Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Éghajlat Könyves-Kávézó (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Éghajlat Könyves-Kávézó
iszalag
  Válasz | 2005. november 29. 19:17 | Sorszám: 84
2005. november 30.

(szerda) 18 óra

Egy cseppben az ember

Lengyel Anna könyvének bemutatója. Vendégünk még a kötet szerkesztője:
Rados Péter http://www.eghajlat.hu/rendezvenyek.html
gyertek!

iszalag
  Válasz | 2005. november 29. 19:15 | Sorszám: 83
kicserélődött a könyv..
iszalag
  Válasz | 2005. november 11. 10:01 | Sorszám: 82
Átfogni az emberi tudásnak azt az irdatlan mennyiségét, ami a filozófiatörténet fogalomkörébe tartozik, igen tiszteletreméltó szellemi teljesítmény. Ahhoz, hogy hozzávetoleges képet alkossunk arról, mily hallatlan volumenu ez a tudásanyag, elég, ha annyit mondunk, hogy az ókorban a bölcselet szinte minden ismeretet magában foglalt. Ez a hatalmas ismerethalmaz pedig a századok során egyre csak gazdagodott.
A középkor vége fele a filozófia testérol kezdtek ugyan leválni a különbözo sajátos jellegu ismerethalmazok, és a következo századok során rendre megszülettek a szaktudományok, a bölcselet fogalomkörébe, jelenségvilágába tartozó tudásanyag abszolút mennyisége mégsem csökkent, hanem tovább gyarapodott. De ebben a máig tartó disszimilációs folyamatban – bizonyos vonatkozásban – a filozófia valahogy mindinkább Lear király sorsára jutott: eredendo ???vagyonát” szétosztotta gyermekei között, akik – ???hálájuk jeléül” – újabban még a létezéshez való jogát is megkérdojelezték. Minekutána így szétosztotta javait gyermekei, a szaktudományok között, felmerül a kérdés, mi maradt meg még neki magának a valamikori mesés gazdagságból? Tulajdonképpen mi a filozófia tárgya, mekkora annak felségterülete, és végtére is mivel foglalkozik ez a bizony nehezen definiálható valami, amit alighanem éppoly joggal nevezhetnénk muvészetnek, mint tudománynak, illetve mindkettonek vagy egyiknek se. Hisz a bölcselet igen különös szellemi tevékenységforma: a lét és a megismerés végso kérdései fölötti felelos töprengés; a Mindenség (amelynek az ember is része) gondolati megragadása, rendszerbe foglalt értelmezése, olyan valami az o rendeltetése, amire egyetlen szaktudomány sem képes.
Bárhogy pöffeszkedik is a dölyfös Nyugat, bizony a legosibb civilizációk nem ott, hanem az ókori Keleten (Babilónia, Egyiptom, India, Kína) jöttek létre. Bennük kezdetben a filozófia még ismeretlen volt, de eme osi társadalmak hit- és hiedelemvilágának talaján fogant meg a bölcselet magva, amely Krisztus elott hatszáz tájékán az antik görögöknél sarjadt fel, szökkent szárba és virágzott ki csodálatosan. S nem is a félszigeten, hanem a görög szigetvilágban.
Filozófiáról akkortól beszélhetünk – állapítja meg a szerzo –, amikor a természetfelettibe vetett hitet kezdte felváltani a racionalitás, az értelem szerepének dominanciája, illetve amikor ???megszületett a realitás vallástól független szemlélete”. A bölcselet alapveto jellemzoje az alkotó kétkedés (szkepszis); a filozófia a ???tényekre támaszkodó logikus gondolkodással törekszik meglelni az igazságot”. http://members.chello.hu/kapu/fontos.htm
iszalag
  Válasz | 2005. november 11. 09:58 | Sorszám: 81
Miért filozofálunk? Mire való a filozófia? – merült fel ismételten a történelem folyamán a kérdés. Amelyre máig sincs egyértelmu, mindenkit kielégíto válasz. Azt érezzük, hogy filozófiára szükség van, de hogy miért és mire jó, erosen megoszlanak a vélemények. Platón egyik hose, Kalliklész szerint a bölcselet az élet szempontjából haszontalan dolog, káros fecsegés, s inkább csak fiatal korban illik muvelni (Gorgiász). Ellenkezoleg, Epikurosz úgy vélte, hogy ???ha az igazi szabadságot akarod elnyerni, a filozófia rabszolgájának kell lenned”. Seneca is a szükséges és hasznos foglalatosságok közé sorolta a bölcselet muvelését. A filozófia ???a lelket gyúrja, faragja, az életet szedi rendbe, a tetteket kormányozza... Nélküle senki sem élhet zavartalanul, senki sem élhet biztonságban…” Ezt vallja Pais István filozófiatörténész is legújabb könyvében (A filozófia története. Szerzoi kiadás, Budapest, 2005)
http://members.chello.hu/kapu/fontos.htm
iszalag
  Válasz | 2005. november 11. 09:57 | Sorszám: 80
Tegnap, csodás volt!!

Pais István: Hódolat a múlt bölcselőinek
2005. november 10.(csütörtök) 18 óra http://www.eghajlat.hu/rendezvenyek.html
iszalag
  Válasz | 2005. november 04. 07:39 | Sorszám: 79
Éghajlat Könyves - Kávézó
1117. Budapest, Karinthy Frigyes. u. 9.

Tel: 06 (1) 365-1515 Fax: 06 (1) 365-1516
Email: eghajlat@enternet.hu

iszalag
  Válasz | 2005. november 04. 07:35 | Sorszám: 78
nagyításhoz katt a képre
iszalag
  Válasz | 2005. november 04. 07:34 | Sorszám: 77
iszalag
  Válasz | 2005. november 04. 07:24 | Sorszám: 76
jövő héten lesz
2005. november 8. (kedd) 18 óra

Kövesdy Zsuzsa, Kozma László : Élned halnod... A munkatáboroktól az 1956-os forradalomig Könyvbemutató. http://www.eghajlat.hu/rendezvenyek.html

iszalag
  Válasz | 2005. november 04. 07:22 | Sorszám: 75
tegnap volt
2005. november 3.

(csütörtök) 18 óra

Drábik János : 1956. A magyarok harmadik útja

Beszélgetés a szerzővel.

iszalag
  Válasz | 2005. november 04. 07:21 | Sorszám: 74
megújult a honlap!!
http://www.eghajlat.hu/rendezvenyek.html
iszalag
  Válasz | 2005. október 11. 21:56 | Sorszám: 73
Október 13. (csütörtök) 18 óra
Koltay Gergely: Vetni kell és várni aratásig
Benkei Ildikó interjúkötetét bemutatja Szemadám György festőművész

Október 19. (szerda) 18 óra
Karátson Gábor: Ötvenhatos regény
Kávéházi beszélgetés, dedikálás

Október 20. (csütörtök) 18 óra
Tornai József: Villámsújtotta kor (XX. századi próza és vers)
A kötetet bemutatja: Végh Attila író

Október 25. (kedd) 18 óra
Fricz Tamás: Egy következmények nélküli ország

Október 26. (szerda) 18 óra
Házsongárdi temető

Október 27. (csütörtök) 18 óra
Reflexológia

iszalag
  Válasz | 2005. október 08. 12:07 | Sorszám: 72
Szabó Dezső Emléktársaság, Budapest
Alapítás éve: 1988
Főtitkár: Szőcs Zoltán
Levélcím: 1077 Budapest, Király utca 73. II. em.
Telefon: (06) 1 351-57-86, e-mail: SZDT@mailbox.hu
Számlaszám: OTP 11706016-20463289
iszalag
  Válasz | 2005. október 08. 12:05 | Sorszám: 71

Ilyen leromlott és vigasztalan képet mutat ma Kolozsváron az a telek,
ahol valaha a Felsőszén utca 49. számú ház állott. Szabó Dezső szülőháza pontosan a gyárkémény helyén volt:
"Születtem: 1879. június 10-én a Felsőszén utcában (később: Trefort utca),
az egyik egyetemi melléképület gyárkéményszerű nagy kéményében,
ferdén szembe a Dunky fényképész villájával."
(A telep mai címe: str. Victor Babes 6.) http://www.tabulas.hu/szabodezso/
iszalag
  Válasz | 2005. október 08. 12:04 | Sorszám: 70
Szabó Dezső művei
1903 A csíkszentdomokosi nyelvjárás (szaktanulmány)
1904 A vogul szóképzés (szaktanulmány)
1907--08 Társadalomtudományi cikksorozat a FEJÉRMEGYEI NAPLÓ-ban.
1910 A tanárok mozgalma (kiáltvány)
1911--16 A NYUGAT-ban 82 írása jelenik meg öt év alatt.
(Esszék, novellák, vezércikkek)
1913--14 A MÁJUS-ban négy fontos tanulmányt közöl.
Nagy vitákat kiváltó írásokat hoz le tőle a HUSZADIK SZÁZAD is.
1917 Nincs menekvés (regény)
1918 A SZOMBAT c. lap három novelláját közli.
1918. október Napló és elbeszélések (kisebb írások)
1919 Az év elején újból közöl írásokat a NYUGAT-ban,
illetve publikál a VÖRÖS LOBOGÓ-ban is.
1919. május Az elsodort falu (regény)
1919 ősze Mesék a kacagó emberről (elbeszélések) Szerkeszti
az IFJAK SZAVÁ-t.
1920 ősze Egyenes úton (tanulmányok) Tanulmányok és jegyzetek
1920. december Csodálatos élet (regény)
1920--21 A VIRRADAT számára 54 vezércikket ír.
1921 A NÉP-ben 14 írást közöl.
1921. december Ölj! (elbeszélések)
1923. január Panasz (tanulmányok)
1923 Az ÉLET ÉS IRODALOM főszerkesztőjének saját lapjában
havonta publikál az aktuális társadalmi jelenségekről.
1923. november Faj! (elbeszélések)
1925. december Segítség! I.-III. (regény)
1926 A magyar protestantizmus problémái (esszé)
1926 Tenger és temető (elbeszélések)
1927 ősze Az ESTI KURÍR-ban 25 írása jelenik meg.
1928 Bajcsy-Zsilinszky Endre lapjának, az ELŐŐRS-nek
főmunkatársa: 55 írása jelenik meg a lapban, javarészt
vezércikkek.
1929 Kritikai Füzetek (1., 2.)
1931 Megered az eső (regény)
1931 Karácsony Kolozsvárt (regény)
1932 Feltámadás Makucskán (kisregény)
1933--34 A MAGYAR ÚRIASSZONYOK LAPJÁ-ban 18 lírai elbeszélés.
1934 A kötél legendája (kisregény)
1934--42 Évente 10 alkalommal, összesen 80 szám jelenik meg
folyóiratából, a LUDAS MÁTYÁS FÜZETEK-ből. Ebben a nyolc
évben ez a legfőbb, szinte egyetlen fóruma, mintegy 5000
nyomtatott oldalt jelent, melyet kizárólag egymaga írt,
szerkesztett.
1938--39 A MAGYAR ÉLET munkatársaként 8 nagy jelentőségű
németellenes, antifasiszta írást közöl a lapban.
1939. december Az egész látóhatár I.-III. (válogatott tanulmányok)
1940 A MAGYAR NEMZETszámos írását közli.
1942--44 A FILM, SZÍNHÁZ, IRODALOM főmunkatársaként 65 cikket és
egy kisregényt publikál a lapban. Ez utóbbi, a Megfojtott kakas
példa nélküli, mert az egyetlen antinyilas regény ebben az időben.
1943 Levelek Kolozsvárra (elbeszélések és a Megfojtott kakas)
1944 A MAGYAR ÜNNEP-ben 14 kis írás. ezek közül az utolsó
1944. november 17-én jelenik meg Búcsú és Testamentum
címmel: ez Szabó Dezső utolsó írása, amely még életében
jelent meg.
Posztumusz kiadások
1945 A bölcsőtől Budapestig (az önéletrajzi regény eleje)
1947 Ének a révben (kisregény)
1965 Életeim I.-II. (önéletrajzi regény)
iszalag
  Válasz | 2005. október 08. 12:02 | Sorszám: 69
Szabó Dezsőnek

Csillagálmú, megrugdalt göröngy,
kihez a titkok gyónni járnak.
Oszlatja a ködöt felettünk
s világol a Látóhatárnak.
Ha majd egykor boldogabb népek
feltúrnak földet, múltat, csendet,
a századok tanulják tőle,
magyarnak lenni mit jelentett.

Kerecsendi Kiss Márton
1941

iszalag
  Válasz | 2005. október 08. 12:02 | Sorszám: 68
"Míg magyar van: feltámadok."

[QUOTE]Széles e hazában hatalmas tömegek tudták, mit jelent a neve: hogy jelent nemzeti önbecsülést, kiapadhatatlan nemzetféltést, alku nélküli, ellentmondást nem ismerő szolidaritást minden emberi szenvedéssel, hogy jelenti a magyarság sorskérdéseinek legtisztább hangját. Mert minden mondata "sikoly volt a hátba döfött nemzet ajkán". Vegyész nem láthatja olyan tisztán a kémcsőben lezajló folyamatot, zenész nem hallhat olyan tisztán egy akkordot, ahogyan ő érzékelte minden sejtjével és mozdulatával, hogy "magyarnak lenni mit jelentett".[/QUOTE
Szőcs Zoltán: Szabó Dezső http://www.tabulas.hu/szabodezso/bekoszon/

iszalag
  Válasz | 2005. október 07. 21:02 | Sorszám: 67
Boldog és teljes élet

Merem vállalni, hogy boldog vagyok, mondja Berek Katalin a Tájkép magammal címmel megjelent visszaemlékezésének epilógusában. A könyvben egy teljes életre törekvő ember tárul az olvasó elé, egy olyan művész pályája, aki nem is két, hanem valósággal négy végén égette a gyertyát. Az élete épp oly szenvedélyes, mint amilyen szenvedélyes művésznek ismerte őt közönsége évtizedeken át színpadon, pódiumon. Hetvenötödik születésnapját köszöntve beszélgetünk arról, mit jelent a boldogság, a teljes élet ma, újjáteremtve önmagát a bénító betegség után.


-A boldogságról tett meghökkentő vallomással búcsúzik olvasóitól a Tájkép magammal című könyvben. "Sosem voltam igazán boldog, csak hajszolt és örökösen fáradt" írja, "Most derüs, kiegyensúlyozott, nyugodt személyiség lettem. Merem vállalni, hogy boldog vagyok." Hogyan van ez?

-A boldogság persze bonyolult állapot, sohasem vagy igen vagy nem. Például a gyerekkorom nyomorúságban telt, olyan nyomorban, hogy kiadtak tanyára dolgozni, aztán árvaházba kerültem. De az árvaházban csoda is történt velem. Mindent én játszhattam. Karácsonykor, anyák napján, mindenféle ünnepen én szerepeltem. Sőt, nyolc évesen a szegedi színházban rendszeresen játszottam is, az árvaházból jártam ki. A színház számomra a világ csodája volt. A szerelmese lettem. Már akkor tudtam, hogy színésznő leszek, de nem mertem senkinek sem mondani. Féltem, hogy az árvaházban kigúnyolnak miatta, anyámnak később sem beszéltem erről, gondoltam, jobb, ha azt hiszi, tanítónő leszek. Nem voltam boldogtalan, de például nem tanulhattam nyelvet akkor, amikor annak ideje lett volna. Oroszt ugyan tanultunk az iskolában, de mégsem tudtunk pár szónál többet. Érdekes módon később megtanultam oroszul, még játszottam is orosz nyelven a vendégjátékunk alatt. Aztán megtanultam franciául is. De a nyelvtudást elvitte a betegség, az agyvérzés. Ha most franciául vagy oroszul kérdezne, nem hiszem, hogy válaszolni tudnék.

-Kipróbálta?

-Egyszer mégis sikerült. Nagyon szeretek utazni, a betegségem utáni első nyáron már elmentem Krétára, ahová azért nem jutottam el előző évben, mert teljesen lebénultam. Később elmentem Mexikóba is, de a csoport gyakran otthagyott, mint aki nem bír megbírkózni a nehéz tereppel. Így történt a piramisoknál is, ők elindultak, hogy felmásszanak, engem a rossz lábamra tekintettel lent hagytak. Feldühödtem és elindultam én is. Hatalmas kövekből álló lépcső vezetett a piramis tetejére. Leültem az első nagy köre, felhúztam a lában, feltápászkodtam, aztán a második kőre, és így tovább. Két olasz kislány lépett oda, hogy segítsen, valamit tudtak franciául is, úgyhogy közben szépen el is társalogtunk az én "betegségből visszamaradt" franciámmal és az ő néhány szavas tudásukkal. Így jutottam el a piramis tetejére, ahol már valóságos kis nézőtábor bámult, hogy hogyan is jövök majd le. Hát szépen háttal lelépegettem. Lent tapssal és csodálkozással fogadott a magyar csoport, kérdezték, hogyan jutottam fel a csúcsra. Mondtam, úgy, hogy találkoztam két emberrel.

-A történet szimbolikus mesének is beillik.

-Csak a boldogsághoz akartam visszakanyarodni, ahhoz, hogy milyen bonyolult dolog is. Például már fiatalon nagyon szerettem volna rendezni. Gellért Endre biztatott is, de nem mertem belevágni, mert azokban az időkben ha egy színésznő rendezésre adta a fejét, akkor abbahagyhatta a pályáját. Se színész, se rendező nem lett belőle. Később mégis valóra vált ez a vágyam is. Rendeztem a 25. Színházban és Győrben is. De a boldogsághoz tartozik az is, hogy amikor elszerződtem Győrbe, és otthagytam a Nemzeti Színház társulatát, azt mondtam, oda én soha többé vissza nem megyek. Nem is mentem. De amikor felépült az új Nemzeti, a nyitóelőadáson ott voltam a színpadon. A betegségem ellenére Vészi János hívott, legyek én a Föld szelleme. Kis szerep, meg tudtam csinálni és boldogan vállaltam. Azon az estén én voltam az egyetlen a színészek között, aki még a Nemzeti Színház Blaha Lujza téri régi épületében, a legeslegutolsó előadáson, a Lear királyban is játszott. Azután a Lear után felrobbantották a színházat.

-Egy idő óta nem fogad el szerepajánlatot. Hogy tud meglenni színpad nélkül? Az egész élete arról szólt, hogy valamit átad azoknak, akik ott ülnek a nézőtéren.

-Most pedig arról szól, hogy átveszem, amit kapok a színháztól. Egész életemben dolgoztam mint egy őrült, játszottam, rendeztem, tanítottam, szavaltam. A betegségből kigyógyítottam magam, tudok járni, ellátom megam, megtanultam újra beszélni, olvasni, látni. Minden kicsit lassabban megy, mint régen, de úszom, tornázom, utazom, találkozom a barátaimmal, van egy csodálatos unokám, mondhatom, teljes az életem. Szerepet már nem vállalok, de a színházhoz hű maradtam. Nézőként. Minden előadást megnézek. A fiatalokkal nincs közvetlen kapcsolatom, de figyelem őket és el vagyok ragadtatva, hogy milyen tehetségesek. Két fiatal színésznőt említek csak példaként, Tóth Ildikó maga a csoda, s nemrég láttam Györgyi Annát egy darabban, nagyon tetszett Gáspár Sanyival együtt. Csak egy nagy tragédia van. Az, hogy a mai fiataloknak nem adatik meg az, ami annak idején nekünk megadatott. Mi megállás nélkül játszottunk a televízióban. Játszottunk! Csak színpadon nem lehet országos ismertséget szerezni, ahhoz a televízió és a film kell. Sok jó színészi feladattal.

-Várhatjuk, hogy visszaemlékezéseinek lesz folytatása?

-Töröm rajta a fejem. A bal kezemre vagyok utalva, azzal nehéz sokat írni. Ézsiás Erzsi közreműködése kellett ahhoz, hogy a Térkép magammal megjelenjen, ő jegyezte le az emlékezéseimet. De szeretném folytatni. Sokat töprengek azon, hogy jó lenne megírni a 25. Színházat, úgy, ahogy kezdődött és ahogyan megváltam tőle. Vagy azokat a csodálatos embereket, akik sokat jelentettek az életemben. Ha rájuk gondolok, úgy érzem, elő kell vennem a magnót, hogy elmondjam a történetüket úgy, ahogy csak én ismerem.

Búcsúzáskor Berek Katitól kaptam néhány sort ajándékba Nagy László Menyegző című verséből. Ahogy mondta a kedvemért, ugyanolyan döbbenetesen szólt vele a vers, mint legelőször, négy évtizede: "s mi felszalagozva és megkoszorúzva a dörgő időben, /arccal a tengernek itt feszülünk öntve szoborrá!"

Bársony Éva http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=759049

iszalag
  Válasz | 2005. október 07. 14:21 | Sorszám: 66
Október 7. (péntek) 18 óra
Berek Katalin : Tájkép magammal
Beszélgetés a Nemzet Színészével
Közreműködik: Györgyi Anna
iszalag
  Válasz | 2005. október 07. 14:13 | Sorszám: 65
Ma! 6kor
Berek Kati köszöntése!
Csodás, megismételhetlen est lesz!
iszalag
  Válasz | 2005. október 05. 08:21 | Sorszám: 64
Ma
Október 5. (szerda) 18 óra
A múló időben – Szabó Dezső-est
Előadást tart Szőcs Zoltán, a Szabó Dezső Társaság főtitkára

1117. Budapest, Karinthy Frigyes. u. 9.
Tel: 365-1515 Fax: 365-1516 eghajlat@enternet.hu
Gyetek!!
iszalag
  Válasz | 2005. szeptember 30. 19:53 | Sorszám: 63
Kocsis István író, történész
Hunyadi Mátyás (Kortárs, 2001)
(�Magyarországnak fényes tüköre� http://www.kortarsonline.hu/0101/kocsis.htm

Testedben tiszta, lelkedben fényes,

Szívedben bátor, miként vad oroszlán,

Azért neveztek Bátor Lászlónak,

Mikoron méglen iffiúdad volnál.

Tagodban ékes, termetedben díszes,

Válladtul fogva mendeneknél magasb;

Csak szépséged császárságra méltó,

Hogy Szent Korona téged méltán illet.

Mert választa a Szíz Mária,

Megdicsőíte sok jó ajándékkal,

Hogy te őriznéd és oltalmaznád,

Neki ajánlád jó Magyarországot.

Fejedben kele az Szent Korona,

Megbátorejta téged az Szentlélek;

Kezdéd követni atyádnak életét,

Rózsákat szaggatál, koronádba fízéd.

Te tatároknak vagy megtereje,

Magokat szaggatád az havasokban,

Te pogányoknak vagy rettenetik,

Terekek mondottak feld félelmének.

Te kivagdalád az eretnekeket,

Mind kigyomláltad, elszaggatád,

Nem volt idédben gonoszól téve,

Mert csak híredneved mindenek rettegték.

Azért igazságnak valál birója,

Az szép szízeknek valál koronája,

Te tisztaságnak tiszta ótalma,

Irgalmasságnak teljes keveteje.

Dícsérjük magyarok Szent László kerályt,

Bizony érdemli mi dícséretönköt,

Dícsérjük őtet, angyelok, mondván:

Idvezlégy kegyelmes Szent László kerály!

iszalag
  Válasz | 2005. szeptember 30. 19:45 | Sorszám: 62
Idézet:
A magyar korona közjogi vonatkozásai és a Szentkorona-tan jelentősége kérdések szervesen egybefonódnak, mivel az előbbi emennek alapintézménye volt. Esetünkben ez a sajátosan kiemelkedő szerep egyben elvileg egyetlen meghatározott tárgyi koronához kapcsolódik. Hunyadi Mátyás megkoronázása ere tekintettel hosszas halasztást szenvedett, amíg a korona a bécsújhelyi kalandjából nyolcvanezer aranyforint ellenében hazakerülhet.
iszalag
  Válasz | 2005. szeptember 30. 19:43 | Sorszám: 61
Az alkotmánytörténet egykori lapjain megfogalmazott Szentkorona-tan szembetűnő szövegszerkesztési kiemelése további sajátos vonások létezése irányába is mutat.

Hangsúlyt kapott a magyar államfogalom keretében a Szent Koronához fűződő eszmei kapcsolat, amely a nemzeti önazonosság lényeges részét képezte.

Az évszázadok folyamán kibontakozó és esetenként korszerűsödő (Aranybulla, Pragmatica Sanctio, az 1848-as vívmányok) Szentkorona-tan a jogrend, a törvényesség és az igazságosság követelményét foglalta magában.
Eckhart Ferenc akadémikus nyomdokain a nevével fémjelzett, és életműve egyik szelvényét érintő három vita (II. világháború előtt; az ötvenes években; újabban) tanulságával illő felvillantani a közép-európai, dunatáji és tágabb európai koronatanok tényeit. Hajdani államkötelékeink és dinasztikus kapcsolataink okán, főleg a horvát, a lengyel, az osztrák és a cseh koronaelméletek válthatnak ki ezúttal érdeklődést..

iszalag
  Válasz | 2005. szeptember 30. 19:37 | Sorszám: 60
http://www.kitalaltkozepkor.hu/csermagy.pdf

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola