Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Hallottátok ? ( 6.) (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hallottátok ? ( 6.)
tiszavirág
  Válasz | 2013. május 06. 01:01 | Sorszám: 192
Látom az általad közölt adatokat is itt: http://www.foldbroker.hu/foldpiac.htm

"Magyarország 93 ezer km2-ből 80 ezer km2 termőterület, amelyen növénytermesztés szempontjából négy fő művelési ágat különböztetünk meg: szántó (4,8 millió ha), gyep (1,1 millió ha), gyümölcsös (0,3 millió ha) - ezek együtt a mezőgazdasági terület - és erdő (1,8 millió ha)."

Kíváncsi lennék rá, mit mondana Fazekas Sándor az adatok eltéréséről?

tiszavirág
  Válasz | 2013. május 06. 00:36 | Sorszám: 191
Demokrata 17. szám, 2013. április 24. 15.oldal, első kolumna alsó részén mondja a mezőgazdasági miniszter azt, hogy "Magyarország összes termőterülete ötmillió 337 ezer hektár, de ebből csak 450 ezer van a magyar állam tulajdonában."

Nem tudom elképzelni, hogy a felelős mezőgazdasági miniszter Fazekas Sándor ne tudná pontosan, hogy mennyi Magyarország összes termőterülete, vagy ha mégis előfordulna ilyen, az nagyon rossz fényt vetne Fazekas Sándorra.

panda
  Válasz | 2013. május 06. 00:31 | Sorszám: 190
Csak az a szép ződ gyep ...

http://www.youtube.com/watch?v=nifCN0BSO-w#t=2m50s
panda
  Válasz | 2013. május 06. 00:14 | Sorszám: 189
"Csendesebben vigadjanak, Isten áldja meg kendteket, Szegény édesanyám beteg." Feleletet egyik sem ad, Kihörpentik boraikat, Végét vetik a zenének ...
zambezi
  Válasz | 2013. május 05. 22:16 | Sorszám: 188
Magyarország össszes termőterülete: 8,0 mh
Ebből
szántó : 4,8 mh
Gyep : 1,0 mh
Gyümölcsös : 0,3 mh
Erdő : 1,9 mh
Karana
  Válasz | 2013. május 05. 21:33 | Sorszám: 187
Ha nem vetted még észre te - értelem híjján - senkivel nem tudsz értekezni. Naponta ötször beleüvöltöd a világba hogy te vagy a tökéletes, a keresztények rendíthetetlen mintapéldánya (na tartok tőle hogy ez igaz).

Ezt már tudjuk, hallottuk (veled ellentétben még működik az agyunk) de kurvára unjuk. És én sem ittam veled pertut, nem is fogok, ilyen alakokkal még egy zugkocsmában sem ülök egy asztalhoz de nekünk hiába adod az uriembert, mert az utolsó cigánynál is alábbvaló műveletlen erőszakos bunkó vagy.

keresztkem
  Válasz | 2013. május 05. 19:48 | Sorszám: 186
P.s.: MÉG EGY DOLOG LEHET: ÖN "AZT KÉPZELI", HOGY HANGOKAT HALL...TŐLEM.ÁM KÉPZELGÉSEKKEL NEM ÁLL MÓDOMBAN FOGLALKOZNI, MERT AKKOR AZT IS KÉPZELHETI, HOGY ÉN VAGYOK
NYIKITA SZERGEJEVICS HRUSCSOV ÉS A CIPŐM SARKÁVAL PÜFÖLÖM AZ ENSZ KÖZGYŰLÉS SZÓNOKI PULPITUSÁT ÉS EGYÉB VALÓTLANSÁGOKAT IS..BÁRMIT: KÉPZELEGHET.
VÉGÜL: NEM ITTAM ÖNNEL PERTU-T, HOGY TEGEZŐ STIL-BEN SZÓLHASSON HOZZÁM, A 67 ÉVES, IDŐS--2 gyermekes, 4 unokás-- MÉRNÖK-TANÁREMBERHEZ.RÁADÁSUL: ARRA IS TEKINTETTEL, HOGY ÉN SEM "TEGEZTEM LE" ÖNT SEMMIKOR.
ENNÉLFOGVA MÁR EMIATT--EZ UTÓBBI OK MIATT-- SEM ÓHAJTOK EZEN A "TÉMÁN"--MEG MÁS TÉMÁN SEM-- ÖNNEL ÉRTEKEZNI.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. május 05. 19:33 | Sorszám: 185
EZ NEM(!) IGAZ--mármint az, amit itt legutóbb írni tetszett!MERT.
AHOL ÉN VAGYOK OTT--és csakis ott(!!!)-- HALLANI VAGY NEM HALLANI AZ ÉN HANGOMAT--MONDOM: AZ ENYÉMET.
ÉS ITT NEM HOGY NEM HALLANI "ARTIKULÁTLAN" HANGOT, DE SEMMILYEN HANGOT NEM LEHET HALLANI.AKKOR VISZONT VALÓSZINŰLEG VALAMI ÖNNÉL "NEM STIMMEL"--MÁR HA TÉNYLEG "HANGOKAT"--RÁADÁSUL: "ARTIKULÁTLAN" HANGOKAT HALL.
JAVASLOM: TESSÉK MEGVIZSGÁLTATNI A FÜLÉT AZ ORR-FÜL-GÉGE AMBULANCIÁN!
keresztkem
panda
  Válasz | 2013. május 05. 16:51 | Sorszám: 184
Nem ordibálsz. Csak éppen artikulálatlanul üvöltözöl
tiszavirág
  Válasz | 2013. május 05. 15:23 | Sorszám: 183
A múltkori Demokratában van egy cikk a mezőgazdasági miniszterrel, onnan vannak az alábbi adatok:

Magyarország összes termőterülete: 5.337.000 hektár, ebből állami tulajdon 450.000 hektár, ami mindösszesen 8% !!!!

szabadság szabadosa
  Válasz | 2013. május 05. 09:18 | Sorszám: 182
Én a nép életszinvonalát bevásárlás közben figyelem - körülnézek a parkolóban és a vásáró emberek számát. Amit az utóbbi ideőben tapasztalok az ,hogy jóval kevesebb az új gépkocsi és a vevő. Közben a termékek ára jócskán felment. Az akciós sajt már nem 800ft, hanem 1300ft. Idős rokonom arra panaszkodik, hogy a rezsicsökkentés le volt zsírozva, hisz előtte megemelték az árakat és plusz költségeket rónak a fogyasztókra( nem tudja értelmezni a gázszámlát ).

Másfelől meg a médiákban szinte nap mint nap azt hallom, hogy ilyen meg olyan üzemet(Merci és a Lego) adott át Orbán ...

Az egész szerintem a kölcsönökre vezethető vissza. Az országéra és az emberekére egyaránt. Ez abban az időben lehetett(2000-es évek) amikor az utcákról hirtelen eltüntek a trabik és társaik és minden olyan nyugati lett.
Most eljött a böjtje és a takarékoskodó emberek joggal lehetnek büszkék magukra.

keresztkem
  Válasz | 2013. május 04. 16:36 | Sorszám: 181
1.) NEM ORDIBÁLOK, NAGYON CSENDES EMBER VAGYOK.
2.) NEM GONDOLNÁM, HOGY ÖNNEL "ELV"-TÁRSAK LENNÉNK.
3.) VISZONT NÉHA NAGYBETŰKKEL IROK--HA KEDVEM TARTJA--ÉS EZEN A SZOKÁSOMON NEM VÁLTOZTATOK, SENKI KEDVÉÉRT. EGYÍSZERSMINDENKORRA.
KERESZTKEM
panda
  Válasz | 2013. május 04. 11:41 | Sorszám: 180
Ne ordibálj, elvtárs! :-)
kritikus
  Válasz | 2013. május 04. 11:23 | Sorszám: 179
hallottátok, hogy a trafikolás felborzolta pártotok és kormányotok népviseleti frakcióját is?
alexander
  Válasz | 2013. május 04. 10:15 | Sorszám: 178
Micsoda ripacs vagy te KERETLÉC!?
És roppant gusztustalan a frazeológiád - minden bejegyzés után szájat kellene mosnod.
Persze nem csodálkozom, mert rég tudom, hogy Nergál fölzabálta az agyadat és a szíved.
keresztkem
  Válasz | 2013. május 04. 09:39 | Sorszám: 177
P.s.:
MINDENKI ANNYIT ÉS "AZT" KAP, amit MEGÉRDEMEL! Ön még azt se érdemli meg, hogy ' rendesen leokádjam.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. május 04. 09:34 | Sorszám: 176
NAGYON HELYES! Mindenki a saját világát és egyéniségét projektálja a környezetre.Önnel még okádni se mennék sehová egyébiránt, mert még 'ahhoz is túl mocskos.
keresztkem
Karana
  Válasz | 2013. május 04. 09:14 | Sorszám: 175
Húzzd le magad! Téged nem viszlek sehova, ekkora nagy darab szarral nem járatom le magam.
keresztkem
  Válasz | 2013. május 04. 07:03 | Sorszám: 174
NAGYON JÓ, HA "ÚGY" VAN ÖNÖKNÉL, AHOGYAN ITT LEIRTA.ÖN ETTŐL TÖBBET NEM ÉRDEMEL--MÉG EZ IS SOK ÖNNEK.MINDEZÉRT:
IDŐNKÉNT MÉG BE IS KÉNE VINNI ÖNT EGY RENDŐRŐRSZOBÁRA ÉS RENDESEN MEG-GUMIBOTOZNI: HOGY KISSÉ OPTIMISTÁBB LEGYEN.AMOLYAN ÁVÓS, CZINEGE ELVTÁRSOS STILBEN--TALPRA, HOGY MEG NE SÁNTULJON.ÖN EZT ÉS ENNYIT ÉRDEMEL DE MÉG ENNYIT SEM!
keresztkem
tiszavirág
  Válasz | 2013. május 04. 01:32 | Sorszám: 173
Az ember csak ámul és bámul, hogy mennyi olyan ember van a világon, aki a pofátlanság csimborasszója....

Kaptam, küldöm, ti is ámuljatok!

Levél Békéscsabáról

Imre Kertészt Pécsen gyógykezelik….

A gyűlölt és lenézett magyarok ingyen gyógyítják a Parkinson-kóros Imre Kertészt, Pécsett.
Egy pécsi klinika egyszemélyes kórtermében helyezték el a nyolc éve Berlinben élő Kertész Imrét - értesült a Bors.
A 84 esztendős, a magyarokba sűrűn belerúgó ember a Pécsi Tudományegyetem Neurológiai Klinikáján fekszik, előrehaladott Parkinson-kórral kezelik az intézményben. A kórház hírzárlatot rendelt el az ügyben. Pár hét óta már itt van.

A Berlinben élő író néhány hónapja beszélt a Der Spiegel magazinnak arról, hogy a Parkinson-kór megnehezíti az írást. Kertész néhány éve már számítógépen pötyögte be unalmas mondatait, mert a kór okozta remegés miatt nem tudott kézzel írni.

Berlinben tavaly nyitották meg a Kertész Imre-archívumot, mert szerinte a kéziratoknak jobb helye van Berlinben, mint Budapesten. - Úgy érzem, itt jobban megértenek, mint a hazámban, Magyarországon - tette hozzá az interjúban.

Úgy tűnik, a német kórházakkal nem annyira elégedett, ezért Pécsett kezelteti magát. A pécsi klinika kimagasló eredményeket ért el a Parkinson-kór gyógyszeres kezelésében, ezért választotta Kertész ezt a kórházat.

- Nem mondhatok semmit, mert törvényt sértenék. Még azt sem, hogy nálunk fekszik-e a beteg - mondta Komoly Sámuel, a Pécsi Tudományegyetem neurológiai klinikájának intézetvezető professzora. A klinika dolgozói közül azonban többen is megerősítették a lap értesülését, de azt mondták, szigorúan megtiltották nekik, hogy beszéljenek.

Érdekes ember ez az Imre Kertész. Amikor megkapta a Sorstalanságért a Nobel-díjat, és a vele járó dollármilliókat, azonnal Budapestre jött, és kérte, hogy itt legyen elszámolva a díjjal járó pénz. És arcátlanul adómentességet is kért és kapott - Göncz Árpád elnöki engedélyével.

Most, hogy beteg lett, megint jó neki a magyar. Miért is? Mert Magyarországon INGYEN gyógykezelik. Ekkora luxust a németektől nem kapott volna meg. A Kertész Imre-archívum Berlinben is valószínűleg nagy érdeklődésre tarthat számot, jó helyen van ott.

Ingyen gyógykezeljük Horn Gyulát is, de őt Budapesten immár hatodik esztendeje. Remélhetőleg utalják a számlájára a havi 1,75 milliós miniszterelnöki nyugdíjat is.

A magyar beteg mire is számíthat? Várólistára, szegényes kórházi ellátásra, ahol a napi élelmezési költség 550 forint! Ez az igazi fogyókúra! A börtönben ugyanez az összeg 1300 forint, mert nálunk súlyozzák a fontossági sorrendet! A magyar beteg ingyenes gyógykezelésre nem számíthat, elégedjen meg azzal, hogy a magyar egészségügyet is neki kell fenntartania.

Egy kis "színes" a végére: a Sorstalanság című művet, amelyért Imre Kertész Nobel-díjat kapott, megfilmesítették. A Pilisben történt miatta egy kis természet-károsítás, a producer a kasszát egy kicsit kifosztotta, majd új producer is került. A moziban nem volt igazán sikerfilm. A könyv is megjelent, de a kereslet igen szerény volt. Az iskoláknak azt hiszem, kötelező volt megvásárolni.
Egyben vagyok csupán biztos: a csabai Tescoban egy nagy ládában kínálta magát talán 500 forintra leértékelve. A Nobel-díjas filmen és könyvön bizony a veszteségünk meghaladhatta az egymilliárd forintot! De mint tudjuk, több is veszett Mohácsnál.

Anonymus
Békéscsaba, 2013. április 20.

Azért egy kis kellemeset is: http://www.youtube.com/watch?v=Yu5xG60lmBg

Karana
  Válasz | 2013. május 03. 20:41 | Sorszám: 172
Ha van hozzá kedved én elviszlek ebbe a faluba. Az ország egyik legszebb része, Cinege elvtárs kedven vadászterülete volt amíg le nem rabolták az erdőket a hyegyoldalról. Manapság már fillérekét vehetsz itt házat mert rengeteg all üresen. Többnyire mert kihaltak belőle az öregek, néhány a frankhitel miatt áll üresen, van aminek a lakója kivándorolt és Ausztriában vagy Németországban dolgozik.
TSZ nincs, a TSZ vezetők és a többi bennfentes szétlopta a TSZ vagyont. Van még néhány nagygazda akik tudnának gazdálkodni de nem éri meg. A föld alapú támogatásból elvegetálnak családostól de ez munkaerőt nem igényel. A helybeliek többsége (már nem sak a cigányok) nem tart disznót, baromfit. Majd minden épkézláb ember elvándorolt mert innen munkába járni sem egyszerű. Kocsival drága, az út szinte járhatatlan, vonat nincs, a volán ritkán megy és ha pestre jársz a közlekedésre 4-5 órát rászánhatsz a munkaidőn túl. Sokan ingáztak építkezésekre de most az építőipar is leállt.

Igen te egy teljesen más Magyarországon élsz, de ez nem mindenkinek adatott meg. Ez is Magyarország része. Hogy te nem ismered az még nem olyan nagy baj. Az a baj, hogy azok sem járnak arra akiknek kellene.

kritikus
  Válasz | 2013. május 03. 17:50 | Sorszám: 171
ezt a kérészéletű vezérigazgatói dumát hol hallottad?
vagy ez még a kárpátok géniuszának korából maradottak adaptációja?
tiszavirág
  Válasz | 2013. május 03. 16:38 | Sorszám: 170
Miket lehet itt hallani...
Ehhez képest az én környezetemben senki nem öngyilkolta meg magát, senkit nem vittek el a sittre, született egy kislány a 3.-ikon, néhány hónappal előbb egy kisfiú az elsőn, egy család kimenekült az egekbe szökő devizahiteléből, egy négytagú család idén télen háromszor ment el síelni, egyszer Olaszországba, kétszer Ausztriába, senkit nem rúgtak ki a munkahelyéről, egy vidéki idős orvos házaspár most vett egy 120 nm-es lakást Pesten 46 millióért garázzsal, mert fölköltöznek (biztosan az örökösen szidott alacsony orvosfizetésből spórolták... és még el sem adták a vidéki házukat),szóval mindenki dolgozik és éli a mindennapjait. Úgy látszik, én egy teljesen más Magyarországon élek, mint itt néhányan.
Hála a jó Istennek!!!
kritikus
  Válasz | 2013. május 03. 14:37 | Sorszám: 169
teljesen igazad van. a mohácsi vész óta tudjuk, mennyire rosszat tesz az országnak a széthúzás, hatalmi ambiciók.
így aztán a ner végre együttműködést hírdetve dolgozik az ország szétforgácsolásán, a lopakodó infláció, a munkanélküliség, az igazságosnak hazudott egykulcsos, a röghözkötés közlekedési költségek emelésével, a trafikolás ékesen megmutatja, milyen a szöveg illúzionista.
oldborz
  Válasz | 2013. május 03. 10:56 | Sorszám: 168
Nem hallottam. De arról igen, hogy a szadomaszop kormány idején felvett hókuszpókusz hitelek miatt jó páran megzsírosodtak, de még többen öngyilik lettek, hogy Darvast idézzem, aki maga is megvezetett Sza(ba)dista volt.
Ahogy Hudini említtette, illúzionistábol is két fajta van. Vannak azok, akik valóban kiakasztják a vállukat, zárakat nyitnak furvangal, és vannak akik szavakkal, t(r)ük(r)ökker,füstel, de leginkább szavakkal hitetik el a nyilvánvaló hazugságot valóságnak.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola