Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gratula a Fidesznek, így kell ezt csinálni! (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gratula a Fidesznek, így kell ezt csinálni!
agentke
  Válasz | 2007. március 04. 19:10 | Sorszám: 37
tiszavirág! Én nem érzem rabszolgának magamat. Ha neked az elveid a fontosak, miért nem tartod tiszteletben másokét? Lásd. a rabszolga kifejezést. A választásokon az MSZP nyert. A többség akarta így. (Most hagyjuk, az öszödi beszédet, meg ilyeneket) Miért nem tartjátok tiszteletben? Miért volt hídfoglalás 2002-ben?
Csak az elveid miatt kérdezem.
tiszavirág
  Válasz | 2007. március 04. 19:09 | Sorszám: 36
Olvasgass még sok alkotmánybírósági döntést a tűntetésekről!!!

Ne keseredj el, még Qrcsánynak és Görényinek is sokat kell tanulmányoznia. Hogy nem ismerik rendesen, az a cselekedeteikből lépten-nyomon látható.

agentke
  Válasz | 2007. március 04. 19:04 | Sorszám: 35
Üdv. mindenkinek.
Én a taxis blokád idején sem értettem egyet az útelzárással. Ugyanis, ha abból indulok ki, hogy mi van akkor, ha én akadályozom adott esetben a taxist, hogyan fogja tolerálni? Szerintem sehogy. Az igaz, hogy mindenkinek joga van demonstrálni, de joga van mindenkinek a szabad mozgáshoz is. Az erőszakról meg annyit: mit vetnek az emberek a rendőrség szemére akkor, ha ilyen előfordul. Én magam megvetek mindent, ami erőszakos. Itt kimagyarázzák, hogy a sértett ütött először. Nem tudom, de nem is hiszem. Ha viszont ez felmentést ad a tüntetőknek, miért nem kap felmentést a rendőrség? Ráadásul a rendőr nem is mérlegelhet. Az engedély nélküli gyülekezést fel kell oszlatnia.
tiszavirág
  Válasz | 2007. március 04. 18:54 | Sorszám: 34
Idézet:
a karddal szúrkáló Moszkva-téri Mortimernél

Na meg azt se felejtsük el, hogy "Józsika" is megéri a maga pénzét, garázdaságért, késhasználatért már el volt néhányszor kaszálva a "kis drága"!

Mortimer szerint a kis rendőrivadék késsel fenyegetőzött és mit ád Isten a kés nem került elő...

Óhatatlanul eszébe jut az embernek, hogy milyen ügyesen is zsebelnek a cigányok a 4-es 6-os villamosokon, ahogy ellopják a tárcákat már megy is a tárca egymás között vándorútra és a büdös életbe nem találja meg senki, hogy éppen merre is van. Itt a piros, hol a piros? Csiribú, csiribá, pricc, pracc, prucc.

Ron
  Válasz | 2007. március 04. 18:36 | Sorszám: 33
Fárasztó ám ez. Azzal mentegetni a nuncsakuval hadonászó békés tüntetőket, hogy de Mortimer is meg Olaszliszka is...
Tulajdonképpen csókoljunk kezet mindenkinek, hogy nem lángszóróval jár a közértbe tejért, mert arra is lenne igény.
Kíváncsi lennék, akkor is ilyen megengedő lennél-e, ha az ideges autósok győznek és megvernek pár demonstrálót.
Tappancs
  Válasz | 2007. március 04. 11:14 | Sorszám: 32
"De amire valójában céloztam az az, hogy a tüntetőknél vajh mit keresnek az ilyen cuccok?

(Persze pontosan tudom: természetesnek tekintik, hogy idegesíthetik az embereket a forgalmas utak lassításával, de azt már nem tűrik el, hogy az emberek idegesek is legyenek. Pedig azok, méghozzá ugyanazon az alapon, ahogy te gondolkodsz: az arrogáns gecik lezárják az utakat, amikor én sietek, ne csodálkozzanak, ha nem vigyázok rájuk, majd elütöm őket aztán majd végiggondolják a tüntetősdit.)"
_______________

Egy Lengyel László veszett meg benned. http://nol.hu/cikk/437554/

"...érzékeli, hogy megkezdődött a magyar állam széthullása. Az államhatalom erőszakszervezeteiről nem lehet tudni, hogy biztonsággal kézben vannak-e tartva, illetve kinek a kezében vannak. "
______________
Ha a jelvény nélküli rendőrség a viperáival megszegheti a törvényt és a kormányfőnek látszó Gyurcsány ebben segédkezik neki, akkor ne csodálkozz, hogy a maguk kezébe veszik a törvénykezést. Az a csoda, hogy egyelőre mindenki lényegesen szelídebb a karddal szúrkáló Moszkva-téri Mortimernél vagy az Olaszliszkán bájosan lincselő cigányoknál.

Ron
  Válasz | 2007. március 04. 10:49 | Sorszám: 31
" Emlékeztetnélek rá, hogy a sofőr ütött először. Idiótákra mindig lehet és kell számítani."

Ezért fontos, hogy mindig legyen nálunk nuncsaku

negyven rabló
  Válasz | 2007. március 04. 10:35 | Sorszám: 30
Idézet:
--------------------------------------------------------------------------------
(Persze pontosan tudom: természetesnek tekintik, hogy idegesíthetik az embereket a forgalmas utak lassításával, de azt már nem tűrik el, hogy az emberek idegesek is legyenek. Pedig azok, méghozzá ugyanazon az alapon, ahogy te gondolkodsz: az arrogáns gecik lezárják az utakat, amikor én sietek, ne csodálkozzanak, ha nem vigyázok rájuk, majd elütöm őket aztán majd végiggondolják a tüntetősdit.)

--------------------------------------------------------------------------------

Gondolom, ugyanezt mondtad a taxis blokád idején is!

tiszavirág
  Válasz | 2007. március 04. 01:29 | Sorszám: 29
Emlékeztetnélek rá, hogy a sofőr ütött először. Idiótákra mindig lehet és kell számítani.

Minden rabszolgasorsra érdemes embernek sokkal fontosabb, hogy ő bárhova is elérjen, mint a másik ember szabad szólásszabadsága. Én nem tartozom közéjük. Nekem fontosabb még a te szólásszabadságod is, mint az, hogy ha föltartasz az úton. Nem fogok örülni neki természetesen, de azért vagyok ember és nem állat, hogy ne az ösztöneim, hanem az elveim vezéreljenek.

pannonpuma
  Válasz | 2007. március 04. 00:38 | Sorszám: 28
Ugye nem mondjátok komolyan, hogy ezentúl minden kocsmai verekedésről eszmecserét folytatunk! Fideszes alkoholista vert szoci alkoholistát. Maszopos vert két kisfröccs között Fideszest, miközben öngyújtóját kezében fogta! Lehet, hogy egy dinamitot akart begyújtani?
Ne komolytalankodjatok már!
Miközben az életmentő tűzolóknak előbb össze kell kaparniuk a vizitdíjravalót, ha megsérülnének a mentés közben, különben nem látják el őket. Ti ilyen baromságról vitatkoztok? És ez hogy válhatott média témává? Holnap az lesz a médiában, hogy Jóska bácsi megverte Gazsi bácsit Felsőöregpusztán, mert szidta Gyurcsit? Ugyan már!
Ron
  Válasz | 2007. március 03. 18:51 | Sorszám: 27
Emlékeztetnélek, hogy eredetileg a nuncsaku és egyéb eszközök megjelenését említettem.
Továbbra se hiszem, hogy ha velem valaki arrogánsan lép fel, annak szét kell verni az autóját, de erről már asszem nem foglak meggyőzni, nem is akarlak.
De amire valójában céloztam az az, hogy a tüntetőknél vajh mit keresnek az ilyen cuccok?

(Persze pontosan tudom: természetesnek tekintik, hogy idegesíthetik az embereket a forgalmas utak lassításával, de azt már nem tűrik el, hogy az emberek idegesek is legyenek. Pedig azok, méghozzá ugyanazon az alapon, ahogy te gondolkodsz: az arrogáns gecik lezárják az utakat, amikor én sietek, ne csodálkozzanak, ha nem vigyázok rájuk, majd elütöm őket aztán majd végiggondolják a tüntetősdit.)

tiszavirág
  Válasz | 2007. március 03. 18:44 | Sorszám: 26
Én nem szoktam megtámadni senkit!
Ha mégis megtenném, ami soha nem fordulhatna velem elő, akkor pedig nem csodálkoznék azon, ha kiütnék a szélvédőmet és kapnék néhány pofont, gyomrost, esetleg rugást! Ez ilyen egyszerű.
Ron
  Válasz | 2007. március 03. 18:38 | Sorszám: 25
Oké. Ha úgy érzed, hogy ezek beleférnek az önvédelem kategóriába a szélvédő betöréssel egyetemben, akkor egyszer kapjanak el téged is, és nevezzenek arrogáns gecinek, aki megérdemelte
Nekem mindegy.
tiszavirág
  Válasz | 2007. március 03. 18:25 | Sorszám: 24
Márpedig én, akár egyetértesz vele akár nem, ha valaki rámemeli a kezét úgy behúzok neki, mint a vöcsök és mindent megteszek azért, hogy ne legyen kedve mégegyszer nekemjönni. Nem várom meg sem a rendőrséget, sem az ombuccmanókat, se flepkót!

Van a barmának egy választása, arrébb megy és nem bánt.

Itt is volt az idiótájának egy választása, nem megy szembe a forgalommal, nem üti kocsi ajtaját a tüntetőkre és stb. Helyes, hogy megsorozták a rohadékot. Máskor nem lesz kedve hepciáskodni!

Ron
  Válasz | 2007. március 03. 18:20 | Sorszám: 23
"Akkor a rendőrségi vipera is magaslabda ugye?!"

A megvert emberek iránti tiszteletből nem mondanám, hogy magaslabda, de amúgy az.

"Ne kezdjünk már egy arrogáns g@ci miatt fanyalogni! Ha valaki nem ért a szóból, nochdazu még szívóskodik is, nem baj ha kap néhány nevelő szándékú pofont, horgot és miegymást, oszt jónapot."

Ezzel nem értek egyet. Nem csak a jelen helyzetben, általánosan nem. A nevelőszándékú pofonok kiosztására nem jogosultak a tüntetők. Akinek nem bírják az idegei, ne tüntessen.

tiszavirág
  Válasz | 2007. március 03. 18:13 | Sorszám: 22
"...de hogy előkerült egy-két nuncsaku, bot meg efféle, az azért kommunikációs szempontból mégiscsak magaslabda.)"

Akkor a rendőrségi vipera is magaslabda ugye?!
Hányat is rúgtak segbe a használata miatt?! Elsőnek kezdjék azon az idióta pléhprefektuson.

Most jut eszembe! Pár évvel ezelőtt volt nagy story, hogy egy ember az amerikai metróban lelőtt néhány embert, akik megtámadták őt. Nagyon helyesen, fölmentették a pasast, a támadókat meg berakták a faládába.

Ne kezdjünk már egy arrogáns g@ci miatt fanyalogni! Ha valaki nem ért a szóból, nochdazu még szívóskodik is, nem baj ha kap néhány nevelő szándékú pofont, horgot és miegymást, oszt jónapot.

Ron
  Válasz | 2007. március 03. 18:00 | Sorszám: 21
Nem arról van szó, hogy én elhiszem-e, hanem azt akartam mondani, hogy már a feljelentés előtt kész volt a magyarázat. Hogy Nyakó hülye vagy nem hülye, az egész más kérdés.

Egyébként ha nem létezne olyasmi, amit még hivatalosan nem lehet szankcionálni, de biztonsági kockázatot jelent, a titkosszolgálatok nagy részét fel lehetne oszlatni, és nem csak nálunk. Aztán feloszlatják? Nem. Létezik ilyesmi, nyilvánvaló, nem fér bele minden az általad felsorolt a és b pontokba.

Másrészt az ombucmanók elzarándokoltak az NBH-ba, ott megtekintették a "bizonyítékokat" és oda nyilatkoztak, hogy ők meg vannak győzve, hogy télleg vannak radikális elemek, akikkel jó lesz vigyázni. (Nem mellesleg a forgalomlassító demonstráción elkövetett verekedés sem tett jót, ahol kiderült, hogy ugyan volt oka a tüntettőknek határozottan fellépni, de hogy előkerült egy-két nuncsaku, bot meg efféle, az azért kommunikációs szempontból mégiscsak magaslabda.)

pascal
  Válasz | 2007. március 03. 17:50 | Sorszám: 20
"Figyelni", mi?
------------------------------
Terrorcselekmény

261. § (1)809 Aki abból a célból, hogy

a) állami szervet, más államot, nemzetközi szervezetet arra kényszerítsen, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön,

b) a lakosságot megfélemlítse,

c) más állam alkotmányos, társadalmi vagy gazdasági rendjét megváltoztassa vagy megzavarja, illetőleg nemzetközi szervezet működését megzavarja,

a (9) bekezdésben meghatározott személy elleni erőszakos, közveszélyt okozó vagy fegyverrel kapcsolatos bűncselekményt követ el, bűntett miatt tíz évtől tizenöt évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki az a) pontban meghatározott célból jelentős anyagi javakat kerít hatalmába, és azok sértetlenül hagyását vagy visszaadását állami szervhez vagy nemzetközi szervezethez intézett követelés teljesítésétől teszi függővé.

(3) Korlátlanul enyhíthető annak a büntetése, aki

a) az (1) vagy a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekményt abbahagyja, mielőtt abból súlyos következmény származott volna, és

b) aki tevékenységét a hatóság előtt felfedi,

ha ezzel közreműködik a bűncselekmény következményeinek megakadályozásában vagy enyhítésében, további elkövetők felderítésében, illetve további bűncselekmények megakadályozásában.

(4) Aki az (1) vagy a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetésére irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő.

(5) Aki az (1) vagy a (2) bekezdésben meghatározott bűntettnek terrorista csoportban történő elkövetésére felhív, ajánlkozik, vállalkozik, a közös elkövetésben megállapodik, vagy az elkövetés elősegítése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő feltételeket biztosítja, ahhoz anyagi eszközöket szolgáltat vagy gyűjt, illetőleg a terrorista csoport tevékenységét egyéb módon támogatja, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(6) Az (5) bekezdésben meghatározott bűncselekmény miatt nem büntethető, aki a cselekményt, mielőtt az a hatóság tudomására jutott volna, a hatóságnak bejelenti, és az elkövetés körülményeit feltárja.

(7) Aki az (1) vagy a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetésével fenyeget, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(8) Aki hitelt érdemlő tudomást szerez arról, hogy terrorcselekmény elkövetése készül, és erről a hatóságnak, mihelyt teheti, jelentést nem tesz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(9) E § alkalmazásában

a) személy elleni erőszakos, közveszélyt okozó vagy fegyverrel kapcsolatos bűncselekmény az emberölés [166. § (1) és (2) bek.], a testi sértés [170. § (1)-(5) bek.], a foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés [171. § (3) bek.], a személyi szabadság megsértése (175. §), az emberrablás (175/A. §), a közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény [184. § (1) és (2) bek.], a vasúti, légi vagy vízi közlekedés veszélyeztetése [185. § (1) és (2) bek.], a hivatalos személy elleni erőszak (229. §), a közfeladatot ellátó személy elleni erőszak (230. §), a hivatalos személy támogatója elleni erőszak (231. §), a nemzetközileg védett személy elleni erőszak (232. §), a közveszélyokozás [259. § (1)-(3) bek.], a közérdekű üzem működésének megzavarása [260. § (1) és (2) bek.], a légi jármű, vasúti, vízi, közúti tömegközlekedési vagy tömeges áruszállításra alkalmas jármű hatalomba kerítése (262. §), a robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés (263. §), a lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés [263/A. § (1)-(3) bek.], a fegyvercsempészet (263/B. §), a radioaktív anyaggal visszaélés [264. § (1)-(3) bek.], a nemzetközi szerződés által tiltott fegyverrel visszaélés [264/C. § (1)-(3) bek.], a számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény (300/C. §), a rongálás (324. §) és a rablás (321. §),

b) terrorista csoport: három vagy több személyből álló, hosszabb időre szervezett, összehangoltan működő csoport, amelynek célja az (1)-(2) bekezdésben meghatározott bűncselekmények elkövetése.

------------------------------------------------------

Érthető a teljes kommunikációs zűrzavar az MSZP-kormány házatáján (lásd Nyakó "reagálása".
Ugyanis - szerintem persze - az a helyzet, hogy
a) VAGY komolytalan az egész terrorista-história, és az MSZP aljas, politikai indítékú kreálmányáról van szó (ahogy fentebb olvasható, már a terrorcselekmény puszta ELŐKÉSZÜLETE is bűncselekmény, méghozzá kőkemény, 5-10 évi szabadságvesztéssel fenyegetett! Például már puszta MEGÁLLAPODÁS a terrorcselekmény elkövetésére ilyen, igen súlyos bűncselekmény... HOGYAN lehetséges az, hogy még csak eljárás sem indul (!) ezekkel a cselekményekkel kapcsolatban, DE például le lehet zárni hónapkra kordonokkal egy közterületet - ugyanezen állítólagos cselekmények jelentette veszélyre hivatkozva (egyben korlátozva a gyülekezés és a véleménynyilvánítás alkotmányos alapjogát!!!???).
b) VAGY tényleg van KOMOLY alapja a Szilvásy-féle bejelentéseknek, akkor viszont MINIMUM a büntetőeljárást meg kell indítani, különös figyelemmel a terrprcslekmény előkészületével kapcsolatban mindenkit terhelő FELJELENTÉSI KÖTELEZETTSÉGRE, aminek elmulasztását szintén szabadságvesztéssel büntetendő bűncseleményként szankcionálja a Btk.! Ha van "hitelt érdemlő tudomás" ilyen terrorcselemény előkészületéről, akkor nincs mese, mindenkinek (Szilvásy-nak is!) kötelessége ezt jelenteni az illetékes nyomozó hatóságoknak, rendőrségnek, ügyészségnek, és aztán megindulhat a büntetőeljárás.

DE OLYAT NE JÁTSSZUNK MÁR, hogy egyrészről nincsenek ilyen terrorcselekményre előkészületek, illetve nincs "hitelt érdemlő tudomás" róluk, másrészt viszont nagyon is vannak ilyen cselekmények, hiszen már hónapok óta (utólag ez csak a hivatkozás persze!) erre hivatkozva van önkényesen lezárva a Kossuth tér.

Ron, neked nem lóg ki a lóláb? Akár a dolgok történetiségét nézve október 23. óta, akár azt a tényt tekintve, hogy ez a bagázs már sokadszor játssza meg szorult helyzetben a titkosszolgálati meg terror-kártyát, akár a fenti jogi helyzetet figyelembe véve?

Ron
  Válasz | 2007. március 03. 17:11 | Sorszám: 19
Nem akarok ünneprontó lenni, de az NBH meg a többiek hetek óta magyarázzák, miért nem lehet őrizetbevenni senkit, miért kell csak figyelni. Szerintem a fidesz elkésett ezzel a feljelentéssel.
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. március 03. 14:35 | Sorszám: 18
Elindítják a nyomozást, és elkapják Toroczkait vagy valamelyik haverját. Utána mutogatnak a Fideszre.
mamácska
  Válasz | 2007. március 03. 14:11 | Sorszám: 17
Az biztos,hogy a FIDESZ-ben több a jogvégzett ember,mint az MSZP-ben,vagy jobban tudják használni az eszüket.
Miután most az MSZP támogatottsága a bányászbéka ülepe alatt van jo mélyen,minden alkalmat meg kell ragadni és megtámadni minden olyan megnyilatkozást,amit csak lehet.
A mostani közvéleménykutatások szerint a biztos pártválasztok között a GALLUP felmérése szerint az MSZP
10% körül, a FIDESZ-é pedig 35% fölött van.
Ez a teljes lakosságot figyelembevéve 27 - 63% tehet ki.
Ez már megnyugtato elöny.
gabriel
  Válasz | 2007. március 03. 11:05 | Sorszám: 16
Tényleg ügyes ez a Fidesz húzás, de a folytatás eleje bizton sejthető:

elindítják a "nyomozást" és márc 15-ig nem kapnak el senkit, vagy cak mutatóban....

hogy legyen kire fogni, ha márc 15-én lesz valami....

G

Nekünk persze az jönne jól, ha nem indítanának és besülnének :-) akkor ellenük lehetne feljelentést tenni

nemszadista
  Válasz | 2007. március 03. 01:39 | Sorszám: 15
Na, hát én is smucig lennék. A többezer forintos selyemzászlómat csak nem nyírbálnám össze...
estebany
  Válasz | 2007. március 03. 01:25 | Sorszám: 14
Sokadszor próbálom meg "eladni", (nincs nagy tolongás...) olyan magyar zászló, ahol a fehér mezőből ki van vágva egy gyurcsány-portré.

(Meggyónom nektek: van 2 hibám:
1. Smugig vagyok, a saját zászlómból nem szívesen vágnék ki, hogy aztán vehessek újat.
2. Ügyetlen vagyok, nem tudnék jó karikatúrát kivágni)

Sebeők már majdnem lelőtte a poént!

nemszadista
  Válasz | 2007. március 03. 00:55 | Sorszám: 13
Nem rossz 5let.

De ez most ki fog maradni, mert 15-ére nem lehet, később meg már senki sem tudja, hogy mire vonatkozik a poén.

(Ja, 15-én én ezzel a felirattal fogok masírozni: "... a nagyméltóságú helytartótanács reszketni méltóztatott..." )

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola