Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ideje hallatni a hangunk (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ideje hallatni a hangunk
Mercurius2
  Válasz | 2012. január 03. 21:10 | Sorszám: 42
Rajta, ennél jobb időpontot nehéz lenne találni. Aki teheti itt támogassa:

http://www.facebook.com/orbanviktor/posts/10150565338841093?notif_t=feed_comment

Cibetmacska
  Válasz | 2012. január 03. 21:09 | Sorszám: 41
Van valakinek valami belső infója arról, hogy a jeles napra tervez-e valamit a Fidesz Budapestre?
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 03. 21:09 | Sorszám: 40
Azzal, hogy nem tudsz, nem akarsz mellé állni, tudva-tudatlanul azokat támogatod, akik bármit le akarnak nyomni a torkunkon, amit mi nem akarunk lenyelni. A jegybank-örvényről meg úgy látom, annyit tudsz, amennyit a baloldali és nemzetközi sajtó akar, hogy tudj. Az onogur által berakott tervezet nem a végleges szöveg, így nem tudhatod, hogy hazudnak neked kintről vagy sem. Van egy olyan érzsem, hogy ez neked nem is érdekes, elegendő ha lélekben a viktátorozók mellé állhatsz.

A jelszavak meg majd eldőlnek. Ne aggódj, nem az LMP-MSZP-ki-tudja-milyen-P szervezi a gyűlést! A provokáció pedig folytonos opciója az ilyen összejöveteleknek.

Cibetmacska
  Válasz | 2012. január 03. 21:08 | Sorszám: 39
Propagáljuk az időpontot más fórumokon is?
Mercurius2
  Válasz | 2012. január 03. 21:08 | Sorszám: 38
Március 15 ideális. Négy szabad nap. Sokan jöhetünk össze.


Ez a link, ahol biztatok mindenkit, hogy próbáljuk meg:
http://www.facebook.com/orbanviktor/posts/10150565338841093?notif_t=feed_comment

Mercurius2
  Válasz | 2012. január 03. 21:06 | Sorszám: 37
5 támogatom már van a facebook post indítása óta. Mindenkinek előre is köszönöm, aki megtámogatja. Lelket önt a többiekbe is.
Mallow
  Válasz | 2012. január 03. 21:06 | Sorszám: 36
Hát, ha ilyenek a barátai a kormánynak, milyenek az ellenségei?
http://index.hu/kultur/media/2012/01/03/a_kozteve_eltuntette_a_parodiat/

Pont ez hiányzik, amikor Brüsszelt akarják győzködni arról, hogy Mo.-n minden rendben...

Cibetmacska
  Válasz | 2012. január 03. 21:06 | Sorszám: 35
Próbálkozom, de tök béna vagyok, ugyan van facebook regisztrációm, de még nem használtam.

Szóval egyetértek, támogatom (hogy a fenébe kell lájkolni???).

Időpontnak pedig a márc 15-öt tartanám jónak.

Apropója is van a gyülekezésnek (ha a Fideszke nem bénázza el, mint októberben) és idő is lenne nagy tömeget mozgósítani.

Mallow
  Válasz | 2012. január 03. 21:02 | Sorszám: 34
Hát hogyne. Nekem aztán akkora befolyásom van, hogy csak na. Pl. én vettem rá Orbánt, hogy verje át a jegybank-törvényt, ha törik, ha szakad, ha kibasznak az EU-ból, ha nem. Az a beépített kommunista is én voltam, aki tanácsolta a manyup államosítást Orbánnak, hogy "növekedjen a mozgástér", azaz ne kelljen kényszerűségből az ország gondjával-bajával foglalkozni legalább még egy évig

Most pedig én leszek az, aki a facebook-on szervezkedik, majd kimegy óbégatni, hogy csúnya IMF és EU, hogy tovább növeljem a kormányon a nyomást az EU-val való konfrontálódást fokozandó.

zümi
  Válasz | 2012. január 03. 21:01 | Sorszám: 33
Tényleg sürgősen hallatni kell a hangunkat, memutatni magunkat, mert ilyenekkel van tele a világsajtó:

A hatalmon lévő Fidesz ugyan a mandátumok 68 százalékával rendelkezik a parlamentben, de az utca ma már az ellenzéké. E szavakkal jellemezte az új magyar alaptörvény ellen a fővárosban rendezett hétfő esti ellenzéki tüntetést a BBC budapesti tudósítója...

Mercurius2
  Válasz | 2012. január 03. 20:57 | Sorszám: 32
Van egy keresési lehetőség. Minden fidesz, kormány és orbán támogató helyet likeoltam, csatlakozta stb. Ide pedig írok:

http://www.facebook.com/orbanviktor/posts/10150565338841093?notif_t=feed_comment

Mercurius2
  Válasz | 2012. január 03. 20:55 | Sorszám: 31
Örömet okoztál
missmarple
  Válasz | 2012. január 03. 20:53 | Sorszám: 30
Megoldottam.
Kép nélkül
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 03. 20:34 | Sorszám: 29
A helyzet azért rosszabb, mert ti, a mallow-k meg az atyafiak, meg az edwárdok komoly támaszt jelentetek annak a nemzetközi csapatnak, amely minden alkalmat megragad Magyarország tönkretételére.
Mallow
  Válasz | 2012. január 03. 20:27 | Sorszám: 28
Ja, és a megkaparintott 3000 milliárd is tehertétel volt, ugye, olyan nagy tehertétel, hogy az elköltésének semmi érzékelhető haszna, sőt, rosszabb a helyzet, mint előtte!
Mallow
  Válasz | 2012. január 03. 20:24 | Sorszám: 27
Hát ez az...
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 03. 20:23 | Sorszám: 26
A tegnapi nap is arra mutat, hogy komoly késében vagyunk. Legalább te ne infózgass, hogy merre meddig !
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 03. 20:22 | Sorszám: 25
"az aranyból is képes szart csinálni"

Neked tényleg elmentek otthonról. Hol volt az "arany"? Minden szakértő óvta attól Magyarországot, hogy a feloszt-kirovó helyett/mellett egy ilyen rendszert bevezessen. Implikálta a szart! Arról nem is beszélve, hogy külön tehertétel volt a költségvetésnek, amelyet nem engedtek költségnek minősíteni.

Ha csak ennyi az "aranyad", tényleg legjobb lesz, ha többé nem adsz nekünk útmutatásokat, amelyekre amúgy sem tartunk igényt.

missmarple
  Válasz | 2012. január 03. 20:21 | Sorszám: 24
De mindenfélét kérdezget, és nem akarok fent lenni.
Csak simán lájkolni szeretném.

(így is elér mindenféle zavaros ember)

karakan
  Válasz | 2012. január 03. 20:20 | Sorszám: 23
Mindenki a facebook-on harcol, az ellenzéki csőcselék ott nyomul, azt olvassa a világ is..
Mercurius2
  Válasz | 2012. január 03. 20:14 | Sorszám: 22
Kólön a lapra nem csak facebookra. Eddig is fent voltam, most be is jelentkeztem, utána már szabad a barangolás.
missmarple
  Válasz | 2012. január 03. 20:13 | Sorszám: 21
Köszi.
Muszáj bejelentkezni?
Mercurius2
  Válasz | 2012. január 03. 20:12 | Sorszám: 20
Kuss.
Mallow
  Válasz | 2012. január 03. 20:11 | Sorszám: 19
Valóban itt az ideje... annak, hogy végre a jobboldal is elküldje a fenébe a baloldali-populista Fidesz-kormányt, amelyik az ország gondjainak-bajainak megoldása helyett államosításba kezdett, konfrontálódott az EU-val, és úgy általában folytatja a Gyurcsányi elkúrást. A fideszes propagandának, az EU-val és a bankokkal való konfrontálódásnak ráadásul egyenes következménye, hogy a bukás után a tömegek a Jobbik-hoz fognak áramlani, ezzel még nagyobb mélységbe taszítva az országot.

Orbán olyan utcába vezette a Fideszt, ahol az ország számára előnyös lépések (megállapodás az IMF-el) saját pártjának erózióját fogja előidézni, és a hülye emberek azt hiszik majd, hogy a 2012-es megszorításoknak az EU és az IMF az oka - nem pedig a felelőtlen magyar politika, és az eddig hitelből táplált jólét. Következésképpen ugyancsak euroszkeptikus erők (pl. Jobbik) fognak erősödni.

Az EU és az IMF elleni propagandának semmi értelme. Orbán azelől menekül, hogy valódi konszolidációba és reformokba kezdjen... pedig tanulhatott volna Gyurcsány esetéből: a népszerűtlen intézkedések halogatása csúfosabb bukáshoz vezet, mint maguk ezek az intézkedések. És ennek a halogatásnak, és az ideológiaként kitalált szabadságharcnak nagy ára is lehet: Magyarország jövője.

Én nem szimpatizálok Magyarország baloldali erőivel (legyenek akár ellenzéki pártok, mint az LMP, vagy civil szerveződések), de a tüntetések legalább árnyalják a Magyarországról kialakult képet: a nép nem feltétlenül ért egyet azzal, ami történik. Azonban várom, hogy a jobboldal is megszervezze/újraszervezze magát, és nekimenjen az EU-ellenes, populista, retorikájában piacgazdaság-ellenes kormánynak.

Azt is elképesztőnek tartom, hogy ezek a senkiháziak a nemzetellenes politikájukat szabadságharcnak nevezzék. Ki kell mondani, hogy a "szabadságharc" kifejezés nem egyéb itt, mint a nép alantas, szolgai indulatainak gerjesztése, az egyszerű ember beterelése ellenségek kreálásával egy olyan dilettáns politika zászlaja alá, amelyik szabadság helyett Magyarország lesüllyedéséhez és elszigetelődéséhez vezet.

Magyarországnak erős gazdaság kell ahhoz, hogy szabadabb legyen, és ez olyan politikával nem érhető el, amelyik nem hogy a szarból nem tud várat építeni, hanem az aranyból is képes szart csinálni (manyup lóvé eltüntetése). Olyan politika sem lesz nyerő, amelyik a szocializmusból örökölt brutális újraelosztást nem hogy mérsékelné és ésszerűbbé tenné, hanem ezzel szemben az "erős állam" koncepcióját hirdeti, kiegészítve az egyeduralkodó és erős párt koncepciójával... hát én azt mondom, hogy annál rosszabb nincs, mint amikor egy dilettáns állam és annak dilettáns vezető vezető ereje mindenek fölé kerül, és ezt az "fenséges" állapotot igyekszik mindenáron konzerválni. Márpedig itt ez a cél, káderestül, alkotmányostul, mindenestül.

Veled ellentétben arra kérem a Fidesz szimpatizánsait, hogy minden fórumon gyakoroljanak nyomást az általuk hatalomra juttatott kormányra, hogy az - a fentiekre tekintettel - próbáljon irányt váltani, és biztosítsák támogatásukról a kormány abban az esetben, ha a váltás megtörténik. Ellenben tudatosítság a képviselőkben, hogy a jelenlegi irányt károsnak és vállalhatatlannak tekintik, és tetemes károkozás esetén a felelősségre vonástól sem riadnak vissza, mert ők azok, a saját választóik, akik itt a leginkább érintettek: nem csődre, dilettanciára, populizmusra és az ország szétverésére szavaztak...

Mercurius2
  Válasz | 2012. január 03. 20:10 | Sorszám: 18
http://www.facebook.com/orbanviktor/posts/10150565338841093?notif_t=feed_comment

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola