Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Hányan fagynak halálra ezen a télen? (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hányan fagynak halálra ezen a télen?
Madelon az eb
  Válasz | 2009. december 18. 11:02 | Sorszám: 57
Nem kell félni. Előbb utóbb mindegyik posztszoci ország megválasztja magának a maga Medgyessy-Gyurcsány gárdáját, most épp Szlovákia van azon az úton. Az észtekné-letteknél nem tudom ki van hatalmon, de ott is gyanúsan nagy pofáraesés lett hirtelen. A horvátok is sorra kerülnek.
Tudom, hogy nem vigasz, de attól még tény.
A. E.
  Válasz | 2009. december 18. 10:39 | Sorszám: 56
Az kb reális lenne. Bár pesten az is kevés... Nettó? Bruttó?
huszárló
  Válasz | 2009. december 18. 09:49 | Sorszám: 55
A horvát min.bér 3000 kuna(1 kuna kb.36-37Ft)Alig pár éve független, előtte háborút viselt állam, máig sem tagja az EU-nak, oszt mégis.
libafox
  Válasz | 2009. december 18. 09:19 | Sorszám: 54
Ahá!
Kalmopyrint AIDS ellen!
BRAVÒ!
Nem az okot kellene megszüntetni?
kritikus
  Válasz | 2009. december 18. 09:16 | Sorszám: 53
A minimálbér nem siralmasan kevés, hanem felháborító, demoralizáló disznóság. Ugyanis évek óta nem fedezi a létminimumot.
A nyugdíjminimumról már nem is szólva. Aminek 2x-ese viszont minden állami juttatás mércéje.
Botrány Európa közepén.
A. E.
  Válasz | 2009. december 18. 08:30 | Sorszám: 52
Az ilyen első kézből jövő beszámolóknak mint a tied jobban hiszek, mint a széplelkeknek. Nem vitás, hogy van segíteni való az utcán - is, meg mindenfelé az országban. És kell is segíteni. De én elsődlegesnek nem a szinte önszántukból lecsúszottak megmentésére koncentrálnék, hanem a fiatalok, a családos munkanélküliek életének javítására, megmentésére, és a DOLGOZÓ SZEGÉNYEK létét nem tudom elfogadni. Azt hogy ebben az országban az átlagjövedelem is csak az alapmegélhetésre elég éppen. A minimálbér szinte egyszerűen siralmasan kevés... Ez a tragédia. Ez sokszázezreket érint nem egy-két alkoholistát vagy szerencsétlent.
alma
  Válasz | 2009. december 18. 00:11 | Sorszám: 51
Az én is voltam, csak a pojáca ellen ... A végén, a kisember támogatása híján, tényleg meguntam és hazamentem.
Békáscity
  Válasz | 2009. december 18. 00:05 | Sorszám: 50
A szállón nem lehet alkoholizálni + ellopják egymás cuccát ezért nem mennek be sokan. Tudom, voltam én is utcai harcos (igaz nem sokáig, mert rájöttem, hogy sok esetben ez életforma - nem kívántak változtatni rajta, segíteni meg csak azon lehet, aki elfogadja)
alma
  Válasz | 2009. december 17. 23:58 | Sorszám: 49
Egyáltalán nem borzalmas. Egyszerűen elalszik az ember. Bár azt mondják azok akik visszatértek a halál beállta előtt.

Az meg egy rakás szerentcsétlenség aki nem tud gondoskodni magáról (mindig betérhet a hajléktalan szálóba).
kritikus
  Válasz | 2009. december 17. 21:05 | Sorszám: 48
Ennyi sok intézény, ennyi bürokrácia,
nem az emberek nyomora ellen dolgozik.
Az állam a mi drága kormányunk segítségével most is gőzerővel dolgozik azon, hogy a központi büdzsébe terelje, amit csak lehet.
Ezzel pedig egyetlen ember sem tud fűteni, világítani, de még a dolgát végezni sem, hiszen nem tudsz egyetlen közszolgáltatást sem, melynek ne emelkedne az ára.
Tehát mindent elinflál az állam, amit csak lehet.
Legyenek átkozottak.
kutato
  Válasz | 2009. december 17. 20:58 | Sorszám: 47
A fagyhalál borzalmas..s értelmetlen..
Hányszor küzdenek az orvosok a súlyos betegségekkel, s sokszor sikerrel. A fagyhalál pedig egyébként egészséges embereket visz a sírba, de legalábbis olyanokat akik még élhettek volna!!! A XXI. században!! Elfogadhatatlan!
kutato
  Válasz | 2009. december 17. 20:55 | Sorszám: 46
Bármi az ok, nem lehetünk közömbösek..
Hiszen, elvileg, béke van! S "minden magyar felelős minden magyarért! Csak igy érdemes élni - szerintem. S legalább a környezetünkben segítsünk, ahol tudunk../Pl a hajléktalan kismamának próbáltam anyaotthont keresni, de a neten találtak többnnyire már nem léteztek (s ő sem akart bemenni, oda, amit ajánlottam.. De, amit egyébként tudtam segítettem.., sajnos keveset. Lakást szeretett volna, s munkát..Vágül, 1 kínai barátnője felfogadta mosogatónak..

/Az államadósság kamatterhei a 3 millió nyugdij 2/3ával egyenlő.. A kamatteherből simán megoldható lenne a hajléktalanprobléma (is) s van profi szervezet, amely megszervezné.

A. E.
  Válasz | 2009. december 17. 20:24 | Sorszám: 45
Te indulsz ki magadból. Már mondtam. Most a nem létező erkölcsi fölényedet úgy próbálod megalapozni, hogy átalakítod a szituációt és meghamisítod a mondataim értelmét.

Elég csúnya módszer. Helyedben igyekeznék bocsánatot kérni...

Rendes Kis
  Válasz | 2009. december 17. 20:19 | Sorszám: 44
Zagyva beszéd.
Ne magadból indulj ki.
Attól, hogy te nagyívben leszarod a nyomorgók sorsát, attól még az együttérzés nem lesz kommunista csökevény.
A. E.
  Válasz | 2009. december 17. 20:08 | Sorszám: 43
Nem tudom. Szerinted?

Tényleg ennyi sok intézmény dolgozik az emberek nyomora ellen? Köszi!

kritikus
  Válasz | 2009. december 17. 20:04 | Sorszám: 42
Az állam dolga olyan gazdaságpolitika, árpolitika, bérpolitika, szociálpolitika stb. megteremtése, mely a XXI. századi létezés életkörülményeit összhangba hozza a jövedelmekkel.
Szerinted mit csinál az önkormányzatoknál a szociális osztály vagy iroda? Avagy mivel foglalkozik a szociális minisztérium?
A. E.
  Válasz | 2009. december 17. 19:56 | Sorszám: 41
Ex has. És tudom. Általános megfigyelés, hogy gazdagságtól függetlenül minden országban van egy alsó 2%, amelyet underclass-nak neveznek és amely azonos problémákat mutat, általában ez a réteg nem egyszerűen képtelen a sorsán változtatni, de nem is akar.

Mi itt könnyeket hullajtunk egy hír miatt, mert XY, ember meghalt így vagy úgy. Miközben tudjuk, hogy mindannyian nagyjából ha nem is azonos esélyekkel indultunk, de arra esélyt kaptunk, hogy bizonyítsunk az életben, dolgozzunk és megéljünk valahogy, ha nem is fényesen. Van, aki ebből nem kér. Ne csináljunk úgy mintha ők - vagy egy részük - nem lennének felelősek az életükért, ne akarjuk átvállalni másokat hibáját. Ennek semmi köze az együttérzéshez. Inkább régi kommunista propaganda. Ezzel cserkészték be a szavazatokat, ezzel hülyítettek be mindenkit, majd ennek leple alatt loptak el mindent legalább kétszer.

Rendes Kis
  Válasz | 2009. december 17. 19:42 | Sorszám: 40
Ezt tudod, vagy csak ex-has mondod ?
A. E.
  Válasz | 2009. december 17. 19:40 | Sorszám: 39
Nem kevesebben mint nálunk.
A. E.
  Válasz | 2009. december 17. 19:36 | Sorszám: 38
Falun még jellemzőbb a szegénység, munkanélküliség, deklasszálódás. De szerintem ezek az emberek nem szoktak megfagyni.

Ezek az idős emberek inkább magukra hagyatottságukban fagynak meg, esetleg nem teljesen beszámíthatók már. Az nem igaz, hogy a magyar nyugdíjból csak megfagyni lehet. Akinek olyan alacsony a nyugdíja, hogy nem telik tűzifára és ennivalóra az sosem dolgozott egy percig sem és özvegyként sem jogosult nyugdíjra. Az előzményeket nem firtatom.

A magyar szociális rendszer nagyon is bőkezű. Senki sincs halálra ítélve.

Rendes Kis
  Válasz | 2009. december 17. 19:35 | Sorszám: 37
OK, légy szíves ismertesd meg velünk a svájci underclass létszámát és halálozási statisztikáját.
A. E.
  Válasz | 2009. december 17. 19:32 | Sorszám: 36
Ezt szerintem most hagyjuk... Tényleg semmi köze a témához.
A. E.
  Válasz | 2009. december 17. 19:30 | Sorszám: 35
Nincs olyan rendszer, amely az underclass számára hozott volna jólétet. Még Svájcban is megfagynak az ilyen emberek. Ennek a topiknak semmi köze a nemzeti vagyonhoz. Abból nem "egyenlően jár" mindenkinek. Ez csak valami kommunista utópia. Ami se nem jó, se nem igazságos. Az, hogy néhányan sokat loptak egy teljesen másik probléma. De nem a mélyszegénységtől vették el, annak jórésze bizony maga is tehet a problémáiról, hanem tőlünk tisztességgel dolgozó, adózó emberektől. S belőlünk akarnák megoldani a mélyszegények dotációját is. S ment is ez elég sokáig. Privát véleményem, hogy ezen változtatni kéne lassan. Mindenki vegye ki a részét a munkából.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. december 17. 19:30 | Sorszám: 34
Tudod, úgy van ez ezekkel a fagyhalál hírekkel, mint az influenzás halálokkal. Influenzába is már több százan belehaltak, de az influenzába valójában "csak" pár ember
Borzasztó az, ha egy tanyasi néni megfagy, mert nincs pénze tüzifára, vagy egyszerűen nincs aki ránézzen.
De a fagyhalálok döntő többsége mögött az alkohol áll. A nagyvárosi fagyhalálok 99,999 %-nál tuti.
kutato
  Válasz | 2009. december 17. 19:26 | Sorszám: 33
Az építésben a mostani határon túliak is benn voltak
Pl a Parlamentet a világhírű székely ácsok is építették!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola