Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Jutasi őrmesterképző

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Jutasi őrmesterképző
keresztkem
  Válasz | 2017. november 29. 07:10 | Sorszám: 24
Egyébiránt. Én önnek NEM "maga" vagyok, hanem "ön". És maga a vicc pedig "maga" a vicc, s nem ön a vicc, s nem én--önnek "ön"--vagyok a vicc. Tekintve hogy a viccnek: se füle se farka nincs. Nekem--önnek "ön"-nek--meg füle is van meg farka is van--nagyonis van mindkettő: viccenkívül. Igy "énön" nem tudok viccé nemesedni, bármennyire is szeretnők.EZ BIZVÁST MONDHATÓ A JÖVŐBE NÉZVÉST.
keresztkem
  Válasz | 2017. november 29. 05:27 | Sorszám: 23
1965-ben érettségiztem --az akkori-- Bláthy Ottó Villamosipari Technikumban. A tanévzárón a jeles eredményemért ajándékba Örkény: Egyperceseket tartalmazó könyvet kaptam az iskolától, mely akkoriban jelent meg a Szépirodalmi Könyvkiadónál (igazgató: Illés Endra)
A harmadik egypercesnél már ásítoztam az unalomtól. 'Azóta is ott dekkol ez a könyv a hálószobai egyik könyvszekrényem legeldugottabb sarkában. Majd az ükunokám "belenéz"--ha lesznek ükunokáim-- oszt visszarakja ugyanoda, levervén róla a port....Ha Ő nem, akkor majd az ük üke...ha lesz.
panda
  Válasz | 2017. november 28. 21:56 | Sorszám: 22
Én??? Nem, nem, én nem vagyok vicc! .... Maga a vicc!....

( Egyébiránt, ez egy Örkény István egypercese ....
És, pl. ez is : http://mek.niif.hu/06300/06345/06345.htm#50
NÉZZÜNK BIZAKODVA A JÖVŐBE! )

keresztkem
  Válasz | 2017. november 28. 04:41 | Sorszám: 21
Maga a vicc....JÓRÉGI.
Már én is "régiviccként" olvastam az '50-es években a Ludas Matyi-ban. No, "antúl" még IGEN-IGEN JÓ!
Persze hiába...Igaz a Ludas Matyi mottója, miszerint:
"Nincsenek régi viccek, csak öreg emberek vannak.EGY ÚJSZÜLÖTTNEK MINDEN VICC ÚJ!" Hápersze.....
keresztkem
  Válasz | 2017. november 27. 06:36 | Sorszám: 20
Annyit azért elmondok, hogy a MAGYARÁZAT összefügg azzal, amit Ferenc Pápa a műlt héten Rómában, a Magyar Katolikus Püspöki Karnak mondott--a püspökeink ott teljesített 'ad limina látogatásakor.
Leegyszerűsitve: a Világ szempontjából mára fölértékelődött az UNOKA-NAGYSZÜLŐ kapcsolat fontossága és--nevezzük így--használandósága.ÉPPEN MERT A MAI "SZÜLŐK NEMZEDÉKE" KIESETT-KIMARADT AZ IGAZI KATOLIKUS-KERESZTÉNY NEVELÉSBŐL-SZOCIALIZÁLÓDÁSBÓL. AZ EGÉSZ VILÁGON TEHÁT! NÁLUNK A KOMMUNIZMUS MIATT A VILÁG TÖBBI RÉSZÉN--A MÁRA MÁR LÁTVÁNYOSAN BECSŐDÖLT GLOBALISTA-KOZMOPOLITA LIBERALIZMUS MIATT.Ez mindennek a KULCSA--ma már! És a jezsuita Ferenc mindezt pontosan látja--még a migránskérdést is--csak szavait és gondolatait eltorzitva-kiforgatva és a maguk számára célirányosan FERDITVE--MACHINÁLJA-VADITJA Tőle idegenné a liberálgenny-teljes médiadespotizmus.
keresztkem
  Válasz | 2017. november 26. 09:36 | Sorszám: 19
És ha TEFU fórumozótársnak "1"-el több unokája van,mint nekem akkor Ő--TEFU--"1"-el "többet ér" mint én. Ez számomra vitán felüli. És nem AZÉRT(!) ér többet, mert tőlem okosabban vitatkozik vagy érvel, hanem mert "1"-el több unokája van! SLUSSZ! Lehet "kikészülni" okos érvelésem zsenialitásának sajátos mivoltán! Rajta!
keresztkem
  Válasz | 2017. november 26. 09:14 | Sorszám: 18
"...Vagy, tényleg úgy gondolja, hogy számít?? Ezen a 'gondolkodósias' színvonalon van még mindig???"
IGEN! ÉN " EZEN A SZINVONALON VAGYOK "MÉG MIDIG"" SŐT: MÉGINKÁBB "EZEN", MINT KORÁBBAN BÁRMKOR!!! És hogy miért? Az Önnek "magas", úgyhogy el sem kezdem megmagyarázni, mert ezt Ön s az Önfélék képtelenek fölfogni.
MERT!
Igen! Akinek a mai Magyarországon 20 unokája van, az többet ér, mint Dr.Lovász László matematikus-akadémikus az MTA főtitkára(össszes tudományos eredményével egyetemben), vagy mint akinek csak 10. De nem indoklom mert ennek fölfogására Ön s a hasonlók képtelenek.
MINDEZ A "MÁ"-RA ÉS MAGYARORSZÁGRA VONATKOZIK--TERMÉSZETESEN.
Úgyhogy az X számú "unoka" nemhogy "számít". de hovatovább CSAK "AZ" "SZÁMIT"! Minden más lényegtelen....
panda
  Válasz | 2017. november 26. 00:29 | Sorszám: 17
"- Jó napot.

- Jó napot.

- Hogy van?

- Köszönöm, jól.

- És az egészsége hogy szolgál?

- Nincs okom panaszra.

- De minek húzza azt a kötelet maga után?

- Kötelet? - kérdeztem hátrapillantva. - Azok a beleim."

panda
  Válasz | 2017. november 26. 00:10 | Sorszám: 16
....
Az akárhány-valamennyi unoka ez nagyon gyenge ""érv""...
Amúgy, az érintett linken egy "1"-es szám képe van, tehát az illető úriembernek 1-el több onokája van, mint magának ŐNnek neked
Tehát ...
panda
  Válasz | 2017. november 26. 00:10 | Sorszám: 15
Nemá', sungyámbundám! Dejszen, ÖN ( ) kezdett el ""dicsekedni"" azzal, hogy hány unokája vannn .... Ehhh, mintha számítanai is az bármit!...
Vagy, tényleg úgy gondolja, hogy számít?? Ezen a 'gondolkodósias' színvonalon van még mindig???
Tán nem az számít inkább, hogy konkrétan mit mond, és hogy (esetleg) mivel támasztja azt alá??
keresztkem
  Válasz | 2017. november 25. 12:44 | Sorszám: 14
"..biztosnak tűnik, hogy nem értette az idők szavát. "
Ha ez igaz--lenne--akkor a LEGINKÁBB "EZT"(!) KÖSZÖNÖM MEG AZ ÚRISTENNEK! Mert ha valamely "idők szavát" leginkább jó és érdemes NEM(!!!) érteni, HÁT AKKOR AZ A "MAI IDŐKÉ"! Boldog, aki nem érti azt a töménytelen szennyet és mocskot, melyet a "mai idők szava mond", de inkább kihány-kifingik és felböfög.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 10. 10:16 | Sorszám: 13
" Hogy avagy 'AMÚGY?"
--AMÚGY JÓL.
" És emígy?"
--EMIGY SZ..RRUL.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 03. 06:12 | Sorszám: 12
Ha "több", gratulálok hozzá, de ez NEM LÓVERSENY! Nem is az a lényeg, hogy 5 vagy 6 vagy 7 vagy 8. Hanem "az", hogy mellettük NEM LEHET TESPEDNI! Ha tehát Önnek több unokája van, mint az én 6-om, akkor ANNÁL INKÁBB(!!!) TUDNIA KELLENE, hogy milyen sokat kell a gyermekeinknek SE-GI-TE-NÜNK, hogy valahogyan teljesiteni tudják mindennapi kötelezettségeiket--a gyerekekkel, egymással, és a munkahelyükkel kapcsolatba is. TEHÁT MÉGINKÁBB NYILVÁNVALÓ, HOGY MILYEN BAROMSÁGOKAT VIZIONÁL AKKOR, AMIKOR AZ ÉN(?!) SEMMITTEVŐ TESPEDÉSEMRŐL SKRIBÁL IDE VALÓTLANSÁGOKAT.

P.S.:Sajnos nem tudtam megnyitni ezt a nagyon hosszzú linket, de közönöm így is.

keresztkem
  Válasz | 2017. október 03. 06:12 | Sorszám: 11
Ha "több", gratulálok hozzá, de ez NEM LÓVERSENY! Nem is az a lényeg, hogy 5 vagy 6 vagy 7 vagy 8. Hanem "az", hogy mellettük NEM LEHET TESPEDNI! Ha tehát Önnek több unokája van, mint az én 6-om, akkor ANNÁL INKÁBB(!!!) TUDNIA KELLENE, hogy milyen sokat kell a gyermekeinknek SE-GI-TE-NÜNK, hogy valahogyan teljesiteni tudják mindennapi kötelezettségeiket--a gyerekekkel, egymással, és a munkahelyükkel kapcsolatba is. TEHÁT MÉGINKÁBB NYILVÁNVALÓ, HOGY MILYEN BAROMSÁGOKAT VIZIONÁL AKKOR, AMIKOR AZ ÉN(?!) SEMMITTEVŐ TESPEDÉSEMRŐL SKRIBÁL IDE VALÓTLANSÁGOKAT.

P.S.:Sajnos nem tudtam megnyitni ezt a nagyon hosszzú linket, de közönöm így is.

TEFU
  Válasz | 2017. október 02. 22:33 | Sorszám: 10
Nem "projektálok" én önre semmit!
Nem is dicsekszem, habár az én unokáim száma ennyivel https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR3Ebw17THonMX1_2QNq2eeYT8e075rWfuUtphZlmvFcLR_gie26Q több az ön unokáinak számánál!
keresztkem
  Válasz | 2017. október 01. 05:13 | Sorszám: 9
Szegény ÓHÉBER DUMÁJÚ "TEFU" levelezőtársnak kínos válaszolnia(?!!!), merthogy nem "jön be" a foxi-maxis brosúra szövege...momentán, hic et nunc--ugye.Ha-ha-ha!
Ám azért mégis köszönöm neki, hogy ide "benézett"--az Úr tartsa meg őt egészségben, jó hangulatban.
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 30. 17:46 | Sorszám: 8
Egyébiránt márcsak azért is EL TETSZIK LENNI TÉVEDVE, mert nekem 6, azaz HAT(!!!) unokám van, s ők nekem az igazi "IDŐK SZAVA", s nem az itteni hablatyolás. Ráadásul a 6 közül a LEGNAGYOBB(!) is még csak ELSŐ OSZTÁLYOS az KIS-OSKOLÁBAN. S a legkisebb meg az idén február 5-én született, tehát van dolog mellettük ÖLÉG! Úgyhogy a "tétlenül ücsörgés" költői képe mindenkire jobban illik mint ránk: a feleségemre s rám.
Mindezt nem affektálásból vagy kérkedésből mondom, csak a tények rögtitése okán.
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 30. 15:41 | Sorszám: 7
"..Ülsz a magány mélységesen mély mocsarában, .." etc..etc..legalábbis ön azt hiszi.Merthogy azt, hogy én hol és miben "ülök" azt ön nem tudhatja...
Mindazonáltal ezeknek az "időknek" kevés igazi "szava" van, csak BÖFÖGÉSE OKÁDÁSHANGJA és FINGÁSA--zömmel."Azt" meg jobb is ha tényleg nem "érteném"--sajnos nagyonis sokmindent értek.
Persze azért az igaz, hogy nem csak "mocska" van ezeknek az időknek, hanem drágakincse-aranya-és értékei is. De! "AZ" viszont IGENIS ELJUT HOZZÁM--LEGYEN EFFELŐL NYUGODT!
Ön a saját helyzetét próbálja rámvetiteni-rámprojektálni mármint ami az obligát ée lerágot csont "idők szavát"--leberálgenyó mantrát-- illeti faszául. De ebben el tetszik lenni tévedve, maradjunk annyiban. Amit ön ir itt, az önre vonatkozik s nem rám.Ha-ha-ha!
TEFU
  Válasz | 2017. szeptember 30. 14:30 | Sorszám: 6
Ülsz a magány mélységesen mély mocsarában, elrohan feletted ninden, akár egy ősi kövület, majd egyszer ha kiásnak nem tudnak elhelyezni az őslénytani palettán, mondják majd: no itt egy újabb dinoszaurusz fosszília, ilyen volt, meg olyan volt az viszont biztosnak tűnik, hogy nem értette az idők szavát.
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 30. 06:47 | Sorszám: 5
Egyébként is. Ha "panda" netán nőnemű személy lenne--mondom: amit nem tudok, sőt férfinek vélelmeztem eddig--akkor felénk az "ilyenféle élőlényeket" akkor sem "nő"-nek, hanem NÉMBER-nek hívnák-neveznék úgyis. Úgyhogy bátran vállalom "pandá"-ra ezt a 'faszikám-ozást, nem sántul mmeg tőle ez a pandanémber--ha nő, szegény. Mondhatnók: kibírja, sőt, többet is kibír...szegény szerencsétlen.Az Isten legyen irgalmas hozzá, nem kívánnék neki rosszat, van úgyis ölég baja..sajnos.
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 29. 22:11 | Sorszám: 4
Mit tudom én, hogy "panda" nő-e avagy férfi--nyilván a hosszú évek folyamán olyan információkat vélelmeztem róla, hoy ő férfi. Nem igazán érdekes egyébbként, róla a legfontosabb úgyis az, hogy segghülye. Szerintem legalábbis.Meg hogy a sakkhoz ért leginkább, ahhoz tényleg ért. Egyébként is: mindenkit úgy nevezek el ahogyan akarok, különösen akkor, ha az illető NEM KÉRI KI MAGÁNAK azt, hogy ő mondjuk nő--lenne. És "panda" nem kérte...úgyhogy részemről rendben van a dolog. Más meg nem igazán érdekel--mint tudható rólam.
TEFU
  Válasz | 2017. szeptember 29. 21:48 | Sorszám: 3
Mit faszikázol egy nőt?
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 29. 15:51 | Sorszám: 2
"nem baj"...NEM!
Meg asse, hoy ön nem fogja föl a finom "árnyalatokat"--csak a sakkban,valsz.leg.De!
NEM BAJ!Lényeg, hogy ön makkegészséges. Mint tuggyuk.
panda
  Válasz | 2017. szeptember 29. 08:17 | Sorszám: 1
kicsit beteg vagy
nem baj
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 28. 09:21 | Sorszám: 0
Háá' idefigyejjen Panda faszikám!

Maga meg fog ENGEMET értni, mer' magának van magáho' való esze, szóval nem teljessen hü-je...Amire ÉÉN(!) ASSZTAT MONDOM, hogy JÓ, a'JÓ! Amire meg ÉÉN(!) asztat, ho' rossz, azosztám rossz. Fölfogta? MEG VAGYOK ÉRTVE? Leléphet.

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola