Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Esterházy Béke-díjas... (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Esterházy Béke-díjas...
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 21:50 | Sorszám: 45
Na látod. Akkor mégsem az én Cavintonommal van baj.
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 21:49 | Sorszám: 44
Te magadtól vagy ilyen hülye, vagy fizetnek? Ha valakinek más a véleménye mint neked akkor mindjárt személyeskedsz és fröcsögsz bunkócska?
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 21:49 | Sorszám: 43
Szilágyi János Agancsbozótja Kafka után említendő
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 21:46 | Sorszám: 42
A "habzó szájú" írt egy-két hazúg könyvet (pl. Kommunisták), amit olvastam (és amiről tudok), de a Sziget a Szajnán pl. nagyon jól olvasható. Azt hiszem az a baj?, sajátosság?, ami a mieinkkel, hogy sokat kotkodácsolnak (értsd: ideologizálnak) a megírt könyvön. Ez az olvasót megtéveszti, viszont állítólag jobban kapkodják a könyvet. Kortünet.
Szereted az ilyen játékokakat: Platón barlanglakója, Dosztojevszkij egérlyuk-lakója, Kafka: kastélyba törekvő földmérnöke? Néha, anélkül, hogy tudnák persze, egészen azonos helyzetekben (más korból és korról ugyan) vizsgálódnak. Engem az ilyesmi is bárorít az újraolvasásra.
Balambér
  Válasz | 2004. október 10. 21:26 | Sorszám: 41
Különbözőek vagyunk, én Ignácz Rózsával jártam úgy, hogy kellemes meglepetés lett később. Arra is kíváncsi lennék – csak sajnos nincs időm (esetleg türelmem) kísérletezni – hogy egyáltalán el tudnám olvasni még egyszer mondjuk Dosztojevszkij Bűn és bűnhődését, vagy A félkegyelmű-t ,Thomas Mann József és testvéreit, Kafka Perét ? Valószínű, de azt hiszem Hemingway-el már bajba lennék – amióta megtudtam hogy szovjet zsoldos volt még ha csak irodalmi vonatkozásban is. Aztán a habzó szájú francia kommunista Lui Aragon könyveinek újra olvasása sem lenne piskóta, de ugyan így kicsit még mindig viszolygok Szabó Dezsőtől, de Nyírő Józseftől is, pedig mind a ketten jól írnak, s jól írt a komecs Aragon is. Sajnos minden nagyon relatív az életben.
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 21:20 | Sorszám: 40
Tényleg nem, Szentmáribal és Hame volt ott
Balambér
  Válasz | 2004. október 10. 21:12 | Sorszám: 39
Persze,meg a nép is,vagy annak egy-egy csoportja.Mint mondjuk egyes okostojások szerint, az amerikai magyarok. Inkább menj s vágj egy macskaszerenádot a tetőn,hátha meghallgat Kacamici !
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 21:11 | Sorszám: 38
Engem a díj hidegen hagy egy könyvvel kapcsolatban. Mondhatnám adott állam dolga, hogy mire költi az inkasszált pénzt.
Az élőkkel meg az a helyzet, hogy előbb-utóbb holtak lesznek, de a dolgaik itt maradnak.
A holttest nem több a trágyánál, ezt már az a pogány Herakleitos is mondta. (sz@rt nem említett)
Az ízlés meg vitaminhány és -többlet egyedi kombinációja.
Ez nálam is kimutatható.
De nagyon váratlan dolgok is történhetnek, amíg él az ember. Elkezd olyan könyveket olvasni, amit az első 5-10 oldal után letett. Változás állt be a vitamin-kombinációban. Úgy is mondhatom, személyeskedve magammal : megértem arra, hogy végre el tudjam olvasni az Ulyssest. Mégpedig könnyedén, figyelve a technikáját, derülve a trükkjein, elkedvetlenedve az egész laposságától ugyan, de nem vált káromra. Mivel beavatott egy-két olyan fogásba, amely segígségemre volt későbbi (modern) könyveknél. Rajtakaptam az Öreg Írt
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 20:42 | Sorszám: 37
"Általában ha valaki sz@r ember,annak olyan a könyve."

Persze az is lehet, hogy az olvasó sz@r.

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 20:40 | Sorszám: 36
Mondjuk van néhény jogos észrevétele, de az írás nagyon gyenge.
Balambér
  Válasz | 2004. október 10. 20:40 | Sorszám: 35
Én nem gondolkodom olyan komplikáltan mint a nagymenők.Csak kis mezei olvasó vagyok,aki azt olvassa el,ami tetszik neki,s az ízlésének megfelel. Adhatsz a kezembe akármilyen agyon díjjazott könyvet,az első öt-tíz oldal után eldől, hogy a képletes szemétládába kerül-e, vagy sem.

Volt ugyan rá már egy-két példa amikor erőltettem magam,de két-három évbe telt egy vékonyka könyv is.

Az élőkkel azért,egy kicsit másképp van.Általában ha valaki sz@r ember,annak olyan a könyve.

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 20:38 | Sorszám: 34
Lehet hogy te emlékszel, de én nem. Milyen sakk?
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 20:34 | Sorszám: 33
Igen, a sakk-kérdésben már volt eszmecserénk, kedves Nyam Nyam
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 20:32 | Sorszám: 32
Nem nagyon olvasok kritikákat, ha ez nem baj...
Elkerült a filosz-sors
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 20:26 | Sorszám: 31
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 20:25 | Sorszám: 30
Kedves Balambér, európai vagy, azok meg nem szeretnek unatkozni...
De komolyra fordítva: van jobboldali sakk és van baloldali sakk?
Még komolyabbra: ha csak azt olvasom, ami eszmevilágomat megerősíti, az már a szabadság?
Balambér
  Válasz | 2004. október 10. 20:23 | Sorszám: 29
Bocsánat.Ha netán nem olvastad ! = Ha nem olvastad volna.
nereus
  Válasz | 2004. október 10. 20:21 | Sorszám: 28
És nekem arról szólt, hogy a kezdeti sors hogyan lesz egyben utolsó sors, amely sokféle csírát hordoz, de végül csak a gyűlölet terebélyesedik ki belőle.
Persze a másodszori olvasásra felülvizsgáltam ezt...
Balambér
  Válasz | 2004. október 10. 20:20 | Sorszám: 27
Az még elnézhető. Én is olvastam rengeted olyan könyvet is,amiket ma, ha agyonütnének sem volnék képes újra olvasni.Hogy csak "A legmagassabb hőfokon"-t említsem.
Balambér
  Válasz | 2004. október 10. 20:17 | Sorszám: 26
Ha netán nem olvastad !

Tóth Károly Antal elég alaposan elemezte a könyvet,s az egész Kertész életművet itt:
Nobelesdi

nereus
  Válasz | 2004. október 10. 20:13 | Sorszám: 25
Állj! Elfejtettem említeni: 1976-ban olvastam.
Balambér
  Válasz | 2004. október 10. 20:06 | Sorszám: 24
Ha számodra olvasható volt,akkor olvassad. Véleményem szerint még ponyvának is gyenge.Például az "Orvos voltam Auschwitzben" hatványozottan jobb könyv,és még tudnék említeni jó pár a díjazottnál sokkal jobb könyvet,a témában is,ha már minden áron a holocaust témát akarták díjjazni,s nem az írói teljesítményeket.
erdeimano
  Válasz | 2004. október 10. 20:05 | Sorszám: 23
Lehet hogy ez csak rosszmájúság, de nekem úgy tűnik hogy a német mainstream értelmiség 1945 előtt az ultranacionalista militarizmus legidiótább irányvonalát, 1945 óta pedig az ultramultikulturalista pacifizmus ugyancsak legidiótább irányvonalát lépviseli.

Úgy tűnik tök mindegy nekik hogy mit képviselnek, csak az a fontos hogy az éppen aktuális irányzat legszélsőségesebb változata legyen.

nereus
  Válasz | 2004. október 10. 20:04 | Sorszám: 22
Kedves Mormota,

tudom, hogy a jelenlegi (kettéosztott) állapot nagyon megfelel bizonyos alkotóknak (kevésbé érett műveket is el lehet sózni, lehet kísérletezni pl. a hígtrágyafáziselválasztás hogyan viselkedik a horror vacui körülményei között stb., stb.), és látszólag (rövid távon) kedvez az olvasóknak is, mert egyféle művekkel kell foglalkoznia, közben a magyar irodalom meg úgy egységes, organikus egész (ha tudomásul veszed, ha nem) ahogy van.
Olvasók generációi nőnek föl, fölén, aztán ugyanúgy furcsálkodnak ezeken a mai vitákon, mint ahogy én vagy Te azon a néhai Ady-vitán. (Bár annak, ha tétje nem is, színvonala még volt.)

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. október 10. 19:59 | Sorszám: 21
Gratulálok Esterházy Péternek, megérdemelte a díjat!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola