Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Magyar fejlesztésű mplayer a Tilos rádióban (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Magyar fejlesztésű mplayer a Tilos rádióban
zoozo
  Válasz | 2005. augusztus 20. 15:34 | Sorszám: 37
Azóta szinte az összes core tag kiszállt az mplayerből. Ez általában jellemző a sajátos magyar scene társadalomból jött antiszociális társaságra. Az a csoda, hogy addig kapcsolatba kerültek a Gnu hackervilággal, ami pont az ellentettje az övéknek, egymást segítő jómodor ... stb. Bár vannak kivételek, mint az OpenBSD-s Theo de Radt :-)
Most al3x tartja karba a weboldalt, még a fejlesztés már többnyire nemzetközi team kezében van. Érdekes az eddigi mplayer története. Az is tény viszont, hogy Arpiék távozása óta lelassult az mplayer fejlesztése.
Sziriusz
  Válasz | 2004. április 13. 01:04 | Sorszám: 36
Nem a szakértö hibája, hogy ezt mondta. Nem tudtam neki megmutatni az mplayert, csak elmesélni, mint tegnap este itt. Viszont az ö windows-os rendszere lejátszotta. Ha legközelebb vidóproblémám lesz, megemlítem neki ezt a menetközbeni felbontásváltást. (ezzel persze mindkettötök szsakértelmét tesztelem, bár ö nem volt olyan biztos : neki se tudtam megmutatni, csak elmesélni. Még az is lehet, hogy írásban pontosabban fogalmazok, mint szóban :-)

Én csak azért nem írtam a fejlesztöknek, mert az a normális reakció részükröl, hogy a legfrisebb verzió is csinálja-e a hibajelenséget - erre eddig nem volt idöm.

Don
  Válasz | 2004. április 13. 00:43 | Sorszám: 35
Azért az az mplayer se tökéletes, amit most használok: a Satyricon DVD-t, amit az odeonból vettem ki, szétkockázta. Azt mondta erre egy szakértö, hogy eltévedt, s rossz kodeket választott ki.

Jó nagy hülyeséget mondott a "szakértő" (inkább szarértő), de miért ne mondott volna, hiszen manapság leginkább azok nevezik magukat szakértőnek, akik még a szakma legfelszínesebb lózungjait is csak ugatják, mint kutya a holdat.

A gyári DVD-k MPEG2-t használnak, így nem lehet "rossz kodeket" kiválasztani és "eltévedni". Ha rossz kodekkel akarna nekiesni, akkor nem is szétkockázódna a kép, hanem egy nagy büdös semmit sem lehetne felismerni az egészből. Az mplayer pedig nem téved el (jó is, hogy nem írtad meg nekik, mert nem kevéssé antiszoc jellemükből (is) kifolyólag nem éppen nyomdafestéket tűrő stílusban küldtek volna el melegebb éghajlatra azonnal), ha "szétkockázódott" a kép, az vagy olvasási hiba miatt volt, vagy - az egyetlen hibajelenség, ami mplayer esetén DVD-knél előfordul, - menet közben felbontást váltott a DVD, ami ugyan a szabvány keretei közé befér, de az mplayer mégsem tudja kezelni.

Az mplayer fejlesztőgárda egyébként nem olvas Gondolát, mert félpasszív ballib gyűlölködőkből áll, és ha jobboldali minőségedben jelensz meg előttük, akkor esetleg szájonvágnak egy szívlapáttal.

A windows alatti "csodakodekek" pedig maximum arra jók, hogy kiröhögje őket az ember, mert az mplayerhez képest a teljes windows alatti kodek- és lejátszószisztéma egy igazi röhej.

Sziriusz
  Válasz | 2004. április 12. 21:22 | Sorszám: 34
Mivel az eredeti téma - úgy gondolom - kifújt, egyáltalán nem off! S legalább bátran leírom én is a tapasztalataimat a mozgóképlejátszással:

A legkönnyebb dolgom az 1.0-ás uhu-linuxhoz adott mplayer-rel volt. Igaz, azóta kijött az 1.1 uhu, na meg az újabb mplayert is le lehet tölteni - azokra nem volt idöm. Söt úgy tudom, hogy az mplayer-t megcsinálták windows-ra is, s azt a változatot nem is kell lefordítanom, csak telepítenem. De erröl nincs tapasztalatom, nekem is csak mesélték. De próbálok egy ideje összeállítani egy minimál windows 98-at, abban nemcsak az explorert fogom kidobni az opera kedvéért, hanem a mediaplayer-t is, hisz az mplayer a mai microsoft lejátszóknál is jobb, a 98-ast pedig bööszen frissíteni kellene. S persze outlook se lesz a gépen, hisz a webes levelezöök jobbak is, biztonságosabbak is.

Gondot csak az okoz, hogy például a pszinapszis CD-n nemcsak .wma formátuimú vidófelvétel van, ami miatt az eredeti 98-as mediaplayert frissíteni kellene, míg az mplayer csont nélkül lejátssza, viszont volt ott powerpoint prezentáció is - de az ms-word, meg a minimálkonfiguráció egymást kizáró fogalmak.

Azért az az mplayer se tökéletes, amit most használok: a Satyricon DVD-t, amit az odeonból vettem ki, szétkockázta. Azt mondta erre egy szakértö, hogy eltévedt, s rossz kodeket választott ki. S meg is mutatta - windows alatt - hogy van valahol egy szuperkodek csomag, ami azzal inul, hogy a gépen levö összes régebbi kodeket letörli, s csak aztán telepíti magát - szóval ezzel ki lehet az ilyen tévesztéseket küszöbölni. El is határoztam, hogy megírom ezt a tapasztalatomat az mplayer fejlesztöcsapatának, de aztán ez csak szándék maradt; most meg abban bízom, hogy vagy olvassa közülük valaki a gondolát, vagy elöbb - utóbb a google, vagy más keresöö ezt a hozzászólást is megtalálja.

Az is az mplayer mellett szól, hogy míg a windows csak a xing lejátzsóval boldogult a video-CD formátummal (Vuk, Lúdas Matyi), a gmplayer ezt is tudta - miután megtaláltam a VCD megnyitás menüpontot ( a DVD megnyitás fölött :-)

S az volt a legjobb, hogy nem kellett semmit menetközben telepíteni: még ha oda is rakták a CD-re a kodek-frissítö csomagot, azért a dög mediaplayer csak ki akar lépni a világhálóra, s nem tudom, hogy küldeni, vagy fogadni akar infót...

Kekec
  Válasz | 2004. március 18. 10:59 | Sorszám: 33
OFF, csak kikívánkozik belőlem a vélemény.
Szvsz a Win98-nak vége, pont a filmlejátszás (meg a nagy vinyók) miatt. WinXP-vel szemben viszont nyerő a Linux pl. filmlejátszás terén. Ír magának az ember egy fasza Movix-os CD-t (mplayer 0.9 van rajta http://movix.sourceforge.net/ ), és nem kell többet bajlódnia a kodekekkel.
Az újabb vindózokba pedig sokkal könyebb betörni, mint egy jó kis iptables mögé. Lassan ott tartunk, hogy minden vindóz használónak kell otthonra egy linux-os gép tűzfalnak (nálunk is így van), vagy legalább valami pénzen vett doboz (amiben jó eséllyel szintén linux fut).
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 18. 01:01 | Sorszám: 32
... Ide vágó petíció is van: http://www.peticio.hu/?id=50
Sziriusz
  Válasz | 2004. március 15. 12:51 | Sorszám: 31
Tegnap még müködött ott az anonymous hozzászólás!

Most mehetek keresgélni, hogy ott van-e még az a kettö, amit magaménak vallhatok!

Don
  Válasz | 2004. március 15. 00:29 | Sorszám: 30
Itt egy futó topic: http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5580&mode=nested

Nagyon elkelne egy kis magyarázás az egyik primitív jobboldal-fikázó fejlesztőnek... (Pontscho)

Sziriusz
  Válasz | 2004. március 14. 22:03 | Sorszám: 29
A linuxvilág föszerkesztöjének volt állandó rovata abban az újságban. Viszont induláskor nem vettem ésszre, hogy a magyarítást kirakta volna a honlapjukra. Sajnos nem is tudom öket álandóan figyelemmel kísérni. De talán, hogy így megszaladt a regisztráltak száma (meg a zürök a nagy testvérnél) miatt arra is következtethetek, hogy többeket is fog érdekelni a szabad programok, és az emberek életminösége (nemcsak szabadság) közötti kapcsolat.
Sziriusz
  Válasz | 2004. március 14. 21:56 | Sorszám: 28
Viszont a szakmáról csak a saját fórumaikon nyilatkoznak meg. Pedig a számítógépes programok egyre többféleképp határozzák meg - sokszor korlátozzák - életünket.
A legnagyobb baj az a szabad szoftverrel talán az, hogy szóban mindenki támogatja, hisz úgy illik. Aztán gyöz a lustaság, mert könnyebb egy w98-at összedobni internetezésre, egy másikat játékra, egy harmadikat zenélésre, egy negyediket képnézegetésre - mert minden ujdonság, meghajtóprogram elöször arra jön ki. Azonkívül, ha egy unixba betörnek, onnan sokkal nagyobb galibát tudnak okozni még a script kiddie-k is, mintha megfertözen egy w98-at. (újabb windose változatok esetén úgy tudom, ez már nem áll)
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 14. 21:48 | Sorszám: 27
... Aszem erre gondolsz: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=5&t=000024

... (De nyithatnánk újat is ... ennek túl konkrét/evidens a címe ...)

Sziriusz
  Válasz | 2004. március 14. 21:39 | Sorszám: 26
Akkor rosszul írtam. A "hangyaboly"-t inkább bolj-nak hallottam.
A filét, szitét is könnyebb lenne fálj, szálj(?) -ként mondani.
Az oktettre viszont nem tudok 4-letter-word kifejezést.
De mintha lett volna egy magar nyelvhelyességi szál itt a gondolán... de semmilyen kulcsszó nem ugrik be, így hiába van keresö.
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 14. 21:17 | Sorszám: 25
... Épp ellenkező irányba indultak a gondolataim: Én ugyan harmadik generációs "csakpesti" vagyok és az Álmodói Kiállításon is úgyláccik ezt a standot épp kihagytam, de ha hiszek a fülednek, akkor végképp tarthatatlan az 'ly' ... és a 'boly'-t is 'bojl'-nak kell írni !
orosz_hussalata
  Válasz | 2004. március 14. 21:16 | Sorszám: 24
Szerintem a nyílt kódot fejlesztők sokfélék, és szívesen mesélnek munkájukról abban a médiában, amelyik hangot ad nekik. A HírTV-n nincs informatikai magazin, de azért lehetne a témának akár gazdasági aspektusairól is értékes beszélgetéseket folytatni. Poltikai vonatkozásai inkább ott vannak a kérdésnek, hogy a közigazgatásban és az oktatásban hogyan kaphatnának nagyobb szerepet a nyílt forrású megoldások. Azt persze értem, hogy a Má$ik megoldás beszerzése miért üzlet a beszállítón túl a megrendelőnek is.
Sziriusz
  Válasz | 2004. március 14. 21:08 | Sorszám: 23
Mi lett volna, ha azt pedig "gely"-nek írtuk volna?
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 14. 20:54 | Sorszám: 22
... Jövevényszóban 'jl'-t is találtam: gejl ...
Sziriusz
  Válasz | 2004. március 14. 20:34 | Sorszám: 21
Az álmok álmodói kiállításon volt olyan harang, amelyböl másként szólt az ly, és a j. Az ly-ban volt egy kis jl-szerüség - ez adta az ötletet.
Az állomány szó a hétköznapi nyelvben jó lenne, csak nem ismerik - mert mikro$ sokhelyütt csak 4-betüs helyet hagyott.
Negyedszázada nagygépen azt mondták állomány mentésekor, hogy "kifilézzük" (mint a halakat) - sajnos az a kifejezés nagygépes maradt.
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 14. 11:08 | Sorszám: 20
'jt' van: sajt, sejt, bojt ... 'jl' aszem télleg nincs: legyen 'állomány' ...
Sziriusz
  Válasz | 2004. március 14. 05:30 | Sorszám: 19
Mi lenne, ha a kettöshangzós (magyarban nincs) angol számítástechnikai szavakat ly -nal írnánk?
szály, bály, fály - ha alany
szályt, bályt, fályt - ha tárgy
Uggyanis sokkal többször fordulna elö tágyként, és ezzel elkerülnénk a szörnyüséges szájtot, bájtot, fájlot!
?
S aki olyan vidéken született, az alanyesetben is másképp mondaná a két fá* szót, hogy: Mi fáj? Hogy nincs meg a fály?
Sziriusz
  Válasz | 2004. március 14. 05:19 | Sorszám: 18
Nem az a baj, hogy a Tilos hallagóihoz akarnak szólni, hanem az, hogy c s a k nekik.
Názd meg a hup-honlapon a vitát! (egészen használható az is, csak szokatlan, s terjengös)
Egyikük nagy toleranciájában azt írja, hogy amíg {ellenvélemány - most nem találom} fent van, addig ö nem szólal itt meg.
Márpedig Voltaire azért küzdött, hogy azok is megszólalhassanak, akivel ö" nem ért egyet
Sokféle hacker lehet, s elképzelhetönek tartom, hogy crackerek is beszálltak a fejlesztésbe.
Nem véletlen, hogy a Debian csapat nem vállalta fel.
Viszont anak örülök, hogy az Uhu elfogadta öket.
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 13. 15:27 | Sorszám: 17
(Bocs: Csak 3 "o" ... )
dextraboy
  Válasz | 2004. március 13. 15:20 | Sorszám: 16
igaza van zoozoo nak.

Hacker barátaink lázadók. Meg kell értetnünk velük, hogy a lázadás a politika és a világnézet terén ma nem Tilos rádió hallgatás, és a drogosokért, meg a pederaasztákért való kiállás, hanem pl. a keresztállítás, meg a nemzeti radikalizmus. Meg kell érteniük, hogy ők közelebb állnak lélekben hozzánk, mint az ultralib kirekesztőkhöz.

szakall
  Válasz | 2004. március 13. 14:41 | Sorszám: 15
Ők tudják, kivel állnak össze. Ha nekik a Tilos jó dolog, akkor sokan (saccperkábé egy fél ország) fogják tudni, hogy őket meg kerülni kell, jó messzire.
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 13. 14:19 | Sorszám: 14
Ne tégy úgy mintha nem értenéd:

A szabad szoftver jó dolog.

A Tilosrádió rossz ügy szolgálatába állt (... vagy rossz erők áldozatává vált).

... zoozo a szabadszoftveristákat akarja visszatartani attól, hogy rálépjenek arra a keskeny pallóra, amin a Tilos átesett ...

szutyok
  Válasz | 2004. március 13. 14:05 | Sorszám: 13
Őszintén szólva meglep, hogy egyrészt láthatóan szíveden viseled a szabad szoftver ügyét, másrészt viszont egy olyan vitát próbálsz gerjeszteni, ami semmi másra nem jó, minthogy hátráltatja ezt az ügyet. Használ ez valakinek? Gondold ezt végig!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola