Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gyurcsány a mezőgazdasági támogatások megszüntetése mellett (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyurcsány a mezőgazdasági támogatások megszüntetése mellett
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. július 06. 14:18 | Sorszám: 47
Ez így van, de azok és okozat nem függ össze. Az volna a logikus, hogy amíg él a rendszer mindenki ugyanannyit kap. És majd szépen mindenkiét visszavesszük és majd legfeljebb drágább lesz az élelmiszer...
onogur
  Válasz | 2005. július 06. 13:50 | Sorszám: 46
Nna, ez méretes demagógia.
Hun van az leírva, hogy a nyugati gazdák támogatása csökkenni fog?
Sehol.
Csak annyi szerepel, hogy egy bizonyos idő után nem lesz különbség kelet és nyugat között, minden gazda azonos támogatást kap. Ezért egyértelmű, hogy a nyugati relatíve kevesebbet kap majd, hiszen az újonan csatlakozottak inkább mezőgazdasági országok, mint mondjuk a skandinávok.
alias3t
  Válasz | 2005. július 06. 13:41 | Sorszám: 45
Az új belépők támogatását éppen azon az alapon állapították meg alacsonyabban (a költségeiken kívül), hogy a nyugati gazdáké is csökkenni fog.
Blair pont ezen okból vágta oda az eu költségvetést, mert nem akarja, hogy ilyen sokat fizessenek rá.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. július 06. 13:39 | Sorszám: 44
Klasz. Évtizedeken keresztül élvezték a nyugati gazdák a támogatásokat. A magyar ezek szerint sosem fogja már megkapni azt az esélyt, ami esetleg lendíthetne a mezőgazdaságunkon. És ezt a magyar kormáynfő helyesli. Nem voltak illúzióim.

Amúgy persze: a támogatások rendszere nem helyes. Támogatásra teljesen más szektorok tartanának inkáb igényt pl. a megújulók és a környezetbarát technológiák, vasútfejlesztés... De köztük van az organikus és biogazdálkodás is véleményem szerint, illetve általánosan a második pillér...

onogur
  Válasz | 2005. július 06. 13:27 | Sorszám: 43
Az oroszlánbarlang nagyon helytálló kifejezés.
Már ha a szagra asszociálunk...
Prejudicium
  Válasz | 2005. július 06. 13:24 | Sorszám: 42
Egyáltalában nem számonkérni akarlak, hanem anyagért jöttem, én a balos oroszlánbarlangokban (elnézést az oroszlánoktól) küzdök, de a forráshely biztos tudata nélkül nem merek nekimenni Gyurcsánynak.
Prejudicium
  Válasz | 2005. július 06. 13:23 | Sorszám: 41
Egyáltalában nem számonkérni akarlak, hanem anyagért jöttem, én a balos oroszlánbarlangokban (elnézést az oroszlánoktól) küzdök, de a forráshely biztos tudata nélkül nem merek nekimenni Gyurcsánynak.
onogur
  Válasz | 2005. július 06. 12:43 | Sorszám: 40
Ma reggel hallottam fél füllel, hogy Gyurcsányi szerint több támogatást kell adni az állattenyésztőknek és kevesebbet a növénytermesztőknek.
Kúl.
Mint azt tanult kollégám megjegyezte egy más helyen, az állattenyésztés támogatása a nagyüzemi lobbi támogatását jelenti, és a mezőgazdaságból élők százezrei elől vonnák el a pénzt.
De hát az a végcél, a magyar falu tönkretétele.
terra
  Válasz | 2005. július 06. 12:19 | Sorszám: 39
A Kossuth Rádióban hallottam. Igazság szerint pontosan úgy hangzott el, hogy a magyar kormány támogatja a javaslatot, de manapság kormány/Gyurcsány ugyanaz. Felháborodásomban rögtön megnyitottam a topicot. Másnap Baráth Etele utalt erre egy félmodattal (hogy a mezőgazdsággalkapcsolatban teljesen új helyzetre kell felkészülni), de azóta nagy csend van.

Írásos anyagot, linket nem tudok adni erre, de akik ismernek, azok tudják, hogy nem szoktam sem hazudni, sem halucinálni.

gyaloggos
  Válasz | 2005. július 06. 12:04 | Sorszám: 38
Nem emlékszem már, hol volt,de a topicindító bizonyára!
Prejudicium
  Válasz | 2005. július 06. 09:57 | Sorszám: 37
Urak, hol lehet megtalálni a forrást, ami bizonyítja, hogy Gyurcsány sietett kiállni a Bush javaslat mellett?
Oroszlán
  Válasz | 2005. július 06. 09:24 | Sorszám: 36
Az agrárátámogatásokkal kapcsolatosan tegnap valami nagyon meg találta csípni a fülecskémet. Nevezetesen az, hogy a gazdáknak be kell majd lépni egy himi-humi szövetségbe, amit most hoznak létre (természetesen adott, és nem elfogadott feltételekkel), és csak akkor jogosult valaki támogatásra.
Barátaim! Nem valami ilyesmit hívtak 25-30 éve TSZ-nek? Az is ilyen szép ígéretekkel indult... aztán mi lett belőle?
mpd
  Válasz | 2005. július 06. 08:49 | Sorszám: 35
Ébresztő kartácsam!!!
Az Unnyó éppen nemrégiben kényszerült ezt a fajta tilalmat mérsékelni. A WTO fellépett erélyesen és az EU engedelmesen kushadt. Nemrég olvastam valami agrárfolyóiratban, ha akarod, előkeresem.
gyaloggos
  Válasz | 2005. július 06. 08:44 | Sorszám: 34
Így van!

Bush ki is jelentette most is, hogy az amerikai érdekek mellett maximálisan kiáll, semmilyen engedményt nem tesz ezek hátrányára!

Egyébként, Gyurcsány puhatestű mivoltát igazolja a tegnapi nap is!


Azt mondja, támogatja Bush javaslatát,a mezőgazdasági támogatások megszüntetésére!

Gyöngyösön meg azt mondta a gazdáknak, kéri, hogy vizsgálják felül azt, hogy az új EU-tagok miért csak harmadát kapják a régiek támogatásának?

terra
  Válasz | 2005. július 06. 08:41 | Sorszám: 33
A magam részéről állok rendelkezésedre.

Nyugodtan ördögösködjél, legalább lesz alkalom megértetni legalább ennek a fórumnak az olvasóival, hogy miért képtelenség a neoliberális recept ebben az ágazatban.

vadnyul
  Válasz | 2005. július 06. 08:37 | Sorszám: 32
Köszönöm az eddigi válaszokat. Remélem lesz időm adatokat keresni, és aztán folytatjuk. Lehet, hogy én leszek az ördög, illetve a neoliberalizmus üyvédje a témában, ami ugyan kellemetlen feladat, de reméljük, hasznos.
Mercurius
  Válasz | 2005. július 05. 18:44 | Sorszám: 31
"az állam (vagy az EU) védeni akarja a piacát, hát vessen ki vámot"

A biztonsági szabályokat szokták bekéményíteni. Pl. aszondják, hogy az amerikai cucc génkezelt és akkor azt tilos behozni.

onogur
  Válasz | 2005. július 05. 17:49 | Sorszám: 30
Büdösjenkiknél minden fellelhető.
Van magyar étterem, olasz, mexikói, kínai, japán, akármi.
Hogy az agyhalott többség gyorséttermekbe jár?
Nem tudom, hogyan lehetne ezen változtatni. Meg különben is, az ő gondjuk...
Oroszlán
  Válasz | 2005. július 05. 17:07 | Sorszám: 29
Amit az amerikai kajáról olvashattunk, azt maximálisan alátámasztotta egy isemrősöm, aki jleenleg Amcsiban dolgozik felszolgálóként. A kaja minőségére és ehetőségére is panaszkodott, de ez még hagyján. Látni kellene azt a brutál génfelfúj csirkét, amiből készítik a baromfihúsos ételeket. Se íze, se bűze, viszont az eredmény sejthető. Vajon miért van annyi túlsúlyos ember Amerikában? A válasz egyértelmű. Csakhát két dolog elgondolkodtató. Az egyik, hogy miért engedjük be hazánkba az ehetetlen moslékot pl. a magyar marhából készült gulyás helyett, a másik az, hogy mi lesz ennek a vége? Meddig tudja az emberi szervezet pufferelni azt a rengeteg mérget? Mert hát az van benne bőven. És mint tudjuk, Amerika volt az egyetlen ország, amelyik nem írt a alá a kiotói egyezményt, vagyis nagy ívben tesz a Föld globális környezeti állapotára. Aki pedig ezt a kérdést így kezeli, az "más aljasságokra is képes".
Világos tehát, hogy elemi érdekünk -de nem csak nekünk, hanem az egész EU-nak-, hogy megvédjük az agráriumot.
gyaloggos
  Válasz | 2005. július 05. 16:17 | Sorszám: 28
http://www.stop.hu/showcikk.php?scid=1007726
gyaloggos
  Válasz | 2005. július 05. 12:53 | Sorszám: 27
Ezt a pofátlanságot!

Gyurcsány Gyöngyösön erősen ostorozta a kopenhágai szerződést, mert a magyar gazdák EU társaik támogatásának csak egyharmadát kapják!
Magyarország határozotan kéri majd, hogy nyissák meg újra a mezőgazdasági fejezetet!

gyaloggos
  Válasz | 2005. július 05. 12:38 | Sorszám: 26
Az új hozzászólás mellett, balra!
onogur
  Válasz | 2005. július 05. 12:32 | Sorszám: 25
Ott láthatod felül: "ÚJ TÉMA"
gondolkodo
  Válasz | 2005. július 05. 12:29 | Sorszám: 24
Bocs !!
Mint írtam időhiányos vagyok ezért nem olvastam el az anyagot. Mindenesetre örülök, hogy egyetértünk.
Hogy lehet topic-ot nyitni ?
mpd
  Válasz | 2005. július 05. 12:10 | Sorszám: 23
ÁLLÍTÓLAG, mondom, csak állítólag, Mucsán az egyik pékségben még kovásszal sütnek. De nem vennék mérget rá.
Ugyanis éppen ebben az üzletben lehet kimért - lédig - kenyérélesztőt is kapni.
Bár, már azzal is beéri az ember, hogy élesztővel, de hagyományosan, kelesztve. Ne sütés közben keljen meg, mert az maga a szar.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola