvitaehattyú
Édesapámhattyú
Édesanyámhattyú
Brazilhattyú
Szűzességhattyú
Bélhattyú
Biankóhattyú
A szűzességelvesztésehattyú
Történelemhattyú
Volkswagenhattyú
Asszonhattyú
Istenkáromláshattyú
Vágyhattyú
Abortuszhattyú
Halálhattyú
Inventárhattyú
A tizenhetedik hattyú

(borzalom http://www.kontextus.hu/kia/kia.php?ID=172&action=full

kacamicli
  Válasz | 2004. október 11. 08:39 | Sorszám: 53
khmmm, mintha azt kérdeztem volna, hogy olvastál-e tőlük egyetlen sort is
aztán meg azt, hogy konkrétan mitől lennének hazaárulók
az, hogy Turulnak nem teccenek a műveik, egyik kérdésre sem válasz
jobb_egyenes
  Válasz | 2004. október 11. 06:19 | Sorszám: 52
A #49-ben Turul már megválaszolta.
Black
  Válasz | 2004. október 10. 23:06 | Sorszám: 51
Szegény irodalom. Hát micsoda hüvelykelés kell itt közjogi méltóságok jelenlétében az olvasók figyelmének felkeltésére!
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 22:29 | Sorszám: 50
Erre gondoltam én is, a könyvek főleg ha jók, egyeseknek nagyon nehezek.
Turul
  Válasz | 2004. október 10. 22:16 | Sorszám: 49
"Kitűnő író.. maga a Himalája!"

Ja. Hím alája.

Olvasd csak el az "Így gondozd a zsidódat!".

Döbbenetes. Aki mindkettőt (a magyart is) olvasta, tisztán látja a magyar valóságot...

Balambér
  Válasz | 2004. október 10. 22:08 | Sorszám: 48
Lehet,de én sajnos csak évenkét egyszer,vagy mit tagadjam, talán őszintébb ha azt írom, csak két-három évenként megyek Magyarországra. S hogy milyen nehezek tudnak a könyvek lenni,azt csak szegény bőröndöm tudná megmondani.
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 21:56 | Sorszám: 47
Sakkozni nagyon tudok, de csak ha egy kocka van a táblán és akkor is először roschálok.
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 21:52 | Sorszám: 46
Persze, hogy nem, már beszedtem a másodikat...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola