Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mécs Imre : "A pártvezetés tönkretette az SZDSZ-t!" (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mécs Imre : "A pártvezetés tönkretette az SZDSZ-t!"
Henry
  Válasz | 2005. augusztus 17. 23:40 | Sorszám: 7
En lattam ezt a faszt itt Chicagoban meg a rendszervaltas eveben,elso pillantasra egy gusztustalan majmot lattam,egy baromi nagy csokornyakkendovel a hoherkotelre ahitozo rovid nyakan..Aztan mikor elkezdte az itteni nagyaerdemunek taglalni hogy o milyen hos volt,akkor hanyingerem lett es gyorsan atrobogtam szembe a templommal ,marisha kocsmajaba egy ket stolit lenyomni..
HAME
  Válasz | 2005. augusztus 17. 23:36 | Sorszám: 6
Az egész szöveg értelme ez az egy mondat:
A bizonytalan helyzet eredménye, hogy a képviselő nem tudja elutasítani az MSZP támogatását 2006-ban.

Lesz ami lesz, lesz SZDSZ vagy nem, ő a parlamentben fog ülni.

Turul
  Válasz | 2005. augusztus 17. 22:19 | Sorszám: 5
Imádkozom, hogy Imre mondatai igazak legyenk.
Nagyon kevés ennyire vágyott óhajom van.
zividivi
  Válasz | 2005. augusztus 17. 22:09 | Sorszám: 4
//".... a nem szavazással az SZDSZ valójában eldöntötte a választást....."//


Attól tartok, hogy már jóval korábban, még az ominózus 3+1-es, azaz a "4 Igen"-es manőverrel döntötték el, hogy a választást kiveszik az arra legilletékesebb: a nép kezéből. " "

Dehát Mécs azt hisz, amit csak akar.

morse
  Válasz | 2005. augusztus 17. 21:57 | Sorszám: 3
"Amikortól viszont nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket, el kellett volna hagyni a koalíciót. Az egyéni hatalmi ambíciók tették tönkre az SZDSZ-t. Azóta a párt szűk vezetése megnehezítette az eltérő vélemények megjelenését. A demokratikus és '56-os ellenzékből szervesen kifejlődött, igen jelentős háttérrel, szürkeállománnyal és a kisvárosokban is politizáló közönséggel rendelkező SZDSZ egy felülről működtetett kis párt lett. A pártelitnek sikerült leamortizálni az SZDSZ-t az 1990-es 24 százalékosról öt százalékos, a parlamenti túlélés határán mozgó törpepárttá, amelyik a liberalizmust az eredeti széles értelmezés helyett doktriner módon kezeli, amelyik marginális célokért és csoportok érdekeiért küzd" - vallotta. http://ma.hu/page/cikk/aa/0/127705/1

Azért bízom benne, hogy ez a rész felkerül legalább az MNO honlapjára Medgyessy emlékezetes kijelentése mellé

nemszadista
  Válasz | 2005. augusztus 17. 21:56 | Sorszám: 2
"így az (MSZP) ma már nem nevezhetők utódpártnak"

Ez aztán a hiteles megállapítás.
Mondhatta volna Gyurkány is.

szakall
  Válasz | 2005. augusztus 17. 21:51 | Sorszám: 1
Tönkretette, de még mindig nem eléggé. Úgyhogy minden bizalmam töretlenül bennük vagyon!
morse
  Válasz | 2005. augusztus 17. 21:30 | Sorszám: 0
Meglepően komoly bírálatokat fogalmazott meg interjújában Mécs Imre a héten. Elsősorban az államfőválasztás körüli bonyodalmakat taglalta. Mint fogalmazott, a koalíció érdekei szerint cselekedett. Ismeretes, Mécs a szocialista jelöltet, Szili Katalint támogatta.

Az SZDSZ vezetői belemanőverezték magukat egy lehetetlen helyzetbe, amikor ragaszkodtak ahhoz, az eredetileg Kovács László és Horn Gyula jelölésének megakadályozására kitalált álláspontjukhoz, hogy "pártpolitikust nem szavazunk meg" - értékelte a helyzetet a képviselő, aki a szabad választást tartotta volna elfogadhatónak. Rámutatott: a nem szavazással az SZDSZ valójában eldöntötte a választást: győzelemre segítette az ellenzék jelöltjét, és mosta kezeit. A liberális honatya szerint a szavazás kikerülése sérti a képviselők alkotmányos jogait, nem egyezik a liberális elvekkel és a demokratikus ellenzék hagyományaival sem. A következményekről eképp vallott:

- Egyelőre csak puha üzengetés folyik a sajtóban, Kuncze és Horn Gábor is emleget valamilyen homályos politikai következményeket. A jelölésemet próbálják megakadályozni, kizárni vélhetően nem fognak, hiszen egyszer már megkísérelték, de nem sikerült nekik.

A bizonytalan helyzet eredménye, hogy a képviselő nem tudja elutasítani az MSZP támogatását 2006-ban. Ugyanakkor leszögezte: az MSZP-be sosem lépne be, annak ellenére sem, hogy a szocialistáknál több generációváltás lezajlott a rendszerváltás óta, így az ma már nem nevezhetők utódpártnak. Arra a kérdésre, hogy 56-ban Horn Gyulával ellenfelek voltak, így reagált: Horn Gyula '56-ban fegyvert viselt. Az én kezemben is fegyver volt. Ha találkozunk egy utcasarkon, valószínűleg lőttünk volna egymásra. Azért hozzáfűzte azt is, hogy ma már összefogásra van szükség.

Az interjú kitért az elmúlt 15 év fontosabb eseményeire is. Mécs Imre elmondta, hogy a párt vezetése az elmúlt években rendszeresen megalázta, és többször is rendkívül méltatlan helyzetbe hozta. Így fogalmazott: 1998 óta nem kapok a képességeimnek és az érdemeimnek megfelelő feladatot és pozíciót. A Mécs-bizottság munkájával kapcsolatosan pedig megjegyezte: érdemi munkára nem volt lehetőség, úgy tűnik, a politikai elitnek nem érdeke a múlttal való tényleges szembenézés.

Az SZDSZ politikai kálváriájáról szólt végül. Úgy vélte, a Horn-kormány idején kezdődött a lejtmenet. "Amikortól viszont nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket, el kellett volna hagyni a koalíciót. Az egyéni hatalmi ambíciók tették tönkre az SZDSZ-t. Azóta a párt szűk vezetése megnehezítette az eltérő vélemények megjelenését. A demokratikus és '56-os ellenzékből szervesen kifejlődött, igen jelentős háttérrel, szürkeállománnyal és a kisvárosokban is politizáló közönséggel rendelkező SZDSZ egy felülről működtetett kis párt lett. A pártelitnek sikerült leamortizálni az SZDSZ-t az 1990-es 24 százalékosról öt százalékos, a parlamenti túlélés határán mozgó törpepárttá, amelyik a liberalizmust az eredeti széles értelmezés helyett doktriner módon kezeli, amelyik marginális célokért és csoportok érdekeiért küzd" - vallotta.
http://ma.hu/page/cikk/aa/0/127705/1

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola