Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ideje hallatni a hangunk (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ideje hallatni a hangunk
mpd
  Válasz | 2012. január 05. 15:06 | Sorszám: 192
De várjácsak, aztán Nikaraguának gyűjtöttünk valami ispotályra, ha jól emlékszek. Könyvet kellett venni, aminek az ára arra ment.
Én a Hangya Peti c. könyvet vettem meg, mert az volt a legolcsóbb. Anyámék adtak egy tízest e célra, és abból elspóroltam jó részét, mer asszem 3.50-be került a Peter, the Ant.
mpd
  Válasz | 2012. január 05. 15:04 | Sorszám: 191
Hohó, aztán még föl is vonultunk, persze spontán, és kiabáltuk, hogyaszongya: "vesszen a hunta!!".
Abból lett balhé, hogy néhányan azt kajabálták: "vesszen a munka!".
Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 15:04 | Sorszám: 190
A beszedett különadókat vissza kell téríteni, ha jogtalannak bizonyulnak. Ezt pedig ők döntik el.
fokos
  Válasz | 2012. január 05. 15:04 | Sorszám: 189
Papírt? (fojtás, kalap, cipőtalp, brossúra)
onogur
  Válasz | 2012. január 05. 15:01 | Sorszám: 188
Nekem ez kimaradt.
Én csak vasat és fémet ( ) gyűjtöttem, hogy a vietnámi gyerekeknek legyen mivel biciglizniük az esőerdőben.
hejde
  Válasz | 2012. január 05. 14:51 | Sorszám: 187
Nagyon is kívántunk hitelt 2010-ben, akkor is elővigyázatosságit. Bele akartak szólni a különadókba és meg akarták védeni Simor Andrást. Miután azt a választ kapták, hogy ehhez nekik semmi közük, csomagoltak és mentek - akkor is megszakadtak a tárgyalások.
Ugyanaz játszódótt, mint most.
Egyfelől most jobb helyzetben vagyunk, amennyiben a különadókat ezidáig beszedtük, ill. számos olyan intézkedés - pl végtörlesztés - volt, amit így meg lehetett hozni. Másfelől meg rosszabb helyzetben, amennyiben ilyen árfolyammal hatékony a zsarolás. Lehet, hogy a nagy szabadságharcot 1-2 évvel halasztani kéne.
mpd
  Válasz | 2012. január 05. 14:37 | Sorszám: 186
Ez már nagyon hasonlít arra a képeslap-kampányra, amit gimnazista koromban folytattunk, TERMÉSZETESEN abszolúte spontán.
Mindenkinek vinni kellett....öööö...mindenki úgy érezte, kötelessége vinni egy képeslapot egy maghatározott napon, amikor is rendkívüli osztályfőnöki órán az ofő a táblára írt egy szöveget meg a csillei nagykövetség címét, persze véletlenül, amit aztán mindenki rámásolt a képeslapjára, persze spontán.
Aztán bélyeget nyaltunk rá és feladtuk.
Hja, be is tojtak a Pinoccseték, és kieresztették a tömlöcből Victor Jarát!
fokos
  Válasz | 2012. január 05. 14:24 | Sorszám: 185
Mondjuk beleszól azzal, hogy körömszakadtáig védelmezi a jegybank RELATÍV függetlenségét.
Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 14:13 | Sorszám: 184
Ebből az értelmezésből kimaradt a gazdasági szabadságharc szimbóluma. Ha nincs szabadságharc akkor nem bukhat el. Szimbolikusan sem.
A végeredményt én sem tudom, de az eredményjelző táblákon ijesztő számokat látok: euro- és frankárfolyam, kötvényhozamok, csődockázati felár. Innen szép nyerni.
orosz_hussalata
  Válasz | 2012. január 05. 14:08 | Sorszám: 183
Én arra vagyok kíváncsi, hogy Európa népei mikor fogják a hangjukat hallatni. Ugyanis feltűnő, hogy európával csak játszanak, és itt is "befektetői csoportok" bábjait kezdik a kormányok élére ültetni, ahogy ez az amerikai látszatdemokráciában ( nincs érdemi különbség a pártok politikája közt) is történik.
panPeter
  Válasz | 2012. január 05. 14:02 | Sorszám: 182
"Kipateroltuk az IMF-t, most meg hajbókolunk előtte. Meghunyászkodunk. Könyörgünk. Térden csúszunk. Behódolunk."
Sem "kipaterolásról", sem "hajbókolásról" nem tudok. 2010-ben lejárt az IMF-el 2008. októberében kötött készenléti hitel-megállapodás. Az IMF szeretett volna újabb hitelszerződést kötni, de mi nem kívántunk, mivel nem volt szükségünk hitelre. Miért "kipaterolás" az, ha nem kívánunk megvenni valamit, amire nincs szükségünk ?
A mostani "hajbókolásról" sem tudok. Hitelminősítőék meg a piacék azt mondják, őket megnyugtatná, ha Magyarország hitelszerződést kötne az IMF-el. Erre mondta Magyarország, hogy "OK", akkor legyen egy elővigyázatossági hitel (=nincs közvetlenül pénz, nincs beleszólás). Az IMF erre azt mondja, hogy ő csak készenléti hitelt akar adni (=van pénz, van beleszólás). Magyarország azt mondja, hogy neki momentán az ország finanszírozásához nem kell pénz. Az IMF azt mondja, jó, közvetlenül ne legyen pénz, de beleszólás igen.
Tudtommal ezen megy a huzavona. Hol van itt "térdencsúszás", "behódolás" ? Én úgy látom, leginkább az IMF az, aki mindenképpen szeretne nekünk pénzt adni, hogy beleszólhasson az ország ügyeibe.
Magam is kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a meccs vége. Szerintem nem lefutott...
Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 13:44 | Sorszám: 181
Mi a te változatod? Meghallgatom.
Mercurius2
  Válasz | 2012. január 05. 13:43 | Sorszám: 180
Ez igy csak pontatlanabb lett.
Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 13:34 | Sorszám: 179
Pontosítok. A kormányunk paterolta ki és a kormányunk hajbókol. Még pontosabban: a kormány paterolta ki és a kormány hajbókol.
Azért hajbókol, mert most kezd rádöbbenni arra, hogy a piacról nem tudja finaszírozni az államadósságot.
Mercurius2
  Válasz | 2012. január 05. 13:31 | Sorszám: 178
és miért hajbókolsz az IMF előtt ?
Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 13:29 | Sorszám: 177
Kipateroltuk az IMF-t, most meg hajbókolunk előtte. Meghunyászkodunk. Könyörgünk. Térden csúszunk. Behódolunk.
Az IMF-nek tagjai vagyunk és fizetjük neki az eddig felvett hiteleket kamatostól. Tavaly, idén, jövőre, ...
kritikus
  Válasz | 2012. január 05. 13:23 | Sorszám: 176
ha neked így jobb!?
kritikus
  Válasz | 2012. január 05. 13:22 | Sorszám: 175
Nem. Akkor cserbenhagytak. A nagypolitikai érdekből.
Ma, tavaly, tavalyelőtt nem is ígértek támogatást. Ma szankcionálnak. Szintén nagypolitikai, nagyhatalmi érdekből.
Viszont fütyültek arra, amikor tüntettünk az iraki háború ellen.
vanna7
  Válasz | 2012. január 05. 13:21 | Sorszám: 174
inkább mi lettünk a kúrva... ((
onogur
  Válasz | 2012. január 05. 13:19 | Sorszám: 173
Csak úgy elképzelem...szerencsétlen Barroso reggel kiolvassa a napilapot a wc-ben, aztán bekapcsolja a számítógépét.
Megjelenik a képernyőn:
"Önnek 3254 új üzenete érkezett"

Erre mit lép?
Elolvassa őket egyenként, vagy nyom egy Select all/delete all opciót?

panPeter
  Válasz | 2012. január 05. 13:17 | Sorszám: 172
"Az IMF elleni szabadságharc elvesztése ráadásul szimbolikus kudarc is."
Tudtommal még nincs az IMF-fel szerződés.
Mercurius2
  Válasz | 2012. január 05. 13:12 | Sorszám: 171
Ezt megfordíthatjuk és igy beküldhetjük igy:

Please help us to save democracy in Hungary! Dont support the communist takeover of the MSZP/LMP. Please dont support anymore the return of the communist dictatorship.

onogur
  Válasz | 2012. január 05. 13:10 | Sorszám: 170
Ezt a dilettantizmust...
Szó sincs arról, hogy IMF delegáció jönne.
Egyelőre Fellegi repül Washingtonba 11-én.
Az IMF meg 18-án foglalkozik a "magyar kérdéssel".
Mercurius2
  Válasz | 2012. január 05. 13:09 | Sorszám: 169
Akkor is cserben hagytak.
onogur
  Válasz | 2012. január 05. 13:08 | Sorszám: 168
Menj el közlekedési rendőrnek, ott irányíthatsz.
Habár már ott is alapfeltétel a felvételinél a magyar nyelv szabályainak ismerete...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola