Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Hiteles emberek (1. oldal)

A téma oldalai: 1  2  3 

Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hiteles emberek
keresztkem
  Válasz | 2018. október 20. 10:00 | Sorszám: 59
Nekem NEM ELÉG annyi a hiteles ember MIVOLT-hoz, amit leirt.Persze szükséges de nem elégséges az is, amit ir, hogy tudnillik az ember NE AKARJON TÖBBNEK és MÁSNAK "LÁTSZANI", mint AKI Ő valójáben. De ettől--szerintem legalábbis-- vannak fontosabb ismérvek ahhoz, hogy valakit hiteles embernek vélelmezzünk.
Ilyen ismérvek:
1.) Egyenes és szilárd KIÁLLÁS a saját legjobb meggyőződése szerint, akkor is, ha ebből hátránya származik az illetőnek.
2.) Hűség és állhatatosság a BARÁTHOZ, SZERELMI PARTNERHEZ, FELESÉGHEZ, CSALÁDHOZ NEMZETHEZ, HITEKHEZ, VILÁGNÉZETHEZ!
3.) NEM "ÉRDEKEK" ÁLTAL, HANEM értékek ÁLTAL VEZETETT ÉS VEZÉRELT ÉLET!
4.) KIÁLLÁS ÖNMAGUNK esetleg hibás cselekedete, szavai, verbális megnyilatkozása mellett--nem megtagadva "azt", de a jvitás szándékával, vagy akár annak hiján is.
És még sokminden.
Ami a SZAVAHIHETŐSÉG és SZAVATARTÁS-MEGTARTÁS--másokat félrevezetni NEM(!!!) akarás fogalomkörébes is tartozhat akár...
panda
  Válasz | 2018. október 20. 01:27 | Sorszám: 58
Szerintem, a hiteles ember az az, aki nem akar többnek látszani mint aki ....
Pl. egy kalauz, aki nem játsza el h ő a kéményseprő a vonat elején...
keresztkem
  Válasz | 2018. október 19. 06:19 | Sorszám: 57
Elvan az "öreg". El. IGAAZ.
cibulka
  Válasz | 2018. október 18. 20:28 | Sorszám: 56
Hagyjad,elvan az öreg magával, meg a Jó Istennel!
panda
  Válasz | 2018. október 12. 16:58 | Sorszám: 55
Figyi, mpd! Hiteles emberek kerestetnek, nem gyössz vissza?
Ingyen hitel, jólét! ..
keresztkem
  Válasz | 2018. október 12. 11:04 | Sorszám: 54
JÓL MEGVAGYOK MAGAMBA' ÉS MAGAMMAL.NINCS SZÜKSÉGEM SENKIRE.
HITELES VAGYOK. NAGYON HITELES EMBER VAGYOK. ÉN TUDOM, HOGY "AZ", MÁS MEG NEM ÉRDEKEL.
keresztkem
  Válasz | 2018. október 12. 11:02 | Sorszám: 53
Tegnap 72 éves lettem, ma már a 73.-at "taposom".
AZ ISTEN ÉLTESSEN...ENGEM!!!
keresztkem
  Válasz | 2018. október 07. 09:16 | Sorszám: 52
P.s.:
Elnézést kérek! Dr. Nemesszeghy Ervin S.J. atya holnapi temetése DÉLUTÁN 4 órakor--azaz: 16 órakor--kezdődik a Mária utcai Jézus Szive templomban.
keresztkem
  Válasz | 2018. október 07. 09:10 | Sorszám: 51
A múlt héten húnyt el egy piliscsabai idősek otthonában Páter Dr.Nemesszeghy Ervin S.J. jezsuita természettudós, matematikus és fizikus. Aki az angliai Heytrup College-ben kutatófizikusként ALACSONYHŐMÉRSÉKLETŰ KRISTÁLYOK TULAJDONSÁGÁGAINAK MEGFIGYELÉSÉVEL, VIZSGÁLATAIVAL IS(!!!!) FOGLALKOZOTT--földi életem egyik leghitelesebb embere. Holnap, azaz 2018.október 8-án délelőtt lesz a temetése a pesti Jézus Szive (Jezsuita) templomban a Mária utcában.
Requiescat in Pacem!
panda
  Válasz | 2018. szeptember 26. 00:21 | Sorszám: 50
"Na mivan?" csak úgy bedurrantunk ide, aztán meg nincsen semmi se van??? ... http://www.youtube.com/watch?v=wYfQ1I-VV7M
Steven Wilson - Luminol (from the Get All You Deserve Blu-Ray & DVD)
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 19. 11:03 | Sorszám: 49
Rónaszékiné Keresztes Mónika 3 gyermekes édesanya--civilben: hegedűtanár-- nekem a leghitelesebb ma élő emberek egyike. És szép, kedves, finom, okos, igaz magyar hölgy. Bár sok magyar nő lenne ILYEN.....
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 15. 04:53 | Sorszám: 48
Szájer József fideszes politikust elég régóta figyelem.
Szimpatikus nekem--Benne-- az, hogy olyan állhatatos és kitartóan higgadt. HITELES EMBER--számomra--Ő is.
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 03. 15:44 | Sorszám: 47
Puskás Öcsi nekem HITELES EMBER..volt. Azt mondta "kis pénz kisfoci, nagy pénz nagyfoci".És úgy is tett, ahogyan mondta.PUSKÁS ÖCSI HITELES EMBER!
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 11:20 | Sorszám: 46
Sajnálom, a tény az tény. Nem tudsz rajta változtatni. És, én sem.
Ez a topik nem rólad szól. És nem is rólam.
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 03. 07:04 | Sorszám: 45
Nekem MINDEN RÓLAM SZÓL! Más--főleg Ön--nem érdekel.És ezt ezentúl be is bizonyitom azzal, hogy bármit mond nem reagálok rá.
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 05:50 | Sorszám: 44
Amúgy, hamis az idézet. Így szól helyesen:
"Bárki nevezheti magát hitelesnek, na de az senkit sem érdekel!"
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 05:37 | Sorszám: 43
Nem baj.
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 05:36 | Sorszám: 42
Dehogynem! A semmi az fenn van a 3. polcon!
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 05:32 | Sorszám: 41
Nem rólad szól a topik. Bármit mondasz is erről.
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 02. 14:17 | Sorszám: 40
" na de az senkit sem érdekel! "
ENGEM MEG AZ NEM ÉRDEKEL, HOGY BÁRMI VALAKIT ÉRDEKEL-E VAGY SEM.
HA SENKIT SEM ÉRDEKLI--NEKEM JÓ.
HA VALAKIT ÉRDEKLI--ÚGY IS JÓ.
NEKEM ÉRDEKTELEN AZ, HOGY KIT MI ÉRDEKEL.
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 02. 14:14 | Sorszám: 39
Ha "A semmi is van!!" --lenne, akkor a SEMMI NEM LENNE, de legalábbis a mindatbanfoglalt állitás nem lehetne!
Hiszen ha VAN-VOLNA SEMMI, Akkor a fenti mondatban foglaltak NEM ÁLL(NÁ)ANAK FÖNN, sőt maga a mondatz sem!
Mert, ha "A semmi is van!, akkor MINDENÜTT ÉS MINEDNRE VONATKOZÓAN és kiterjedően VAN egy TOTÁLSEMMI--tehát: a fenti mondatra vonatkozóan is, tehát nem létezik ilyen mondat sem, akár leirja, akár nem-- hisz' MINDEN=SEMMI, tehát fenti mondat is: SEMMI! Tehát ez a mondat, hogy: "A semmi is van!!"--SINCS! Mert a mondat elfogadott TARTALMA SZERINT ilyen TARTALMÚ mondat sem lehet--HA A SEMMI "VAN" állna-állhatna fönn! Tehát amit olvaas az, aki elovassa elolvasná azt, hogy a "A semmi is van!! " akkor a SEMMIT OLVASNÁ. Márpedig a semmit nem lehet elolvasni--nyilván. Tehát ilyen mondat NINCS--legföllebb ön azt szeretné, ha lenne...
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 02. 13:59 | Sorszám: 38
Ez a topik nekem(!) arról szól amiről ÉN(!!!) akarom, hogy szóljon--és senki nem érdekel. Más ember nekem NEM MONDHATJA MEG MIRŐL szól, hisz' én sem mondom meg-írom elő azt MÁSNAK, hogy neki "miről szóljon". Szóljon arról NEKI(!) amiről ő akarja, DE AZ RÁM NEM(!!!) VONATKOZIK. Ugyanis senki nem tudja azt "kimunkálni", hogy az ÉN FEJEMBEN NE "AZ" LEGYEN, ami van! Mint ahogyan én sem azt, hogy a máséban mi? Viszont én nem is akarom.
panda
  Válasz | 2018. szeptember 02. 05:46 | Sorszám: 37
A semmi is van!!
Hiába írsz nagybetűvel, az sem módosít semmit sem.
A valami az csak akkor semmi, hogyha nincs!!
panda
  Válasz | 2018. szeptember 02. 05:42 | Sorszám: 36
Ez a topik nem az 'önmagadról' szól.
Bárki nevezheti magát hitelesnek, na de az senkit sem érdekel!
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 02. 04:27 | Sorszám: 35
Ami "VAN" az nem lehet "SEMMI". Ha "SEMMI" VAN--vagy lenne--akkor NINCS, mert az sincs, ami van--hisz a semmi "van"-ni nem tud lenni!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola