Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
Flammarion
  Válasz | 2005. január 23. 15:44 | Sorszám: 175
Kedves Har Perah!

Iegn, igaztalan voltál, elnézés kérés elfogadva. Nem csekély rerotikai és logikai szofizmussal szépen összekombináltad Mercurius, Ritter és az én hozzászólásomat, pedig más és más gondolatokról volt szó. Ritternek írt 134-es replikád bámulatosan tiszta deduktív módszerrel szerelile őt (mellesleg megjegyzem, én is pont így szoktam bebizonyítani egyes kijelentések, kettős értelemezések tarthatatlanságát- most nem mondom el, milyen témákban
Az általam végül helyesen idézett mondatig végül eljutottál, de lehet, hogy mivel túl tömör voltam, teljesen alaptalan értelmezéssel olyan belemagyarázó próbálkozást magyarázol bele : ami nincs ott.
Kezdjük a végén: ha csak annyit teszek hozzá ´, hogy honnan i skerültek elő a módszerek (bár akkor fölöslegesnek tartottam, hisz a Fuggerekről volt szó) hogy kikre is vonatkozik a második mondat akkor az hozzászólásom így nézne ki:..." Később sokkal gátláslanabb tulajdonságok, módszerek is előkerültek" (eddig az eredeti mondatom) e szorgos kis családi vállalkozásból kifejlődött nagyhatalmú augsburgi bankház eszköztárából.
Hogy kerülnek ide a zsidók, mint Pilátus a crédóba? Legföljebb Puskás Öcsi moroghatna, d e még ő sem, mert nem általában a sváb szorgalom gátlástallanságaba fulladó evolúciójáról, hanem egy pénzügyi dinasztia módszereire céloztam, amely történetesen sváb. (Zink, -a név kötelez- római képviselő gátlástlan módszereről, erőszakos piacszerzési technikákról, rivális -mellesleg keresztény bankházak tönkretételéről (többek közt hamis információkkal stb) , viiszataszító egyházi üzelemekről (búcsúpénzek) etc etc etc. Pereze a teljesség kedvéért megemlíthető a zsenialitásuk, sokoldalúságuk , a gazdasági fejlődéshez máig ható hozzájárulásuk (kereskedelem, információáramlás - tükrös távíró rendszerük, újságok megjelentetése! ), a Fuggerei "szocilási lakásprogramjuk" a"hármas könyvelés" kidolgozása -M.Schwarz főkönyvelő neve van olyan ismert mint a kettős könyvelést meghonosító Fra Luca Paccioli-é , Könyvelési minták c. könyve évszázadokig vezérfonal volt .

Előzmény: 141

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola