Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Alákérdezés

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Alákérdezés
keresztkem
  Válasz | 2015. május 14. 16:50 | Sorszám: 14
Az "Alákérdezés" magasiskolájára ad nap mint nap példát az ATV. Már azzal kezdve a dolgot, hogy oda csakis és kizárólag ballib seggnyalókat hív meg ott úgyszólván minden ottani ú.n. "TV-s személyiség", mert ha valaki tőlük eltérő módon nyilatkozna meg, annak "JAJJ", ha oda kerül! És persze jobb ha egyáltalán nem kerül oda, oda se megy. A másik alapgyakorlat az ottani stílusra az, hogy hogyan adnak szót--DE INKÁBB HOGYAN NEM ADNAK?--(vagy mikor?) valakinek, aki nem közibük való, s netán valahogyan mégis odavetődik ill. inkább az, hogy hogyan nem adnak szót. Jellemző erre egy valamelyik, talán CSATT című Rónai Egon által vezetett beszélgetőműsor, ahol a nagyon értelmes jobboldali vendégek gyakorlatilag "kenterbe verték"(!!!) a ballibeseket, akik közül akkor ott a NAGY "LAMPECSKA" POFÁJÚ KENDE PÉTER volt az egyik "ilyen" ballibes fakító. A Rónai Egon féle végső mentőtaktika főeleme az volt, hogy a "végső szót" ennek a hülyeállat Kendé-nek adta meg, miáltal mentve a menthetetlent olybá tűntette föl a dolgot, hogy ők, a ballibek adták meg a vitabeszélgetés végső alapízét....Pedig lótúrót: átláttunk a szitán vastagon.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. március 21. 06:08 | Sorszám: 13
Az ERŐSZAKOSSÁG és a BUTASÁG SOKSZINŰ. A szerény állhatatosság a tisztesség és a becsület viszont szürke, unalmas és sokak számára érdektelen.
Ezért BÁNT, KITILT, és KIOKTAT engem a Sárga Gondolá-n a NAGYOKOS, ÖNHITT és FÉRHETETLEN Rendes Kis. Nomeg azért, mert ot csak "úgy" és csakis úgy szabad gondolkozni és írni, ahogyan ŐMAGASSÁGÁNAK tetszik. öbben ezt el is fogadják, én viszont nem fogadtam el soha, és nem is fogom. S nem azért nem, mert oly' sokra tartanám...sajátmagamat. Hanem azért, mert nála R.K.-nél jobban tisztelem azokat, akik VALÓBAN TISZTELTRE MÉLTÓK. Értük és NEKI imádkozom. Ponosobban ÉRTÜK is és NEKIK is! A Mi Urunkhoz, Istenünkhöz: Jézus Krisztushoz. R.K.meg csak had' "integessen" onnan és oda és úgy, ahogyan akar: NEM(!!!) KÖVETEM.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. február 18. 11:16 | Sorszám: 12
Az itt a "kék Gondolá"-n alább közölt szösszenetemet átvittem a "sárga Gondolá"-ra is, megpróbálván ott is megjelentetni. Lényeges, hogy csak megpróbáltam mert az ottani megjelenhetést követően az ottani topicoc MINDENHATÓ URA "Rendes-Kis" egyszerűen kitörölte, mondván, hogy amit írtam az--úgymond--"GUSZTUSTALAN". Mert ő annak érzi.
Egyet viszont nem értek. Attól hogy Rendes-Kis "gusztustalannak" vélelmezi ezt az alanti kis írásomat, attól még valóban biztosan "az"? Márminthogy gusztustalan? ÉS MI A GUSZTUSTALAN BENNE? Mert ezt sem ott sem máshol nem mondja meg,ő csak töröl. Itélkezvén megfellebezhetetlenűl elevenek és holtak fölött.
TIPIKUSAN DESPOTA ATTITÜD, amihez képest a Hunyadi János korabeli Brankovics György szerb despota kutyafüle.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. február 13. 16:18 | Sorszám: 11
Gondolatok a homoszexualitásról

Kulka Jánost kiváló színésznek tartom. Kulka Jánost igen intelligens embernek is tartom. Viszont. A HOMOSZEXUALITÁSTÓL EGYSZERŰEN UNDORODOM. Nem a homoszexuális EMBERT vetem meg, hanem ezt a szexualitási formát, szexuális érintkezési gyakorlatot. Tehát SZÉTVÁLASZTOM AZ EMBERTŐL magát a szexualitási viselkedésmódot.
Megpróbálom szemléltetni egy másik eseten magát az érzést az érzelmi viselkedésmódot. Tegyük föl, hogy tisztelek és becsülök egy embert: férfit-nőt, mindegy. Mert okos, mert jó, mert intelligens, mert tehetséges, mert segítőkész mert emberséges, mert Istenszerető. És tegyük föl, hogy ennek az embernek az ORRÁN NŐ EGY HATALMAS, BIBIRCSÓKOS SZEMÖLCS. Ahogyan ez a "csúnyaság" kialakul, én ezt az embert nem szűnök meg tisztelni, becsülni sőt szeretni sem
szűnök meg...természetesen. Ám Isten látja a lelkemet, én ennek az embernek a CSÚNYA SZEMÖLCSÉTŐL ELKEZDEK UNDORODNI.Elég baj hogy így van, de így van. UNDORODOM ETTŐL A CSÚNYASÁGÁTÓL, melyről nyilván nem, tehet a szerencsétlen, ám én attól még undorodni fogok. És amennyire a civilizáltságom és intelligenciám engedni, meg is próbálom leplezni ezt az undort, de hogy megszüntetni meg tudom, vagy tudnám, no, ez a legnagyobb és legtisztességtelenebb hazugság lenne részemről. Sajnos ezt az UNDORT megszüntetni nem tudom, és akkor vagyok becsületes és tisztességes, ha ezt a tényt elismerem legalább önmagamnak el. És persze igyekszem az illetővel a leg-emberségesebben viselkedni és a leg-emberségesebb maradni Vele. Hisz' egyébként semmi bajom nincs az illetővel csak az, hogy egy "csúnyaságának" LÉTÉTŐL képtelen vagyok elvonatkoztatni. Nos, valahogy UGYANIGY vagyok én a homoszexualitással is, mint azzal a bizonyos "vadhússzerű szemölcskinövéssel": UNDORODOM TŐLE. És ne kivánja senki azt, hogy erről mást mondjak, mert ez az igazság és nem akarok hazugságba zuhanni. Ha mást mondanék: HAS-ZUD-NÉK! Ezt pedig nem akarom. És ezt a Kulka János- "szerű" szuperintelligens művészemberek meg kell, hogy értsék.
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2015. február 05. 10:01 | Sorszám: 10
Elképesztőek azok a logikai BLICKFANGOK, amelyekkel ballibék előállanak most, Angela Merkel német kancellárasszony hétfői budapesti látogatása óta. Amely blickfangok közül alighanem csak az az őszinte, amelyik keserű és csalódott, az összes többi többnyire csak süket óhéber sóderduma.
Tegnap az ATV "friderikuszos" késő esti kerekasztal okoskodásában úgy tűnik "Bauej Tamás" mondta ki az igazi "frankót", amikor rögtön az elején leszögezte: " Angela Mejkel kancellájasszony akkó' tette volna legjobban a dolgát, ha hétfőn NEM JÖN EL BUDAPESTJE"! No, ez legalább egyenes beszéd volt...valamennyire.
Mivel azonban IGENIS ELJÖTT, így "borulván a bili", tér nyílott mindenféle KAPITÁLIS HÜLYESÉGÜK verbális kinyilvánítására, plasztikus formábaöntésére....ballib uraiméknak. EZ A LÉNYEG!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. január 30. 17:52 | Sorszám: 9
Hosszú-hosszú sok évvel ezelőtt az egyik munkahelyemen volt egy sierra-leone-i mérnök kollegám, aki itt végezte az egyetemet Magyarországon, s "ittrekedt" annak révén, hogy megnősült itt: magyar lányt vett feleségül. ("feleslegül?)
Ez a kollegám "néger volt", de olyan nagyon-nagyon fekete bőrű, hogy a korom színe hozzáképest tündöklően HÓFEHÉR-nek lett volna minősíthető--már ha valaki ezt az összehasonlitást egyáltalán bármikor is megtette volna--nem tette. Mert egy nagyon kedves, nagyon tehetséges embert ismertünk meg személyében, aki ráadásul majdnem 1000%-ig tökéletesen beszélt magyarul, de szinte akcentus nélkül. Úgyhogy abszolúte oldottan, gátlások nélkül lehetett Vele társalogni úgyszólván bármiről: akár a legkényesebb témákról is. Történt egyszer egy nagyon forró nyár júliusának kellős közepén, amikor még nem nagyon voltak a munkahelyi irodákban légkondicionálók csak a számitógéptermekben, hogy arról beszéltünk--mert akkor miről is--hogy milyen nagyon melegünk van, s hogy mennyire IZZADUNK. És valahogyan odaterelődött a beszélgetés fonala, hogy a "feketéknek" "négereknek"--úgymond--"SZAGUK" van, miközben izzadnak (kinek nincs?) és hogy mi fehér emberek azért is nem érezzük "jól" magunkat az ő közelükben, mert mi úgy gondoljuk, hogy a "négerek--úgymond--BÜDÖSEK"! Mire a kollegánk nagyon finoman és szerényen a következőt mondta: '"CSAK AZT NE(!) GONDOLJÁTOK TI FEHÉR EURÓPAIAK, HOGY NEKTEK NINCS SEMMILYEN SZAGOTOK!" "MEGSÚGOM NEKTEK: NEKTEK TÖMÉNY KOPASZTOTT CSIRKE SZAGOTOK VAN!"
No ennyit!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. január 30. 16:26 | Sorszám: 8
Elnézést kell kérnem kedves "domine" annakokán, hogy 2014.december 19-i értékes hozzászólására csak most, 2015.január 30-án tudok reagálni. Ugyanis: valamiféle technikai málőr okából teljesen véletlenűl mostanáig egyszerűen NEM SZEREZHETTEM TUDOMÁST arról, hogy az "Újságírók szagáról" írt gúnyoros-maliciőzus "beírásomra" válaszolni tetszett--amit nagyon köszönök.
Szóval. Az újságirókról azért van valamelyes ismeretem, mert mind egyetemi hallgató koromban, mind egyetemi oktató koromban rendszeresen írtam az egyetem(-ek) újságjaiban s így bejáratos voltam az egyetemi újságok szerkesztőségeibe.
Hallgató a BME-n voltam Budapesten, oktató a Miskolci Egyetemen, s módom volt megismerni az újságszerkesztőségek légkörét-azok füstös, izzadtság-, és kissé pálinkaszagú-kávéillatú "bukéjával" együtt. Ráadásul egy itt nem részletezendő-részletezhető ok folytán még az akkori debrceni Kossuth Lajos Tudományegyetem-hez is kapcsolt átmenetileg némi ismeretség és "ilyen tartalmú" életélmények néhánya ott, Debrecenben, esetenként. Úgyhogy valamelyest az ottani "légkört" is módom volt valamelyest "megszagolni", noha egy percig sem voltam ú.n. "humán értelmiségi" a legkisebb ízemben sem!
Igy akarva-akaratlanúl bizonyos emóciókra-élményekre szert tettem az újságszerkesztőségek világában, mert e helyekre hivatásos újságirók is be-bejártak: szerkesztőségi értekezletekre, erre-arra. A legjelentősebb súlyú, a BME-n szerzett benyomásom és élményem volt, ott ismertem meg pl. a szegény nemrégen elhúnyt: Seszták Ágit, de Haraszti Miklóst vagy Vidolovits Lászlót is. Utóbbi akkoriban építészmérnökhallgató volt, szenzációsan rajzolt azután disszidált az akkori NSZK-ba.
Egyelőre ennyi!
keresztkem
domine
  Válasz | 2014. december 19. 21:57 | Sorszám: 7
Bocsánat a duplázásért. Nagyon lassú a szerver!
domine
  Válasz | 2014. december 19. 20:48 | Sorszám: 6
Érdeklődve olvasom hosszú monológodat és kívánom, hogy végre megszülessen a mű, "Az újságírók szaga".
Talán valami gyakorlatot szereztél eme társaságról, mint beavatott, úgy is mondhatnám, érintett?

Az újságírókról nekem csak részben rossz a véleményem, sok van belőlük és nem mindegyik művelt kellőképpen, de ennél nagyobb baj, hogy gyakran felelőtlenül téves információkat közölnek (nem néznek utána), vagy szándékosan.

Hogy szagokkal hogyan lehetne osztályozni őket, nem tudom. Az biztos, hogy létezik "öregszag" állott holmi, mosdatlanság, ahogyan van "szegényszag" is és sorolhatnám.

Engem a sajtóban nagyon gyakori gépelési hiba, magyartalan fogalmazás zavar leginkább, leszámítva a meggyőződésemmel ellentétes elveket vallókat.

Csak kitartás, keresztkem!

domine
  Válasz | 2014. december 19. 20:47 | Sorszám: 5
Érdeklődve olvasom hosszú monológodat és kívánom, hogy végre megszülessen a mű, "Az újságírók szaga".
Talán valami gyakorlatot szereztél eme társaságról, mint beavatott, úgy is mondhatnám, érintett?

Az újságírókról nekem csak részben rossz a véleményem, sok van belőlük és nem mindegyik művelt kellőképpen, de ennél nagyobb baj, hogy gyakran felelőtlenül téves információkat közölnek (nem néznek utána), vagy szándékosan.

Hogy szagokkal hogyan lehetne osztályozni őket, nem tudom. Az biztos, hogy létezik "öregszag" állott holmi, mosdatlanság, ahogyan van "szegényszag" is és sorolhatnám.

Engem a sajtóban nagyon gyakori gépelési hiba, magyartalan fogalmazás zavar leginkább, leszámítva a meggyőződésemmel ellentétes elveket vallókat.

Csak kitartás, keresztkem!

keresztkem
  Válasz | 2014. december 19. 17:55 | Sorszám: 4
Készülök rövid tanulmányt írni az UJSÁGIRÓK SZAGÁRÓL--remélem nem fognak érte elmebetegnek tartani.Mindezt annak a néhány mondatos hírfejnek a recenzió hatásaként, miszerint utcán dolgozó intellektuális prostituáltak egybehangzón megállapitották: IGENI LÉTEZIK Ú.N. "ÖREGEMBERSZAG"! Biztos tudják ezek az okos kúrvák, mit mondanak, mit beszélnek--a fenti dolog kapcsán.Ám élnénk a gyanúperrel, hogy megállapitsuk: azoknak a "netes" skriblerekne is lehet szaguk, akik a fenti dolgot leírták.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. november 21. 16:35 | Sorszám: 3
Lélektanilag fölöttéb érdekes és számomra megfejthetetlen, hogy ujságíróink és főleg ballib ujságíróink MENNYIRE KÖTELEZŐNEK ÉRZIK --magukra nézvést--a ZÜLLÖTT és NONKONFORM megjelenést. Hogy például a hajuk kellően "átizzadtan és gondozatlanúl" néződjék ki, hogy a szemükből-tekintetükből az álmatlanság vagy valamiféle katzenjammer-es másnaposság sugaltassék, hogy a ruhájuk még véletlenűl se legyen elegáns vagy vasaltan-mosottan tisztaságot sugalló és ilyesmik.Hogy a nyakkendő közútálatnak örvend a férfiújságírók körében az már szinte emlitést sem érdemel, mert egy öltönyös-nyakkendős, fehéringes ujságíróról--ha lenne ilyen--bizonyosan azt gondolnák: HIÁNYZIK EGY KEREKE A FASZINAK!
A női ujságírók pedig? Nos ők "csajok" a javából: hónuk körül kötelezően átizzadt pólóval, kócos hajjal, s az obligát, seggrefeszülő farmergátyóval....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. szeptember 25. 17:58 | Sorszám: 2
Műveletlenek és olvasatlanok az ujságíróink.Ez sajnos tény.
De még ettől is nagyobb baj, hogy igen jelentős számban romlottak és erkölcstelenek. Jelen sorok írója--sajnos--ismeri az ujságszerkesztőségek fülledt, dohányfüstszagú, "szellemi izzadtságszagtól" bűzlő mocskos világát.Mondom: sajnos. S arra gondol: talán ha erkölcsösebbek lennének az ujságírók, akkor nem lenne akkora baj, hogy olvasatlanok...tahók.Jobb esetben az ún. "TV kvíz műveltség"
áporodott szaga bűzlik ki belőlük. Itt tartunk....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. szeptember 06. 12:42 | Sorszám: 1
Ujságírózsenialitás.

Egy ujságír fószer a másfél éves kisfiát arra szeretné rászoktatni, hogy "aluggyon a gyerök a saját kiságyába"--ámde nemnagyon sikerál nekije.Erre kiötli az álábbi elképesztően "zseniáis" gondolatfordulatot, hogyasszongya:
"Mi lesz akkor, ha ez a három éjszakás anyatej-leszoktató kúra lelki sérüléseket okoz neki? Hogy fogok elszámolni a lelkiismeretemmel? Mi van, ha emiatt lesz később drogos? Vagy a rosszabbik eset, KDNP-s? " Elképesztő!!! És fogaggyunk! Ha most a fentieket elolvashatná ez az ujságírófenomén, akkor 100-at adok az egyhez, hogy assziszi a hatökörje: NINCS HUMORÉRZÉKEM, MER' "AZ" CSAK BALLIB UJSÁGIRÓ FIRKÁSZOKNAK LEHET! Itt tartunk most.
KDNP-s vagyok 2 fiúgyermeket "alkottaam" a nemzéstől a diplomáig, és 5 unokát szoktattam a saját kiságyban alvásra.Makk egészségesek--Istennek hála!
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2014. szeptember 03. 10:34 | Sorszám: 0
Újságírók, riporterek, műsorszerkesztők "ALÁKÉRDEZÉSNEK, ALÁNYILATKOZÁSNAK" nevezik azt a médiaszituációt, amikor a riportalanynak, vendégnek, nálunk befektető válalkozónak, jószínben fötűnni kívánó-igyekvő külföldi politikusnak a számára olyan kérdést tesznek föl, "beszéltetési" szituációt teremtenek, melyre NAGYON KELLEMES, KÉNYELMES ÉS KÖNNYŰ VÁLASZOLNIA a megkérdezettnek.Ám hasonló a helyzet akkor is amikor a válaszoló tudja--pontosabban: "úgy tudja"--az általa adandó reménybéli válasz mikor és hogyan kellemes és hiúságbizsergető a magyar hallgatónak-nézőnek-olvasónak vagy éppen vendéglátónak.Jelen sorok íróját viszont fenemód zavarja az amikor külföldiek vagy éppen külföldre szakadt hazánkfiai-leányai egymás között "külföldiül" arró beszélnek--gyanútlanúl persze, nem sejtvén hogy ki-, és "lehallgatják" őket--hogy MI IS TETSZIK valójába' a "magyaroknak" válaszként, az adott szituációba.Ilyenek:
a.) hogy milyen "szép" is Budapest--mert valójába tényleg szép is volt egykor és persze valamennyire még most is "az";
b.) Hogy milyen jól is rendeztük meg a Forma 1-es autóversenyt, a Tavaszi Fesztivál-t, a fogathajtó világbajnokságot, a "méznyalási" EU-t, mittudomén mit;
c.) hogy milyen "jól képzett a magyar munkaerő";
d.) hogy itteni befektetésüknél a "HOZZÁADOTT--SZELLEMI--ÉRTÉK" mily' hatalmas mértékbe is növekszik;
e.) hogy milyen frankó dolog is a Balatonnál nyaralni "külföldiként" és a horvát a görög a spanyol tengerpart a fasorba nincs a "balcsihoz" képest;
Etc...etc...talán ércsük.
Viszont nekem magyar intellektuellnak föláll a szőr a hátamon A MEGALÁZOTTSÉGTÓL akkor, amikor kihallgatom-kistírolom-ki-paparazzizom azt hogy mindezt előre megbeszélik a "külföldiek".Ám méginkább föláll, amikor magyar riporter fölteszi a kérdést a "vendégnek" a föntiekről úgy, hogy "az" tudja: kötelező neki jót és szépet válaszolnia--mert "ERRE"(!) KI VAN JÓELŐRE OKTATVA--mondván: "a magyarok azt szeretik ha aszongya hogy......" "jajdeszép, jajdejó etc.")
Szinre üdítő kivétel a nagyon ellenszenves megjelenésű és zsigerileg "póztalan" Bernie
Ecclestone autóscirkusz főnök, aki gyakorlottan zavarja el az így kérdező buta ujságírókat.
keresztkem

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola