Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Ha máshol élhetnél.. (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ha máshol élhetnél..
jm
  Válasz | 2005. január 31. 23:22 | Sorszám: 25
Én "trópusi" szigetekről beszéltem, nem Új Zélandről. Az előbb láttam csak, hogy Új Zélandról volt szó.

Ami az állatvilágot illeti, úgy tűnik tényleg nem vészes.

"Az erdők tele vannak madarakkal és a vadászat őzre és vaddisznóra szinten kedvelt szórakozás. Itt nincsenek vadállatok, mérges kígyók, vagy pókok és hangyák mint pld. Ausztráliában. Tehát a kirándulásnál nyugodtan le lehet heverészni a fűbe nem kell félni semmitől."
http://www.barangol.hu/orszagok/newzealand/nz5.htm

Hanem az angol klíma, és ételek csuda jók lehetnek.

Nem tehetek róla, nekem Magyarország az álomhely, máshova nem vágyom. Talán mert annyit éltem külföldön...

jm
  Válasz | 2005. január 31. 23:13 | Sorszám: 24
"A három Magyarországnyi Új-Zéland két nagyobb és mintegy száz kisebb szigetén mindössze 4 millióan élnek. Az ország a mérsékelt égövbe tartozik: éghajlata a sok csapadék és az óceáni hatások miatt enyhe, leginkább Nagy-Britanniához hasonlítható. Az egyik nagy sziget, az Északi-sziget domborzatát a középpontjában húzódó Központi Vulkáni-plató óriás tűzhányói – a Ruapehu és a Tongariro – határozzák meg. A trópus felől érkező, észak-nyugati nedves legáramlatok hatására a sziget egyenletes és bőséges csapadékeloszlású, ebből adódóan növényzete szubtrópusi.

A Déli-szigeten (maori nevén a Te Wai Pounamun, ‘a zöld kő lelőhelyén’ az európai Alpokhoz hasonló szerkezetű és magasságú fiatal lánchegység emelkedik ki az alpi törésrendszer mentén, a Tasman-tengertől 20-30 kilométernyi távolságra. A hegyvonulat mintegy 1200 kilométer hosszan lecsapolja a nyugati légáramlatok esőfelhőit. Különösen a nyugati pereme ázik: évente 9000 milliméter csapadék hull alá. Hatására az északi vidékeken szubtrópusi, míg a Fjordland vidéken mérsékelt égövi esőerdő borítja a tájat. Utóbbi egyszersmind az egyik legnagyobb kiterjedésű védett erdőterülete Új-Zélandnak, s a világörökség része. A Déli-Alpok hegyláncait nyugat felől átlépve, egyre szárazabb területekre jutunk. A nagy tavak – a Wakatipu, Wanaka és a Hawea – mentén már csak ligetek, füves rétek borítják a tájat. A Pisa-hegység vonulatától keletre pedig igazi száraz völgyek találhatók (ilyen a Clutha folyó völgye, Cromwell és Alexandra környéke). Még keletebbre pedig a Csendes-óceán egyre erősödő hatásának lehetünk szemtanúi, majd a keleti partvidék ismét zöldbe vált. Ha a Déli-sziget akár csak 100 kilométerrel is szélesebb lenne kelet felé, Otago tartomány középső része Földünk egyik legszárazabb katlanához, a kaliforniai Mojave-sivataghoz hasonlítana. A magas hegységekkel körülzárt medencékben ugyanis csak a leszálló légáramlatok hatása érvényesülhetne."

Éghajlata leginkább Nagy-Brittanniához hasonlítható. Valóban álomi lehet

jm
  Válasz | 2005. január 31. 23:07 | Sorszám: 23
Amikor legutóbb jártam, még kék volt.
Cirus
  Válasz | 2005. január 31. 17:16 | Sorszám: 22
Persze, persze, csak ha nem felelsz me a kitételeknek, akkor költheted a saját pénzedet! Ha meg igen, akkor másokét!
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 31. 16:54 | Sorszám: 21
Oda bármikor mehetek, mint magyar kisebbségi.

(feltéve, ha nem kötelező megfelelni olyan kitételeknek, amik miatt most Krasznait elítélték...)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 31. 16:53 | Sorszám: 20
De megám! Ha tudnád, hogy egy idejig egy kesztölci kollégám hordta nekem a Magyar Fórumot...
Cirus
  Válasz | 2005. január 31. 13:01 | Sorszám: 19
Pedig akkor mehetnél Strassbourgba !
HAME
  Válasz | 2005. január 31. 13:00 | Sorszám: 18
Nekem Dél-Olaszország, úgy Riminitől lefelé az innenső parton, vagy n8poly alatt a túlsón.
Az az életstílus bejönne nekem...
onogur
  Válasz | 2005. január 31. 12:55 | Sorszám: 17
Mé, a hozzád hasonló polavec kunokat megtűrik maguk között?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 31. 12:48 | Sorszám: 16
Nem vagyok cigány.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 31. 12:48 | Sorszám: 15
Nem vagyok cigány.
onogur
  Válasz | 2005. január 31. 12:44 | Sorszám: 14
De szeritem még a Szaharába sem jártál.
Még hogy szép kék ég...
Cirus
  Válasz | 2005. január 31. 12:42 | Sorszám: 13
nekem is. Meg ide köt minden. Bár most egy-két évre szívesen elmennék, csak hogy lássak világot, meg kiszakadjak a mindennapos taposómalomból.
onogur
  Válasz | 2005. január 31. 12:42 | Sorszám: 12
Nembírom ezt az antiújzélandizmust!
Honnan veszed, hogy ösmered a növény- és állatvilágát, sőt, még az éghajlatát is?
Jártál mán ott?
jm
  Válasz | 2005. január 31. 12:40 | Sorszám: 11
Magyarország tökéletesen megfelel(ne).
onogur
  Válasz | 2005. január 31. 12:39 | Sorszám: 10
Különben is, az ottani tótok kiutálnának maguk közül.
jm
  Válasz | 2005. január 31. 12:39 | Sorszám: 9
A gyakori esőt, és a felhőket se. Ilyen szép kék eget csak a Szahara fölött láthatsz állanódan, a hasonló szigetek felett legtöbbször felhős az ég.
onogur
  Válasz | 2005. január 31. 12:36 | Sorszám: 8
Miért?
A közeljövőben tapétázni akarsz?
Cirus
  Válasz | 2005. január 31. 12:31 | Sorszám: 7
Néhány éve elég keményen azon voltam, hogy valahol Horvátországban szerezzek munkát, annyira beleszerettem. Meg ha bármi van, akkor is bármikor haza tudok jönni, ehhez Új-Zéland egy kicsit messze van.
Meg horvátul is csak pár szót tudok - még
Cirus
  Válasz | 2005. január 31. 12:28 | Sorszám: 6
Nem vagyok az a fajta, aki ilyenektől begyullad. Van kertünk, meg hozzá nagy terület, megszoktam már mindenféle állatot, házon belül is. A poloskától undorodom
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 31. 12:22 | Sorszám: 5
Talán Kesztölc jöhet számításba, mint álternatíva...
akottyabot
  Válasz | 2005. január 31. 12:17 | Sorszám: 4
Levrnaka, Adria.
Elég közel van ahhoz, hogy ne legyek itt.
jm
  Válasz | 2005. január 31. 12:14 | Sorszám: 3
A tenyérnyi pókokat, 10 centis százlábúakat, és a szemmel nem látható, de annál virgoncabb parazitákat ki ne hagyd a tervezgetésből.
onogur
  Válasz | 2005. január 31. 12:14 | Sorszám: 2
Anno decibel én is jáccottam a gondolattal, és nekem is Új-Zéland meg Kanada "jött be". Meg Dél-Afrika, de az már nem aktuális.
Ma már tudom, hogy legmesszebb a Székelyföldön tudnék élni, idegenben nem.
Bárhol is voltam idáig, a harmadik héten elkezdett kínozni a honvágy.
Ilyen hülyeséget meg ne írjál, hogy a Délvidéket favorizálnád. Nem hallottad a hírt, hogy Szabadkán megverték a Magyar Rádió tudósítóját?
mpd
  Válasz | 2005. január 31. 11:56 | Sorszám: 1
Én komolyan fontolgattam a disszidálást, akkor, amikor már csak Kanada meg Új-Zéland fogadott politikai menekültként. (Legalábbis ez a mendemonda tartotta magát a nyócvanas évek közepén, nemtom, igaz vót-e, nem is lényeges)
Mindkét ország szimpatikus volt...
Ma már a délvidéket favorizálnám. Dominika, vagy valami polinéz sziget...Madagaszkár....
Lényeg, hogy tenger legyen, mert, bár nem vagyok egy vízipocok, az éghajlat miatt nem tudok eltekinteni tőle.
Tengerparton a 40 fok sokkal kellemesebb, mint a Magyar Alföldön a 30.
Honvágy? Egy évig biztos nem lenne. Aztán meg megláttyuk.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola