Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
kacamicli
  Válasz | 2005. január 24. 17:09 | Sorszám: 242
Teleki nem símán antiszemita volt, hanem tevőlegesen jogfosztott
ha csak rühelli a zsidókat, de nem hoz jogfosztó törvényeket, tőlem akár szobra is lehetne, mert a magánügye

nem tudom érzékelhető-e a különbség e téren egy jogfosztó józsi és egy lilaködöket eregető firkász között

és lehet hivatkozni Luegerre is, aki szintén egy méretes antiszemita volt, ennek dacára van szobra, tere stb. Bécsben, mert tevőlegesen nem lépett fel a zsidók ellen

Előzmény: 237
daleth
  Válasz | 2005. január 24. 15:33 | Sorszám: 240
Szerintem, ha csak ennyi lett volna Jászi bűne, nyugodtan emlehetnének neki szobrot. Még washington esetében is bocsánatos bűnnek tartottam volna az antiszemitizmust, hiszen abban a korban, egy felfokozott lelkiállapotban, megértettem volna, ha esetleg ilyesmi kicsúszik a száján. Minden gondolatot a maga korában kell értékelni, nem, pedig a mai eszünkkel. (Pl. klasszikus eset erre az a mózesi törvény, hogy a zsidóknak a hitelügyletekkel kell uralkodniuk a környezetükben élő népeken - ma azt hisszük, hogy ez a Cion bölcseinek jegyzőkönyvével megegyező hitelességű, azonban abban a korban hihetetlenül felvilágosodott volt, hiszen nem azt mondta, hogy ki kell irtani őket, hanem csak gazdasági függésbe hozni.)
Előzmény: 237
onogur
  Válasz | 2005. január 24. 15:25 | Sorszám: 238

Jászi példaként való felhozása bámulatba ejtett. Profi munka!
Előzmény: 237

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola