Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
Har Perah
  Válasz | 2005. január 28. 19:00 | Sorszám: 314
T. Apóka,

Utánanéztem az elérhető adatoknak, és ezért érdekelne, bár természetesen semmilyen áldozatszámról vitatkozni nem vagyok hajlandó, viszont lehetséges, hogy egyes eseményekre nem voltam tekintettel, vagy másképp értékeljük őket, tehát érdekelne, hogy hogyan állt össze ez a szám.

Ezenkívül meg szeretném kérdezni azt is, hogy ez a tény, tehát a magyarok nemzetiségük miatti mintegy négy százalékos népességarányos embervesztesége miképpen befolyásolja szerinted a holokauszt, azaz Magyarországon az akkori terminológia szerint zsidófajú személyek mintegy hatvanszázalékos emberveszteségének megítélését, a holokauszt kapcsán felmerülő társadalmi önvizsgálat szükségességét, a holokauszthoz vezethető gondolkodásmód és politikai cselekvés fölismerését és irtását, a háború után újjászületni vágyó Európa bizonyára nem patikamérlegen kiegyensúlyozott, de az újrakezdést és a követendő utat kijelölő erős és szép szándékának elfogadását.

Előzmény: 309
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. január 28. 17:53 | Sorszám: 310
Te is tudod, hogy ez hazugság. A GULAG-ra nem származási-vérségi alapon válogatták a foglyokat.
Előzmény: 309

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola