Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
Mercurius
  Válasz | 2005. január 23. 11:35 | Sorszám: 138
"Mercurius már utal is rá hozzászólásában, hogy a Fuggerek sváb szorgalmukkal érték el, hogy nagyobb hatalmuk volt Európában, mint arányítva ma a világ első száz konszernjének együttvéve, de később "jöttek kegyetlenebb módszerek is", azaz megpróbálja a pénzviszonyok negatív következményeit egy homályos utalással mégiscsak a zsidók nyakába varrni."

Szemüveget levenni, gondosan olvasni. Ezt nem írtam.

Én is írhattam volna, de az utalás esetemben biztosan nem lett volna homályos, mert idéztem egy könyvismertetőt, amely röviden utalt arra, hogy Fuggerek haszonélvezői voltak az izraelitákat korlátozó intézkedéseknek. Szerintem Flammarion is erre utalt,de erről persze nem az én véleményem perdöntő, hanem Flammarioné.

Előzmény: 134
józan ész
  Válasz | 2005. január 23. 11:30 | Sorszám: 137
Jó érzés ezt olvasni, hogy végre valaki rámutat: a pénzforgalom és banktechnikák (uzsorázás, lombard, zálogosítás) és telepes gyarmatosítás (stettlizés, gettózás és telekfelvásárlás) nem zsidó sajátosságok, hanem pún (pontosabban egy néhány föníciai klán) gyakorlata. Gondoljunk csak Karthagó alapítási legndájára, vagy Khadaffi ezredes hirtelen felmelengetésére, igaz már korábban, hidegre tétele során is ő volt az EU-hoz hasonló Afrikai Vámúnió megteremtésének szószólója. Már az ószövetségi próféták is óva intették a zsidókat, uralkodókat és szanhedrint, köznépet egyaránt ezektől a praktikáktól és nem a zsidók hibája, hogy az európai népek velük szemben tanúsított gyanakvása és idegenkedése következtében ilyen praktikákra kellett fanyalodniuk. Az igazi nagy velencei és később svájci bank-klánok legfeljebb zsidó köntösbe bújtak, hogy eltereljék magukról a figyelmet.
Előzmény: 134
erdeimano
  Válasz | 2005. január 23. 10:11 | Sorszám: 136
Mondjuk ezen a téren van még egy rendkívül érdekes dolog. Az első össz-európai bankhálózat létrehozói nem a fuggerek, és még csak nem is valamelyik zsiidó család voltak, hanem a Templomos Rend.

A bankhálózatuk egész Európára kiterjedt, és náluk jelentek meg először olyan dolgok, mint pl. virtuális átutalások különböző bankházak között. Pl. egy keresztes lovag Jeruzsálemből a tempolmos bankon keresztül pénzt utalt át Spanyolországba, ahol az ottani fiók ki is fizette a meghatalmazottnak, anélkül hogy a pénz fizikai valójában megtette volna az utat.

Kiváncsi vagyok mi lett volna, hogy nézne ki ma Európa ha a francia király annak idején nem tiltja be a rendet, és az máig nyíltan fennmarad.

Előzmény: 134

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola