Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Konstruktív kritika   » Moderációs elvek és gyakorlat (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Moderációs elvek és gyakorlat
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 11. 08:45 | Sorszám: 32
Mintha Eddit láttam volna a minap ...

... (A jó híreket is szabad közzétenni !) ...

mpd
  Válasz | 2003. június 05. 14:15 | Sorszám: 31
Nahát, Kaleb!
Mostan itt állunk egy fia rúti állásfoglalás nélkül. Mi a fene lesz most?
Kérjünk meg egy semleges személyt, mongyuk Tolobát, tegyen igazságot....??
toloba
  Válasz | 2003. június 05. 14:12 | Sorszám: 30
Megjegyzem azért, hogy legalább két nicknél mindnyájan tudjuk, hogy ki lehet mögötte.

Részemről nem lehet, hanem tudom ki van...nem csak kettő mögött...eléggé egyszerű a módszer, itt van a Gondolán...

mpd
  Válasz | 2003. június 05. 13:12 | Sorszám: 29
Nincs is meg a Brehm. Az Urania, az megvan valóban. Néha jól jön, de ritkán kerül le a szekrényről. Nem egy zsebkönyv az se...
mpd
  Válasz | 2003. június 05. 13:11 | Sorszám: 28
Na ezt Kaleb aligha fogja díjazni...
mpd
  Válasz | 2003. június 05. 13:10 | Sorszám: 27
Nem értem a kérdésed.
Arra vagy kíváncsi, az ismerőseimmel milyen állatneveken szólítjuk egymást?
Nem jellemző. Nagyobbik kislányomnak szoktam mondani: "csibe" vagy "csibefalat". A kisebbiknek: "mókus".
De családon kívül nem dívik.
De miért kérded? Te nem itt élsz?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. június 05. 12:54 | Sorszám: 26
Öreg Brehm?

Inkább Uránia sorozat. Vagy a Dudicsloksa. Még az is meglehet, hogy saját kútfőből írkál...

Well of all Truth
  Válasz | 2003. június 05. 12:39 | Sorszám: 25
Virágozzék száz virág ! ... és állat !

A testvéri szeretet fakasszon virágokat (és állatokat !) a billentyűzetedből (... és Allah növessze hosszúra a szakálladat !)

... Oszt ha netán sértődés támadna a dologból, ígérem, a "dedós" módszerhez akkor is csak végszükség esetén folyamodom ...

kaleb
  Válasz | 2003. június 05. 12:30 | Sorszám: 24
Még mindig van olyan lehetőséged, hogy kidobod az öreg Brehm-et és megmaradsz a nick-eknél. Vagy csinélhatunk egy zoológiai topikot, és ott oszthatjuk a besorolásokat.

OFF

De ha már itt vagy, megkérdezném, IRL hogyan működik ez a technika? Sokan szeretik az állatneveket? Melyik a legsikeresebb?

mpd
  Válasz | 2003. június 05. 12:06 | Sorszám: 23
F-kulcs!!!
Szóval moderátor lettél.
Mingyár állást is foglalhatnál a szomszéd topikokban felvetett nevezéktani kérdésben.
Siess, mert ettől függ, Kaleb szóba áll-e velem!!
Well of all Truth
  Válasz | 2003. június 05. 11:45 | Sorszám: 22
Bevallom őszintén, előfordulhatott volna, hogy a moderátort - Well of the Truth-t - egy pillanatra, egy egészen picikét elönti az epe és eszébe jut egy D) verzió:

Eszébe jut, hogy bizony kaleb kartács Maradona-stílusban focizik: mindkét kezét magasban tartja ... de közben alant tisztátalan lábmunkát végez ... Eszébe jut, hogy emiatt (magánbeszélgetésben) maga is "leangolnázta" az érintettet. Még szerencse, hogy - bár kaleb kartács emiatt is hőzöngött egy csöppet - az "angolná"-nak (... ma még ...) szemernyi vallási felhangja sincsen ...

... Ezért hát billentyűt ragad imígyen:

gondola Fórum » Konstruktív kritika » Moderacio » Új hozzászólás elküldése
Megjelenített név: Well of all Truth [kijelentkezés]
Üzenet:

Idézet:
Jel és kaleb fórumtársakat 3 napos kettős kiállítással sújtom ...

... de eddigre már elpárolgott a haragja, dedósnak érezné ezt a módszert és inkább a böngésző "Back" gomjára kattint a "Mehet" helyett ...

kaleb
  Válasz | 2003. június 05. 11:12 | Sorszám: 21
Nagyjából az történt, amit kértek. Nyomatékul három nap, a figyelmeztetés mellé. Nem nagyon sok a különbség. Ugyanakkor egyetértek azzal, hogy célszerűbb lenne eleinte a szóbeli állásfoglalás, a letiltás ráér akkor, ha az illető szemmel láthatólag folytatja hibás magatartását.

Hisztiről részemről szó nincs. Csak nem szeretnék méltatlan vitákba keveredni. A rend fenntartása a moderátor dolga. A fociban sem a játékosok osztják a sárga lapot.

Jel-t azért kell tartósan nélkülöznünk, mert idő előtt és sunyi módon visszajött. Ha szükség van moderációra, egyet kell értenünk a súlyosabb büntetéssel. A mértékkel nem feltétlenül, egy szomszéd topikban kifejtettem, mit tartanék arányosnak és célszerűnek.

Megjegyzem azért, hogy legalább két nicknél mindnyájan tudjuk, hogy ki lehet mögötte. Mit tegyünk? Tegyük lehetetlenné a moderátor munkáját, azzal, hogy elfogadjuk az illetőt vitapartnerül, vagy ignoráljuk, és jelezzük neki ezzel, hogy mindnyájan elutasítjuk helytelen magatartását? Ez a fórum a miénk. Mindnyájunké. Döntsük el, kell-e moderátor. De ha kell, védjük meg az ilyen módszerekkel szemben. Függetlenül attól, hogy egyébként milyen kérdésben milyen nézetet képviselünk.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. június 05. 09:22 | Sorszám: 20
Sajnos nem ez történt. Bár én Mindenigasságforrásának "C" variánsát is elfogadtam volna.

Jel-et kiebrudalni nagy hiba volt. Pláne nem egy ilyen "zsarolás szagú" hisztérikus panasz miatt!
Javaslom, hogy Root is olvassa el a Magyar kultúra Svédországban c. rovat bevezető írását.

Well of all Truth
  Válasz | 2003. június 05. 08:40 | Sorszám: 19
C) változat: A "kultúrzsidó" így, szövegkörnyezetéből kiragadva valóban elég goromba (... de azért Jel mentségére meg kell említeni, hogy az egész topiknak is "Zsidó kultúra ..." a címe, ha beleolvasol, ezen ad hoc összetett szó mindkét tagja sűrűn előfordul benne ... de kétségtelenül, mondjuk a "kultúrmagyar"-ban is van némi bántó él ...)

Ezért a moderátor, Well of all Truth megszólal:

Téma: Zsidó kultúra Magyarországon
Well of all Truth 2003. június 03. 18:31 | Sorszám: 86

Idézet:
Jel felhasználót megintem a vitapartner sértegetése miatt. A kultúráltságnak a megkérdőjelezését indokolatlan összekötni a vallásosság megkérdőjelezésével: ebben az esetben a "kultúrember" kifejezést kell használni. Jel felhasználó sürgősen indul a Meakulpa topikba !
Előzmény: 74

Jel szépen meakulpázik egyet, kalebet (mint ahogy azt kifejtette) a "kultúrember" majdnem annyira irritálja, mint a "kultúrzsidó" ... mindenki, ha lehet, még happybb ... kaleb is szenvedett egy kicsit (küszöbértéken) belül és a káposzta is megmaradt ...

toloba
  Válasz | 2003. június 05. 08:33 | Sorszám: 18
Tévedés.
toloba
  Válasz | 2003. június 05. 08:32 | Sorszám: 17
Húha, húha kérem!
mpd
  Válasz | 2003. június 05. 08:22 | Sorszám: 16
""... Itt is elég lett volna Jel hozzászálását, sőt annak csak az utolsó mondatát kitörölni (hiszen épp elköszönt, hogy kiszáll a vitából, a beírásnak ez a része fontos lett volna, hogy megmaradjon), meg kaleb hisztijét kitörölni és mindenki happy ...""

Hát ebben nem vagyok biztos. Ha Kaleb előbb olvassa, mint ahogy kitörölték vóna, akkor nagy lármát csapott volna
"antiszemita a moderáció!!!"
címmel.
SZVSZ be kellett volna szólni:

Jel kartácsot figyelmeztetem, hogy megjegyzése etnikai érzékenységet sérthet. Többé ne használja ezt a kitételt, és tán célszerű lenne elnézést kérnie.
Kalebet pedig felszólítom, hogy ne zsarolja a moderátort, még finoman se. Intézkedik az noszogatás nélkül is, meg aztán nem kívánságműsor ez.

Ennyi lett volna, slussz.

Well of all Truth
  Válasz | 2003. június 05. 08:22 | Sorszám: 15
Áhá ...
mpd
  Válasz | 2003. június 05. 08:16 | Sorszám: 14
Ezt Mercuriustól meg Oggitól tanulta.
jegyezd meg, hogy ezennel Te is Melnyikov embere lettél. Örülhetsz, hogy nem a tudatos, hanem csak a megtévesztett romboló skatulyába soroltattál.
toloba
  Válasz | 2003. június 05. 08:14 | Sorszám: 13
Nem tudok mit kezdeni a nickeddel...
Well of all Truth
  Válasz | 2003. június 05. 08:13 | Sorszám: 12
B) változat: Ilyen esetben jó szolgálatot tesz az ú.n. "sunyi moderáció" ...

... Ezt Root is - sikerrel - alkalmazza:

... Például, amikor szentistvánjobbot onogur le-"Álszent Áljobb"-ozta, erre "én" visszaírtam, hogy onogur meg "Álsült Álparaszt" ... ( )

... Root ez utóbbi bejegyzést szépen csöndben kitötölte ... Elejét véve a vita további elmérgesedésének ... Azóta már mpd-vel is összePAXoltunk ...

... Itt is elég lett volna Jel hozzászálását, sőt annak csak az utolsó mondatát kitörölni (hiszen épp elköszönt, hogy kiszáll a vitából, a beírásnak ez a része fontos lett volna, hogy megmaradjon), meg kaleb hisztijét kitörölni és mindenki happy ...

Well of all Truth
  Válasz | 2003. június 05. 08:03 | Sorszám: 11
No de, ne csak kritizáljunk. Nem elég azt mondani, hogy hogyan nem, hanem azt is kell, hogy hogyan igen.

Vegyük az alábbi példát.

Megtörténik az Esemény #1 (Jel "kultúrzsidó"-ja).

Megtörténik az Esemény #2 (kaleb hisztizik).

Mit tesz erre az ügyeletes moderátor, Well of all Truth ?

A) változat: Semmit.

Futball-nyelven szólva itt utánrúgás történt: Az elgáncsolt, már földön fekvő ellenfél még belerúg az őt fellökőbe. A labda az "áldozat"-nál maradt, a bíró "előnyszabály"-t alkalmaz, a játék megy tovább ...

toloba
  Válasz | 2003. június 05. 07:53 | Sorszám: 10
"... Vaktában csapkodsz, köpködsz"

Eddig éreztem, most már tudom, hogy nem.

" ... senkinek nem vagyok a "kezében" ..."

Szeretném hinni.

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 05. 07:50 | Sorszám: 9
(... Irány a Meakulpa ! ... )
toloba
  Válasz | 2003. június 05. 07:50 | Sorszám: 8
"Eddig csak a szakmai alkalmatlanságát bizonyította be a moderátor.

A nyavaját...
A moderátor is emberből van, tévedhet. Nem tudom megítélni, hogy most tévedett vagy helyesen döntött, mert nem olvastam a topikot. Az ítéletét lehet vitatni, de nem így.
Az pedig, hogy rá is vonatkoznak a moderációs elvek...hát igen, de Ő a legelső az elsők és az egyenlők közt, így többet megengedhet magának, de pl. tahó nem lehet. Nem vagyok jelen esetben viszont meggyőződve arról, hogy az lett volna.
Kultúrlénynek tartod magad, harcolsz a szeretetért /lásd a topikjaid/ és akkor TE így viselkedsz. Tahózol, barmozol, ki tudja hirtelen...bizonyítod azt, hogy magad is alkalmatlan lennél moderának, mert elragadnak az indulataid. Pedig TE írod, hogy a moderának az indulatokat kell csillapítani. Hogy akarod ezek után jól ellátni képzeletbeli feladatodat? Nem érzel ellentmondásokat a megnyílvánulásaidban?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola