Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
józan ész
  Válasz | 2005. február 03. 10:59 | Sorszám: 410
Most pont az avarok és magyarok genetikai kapcsolatának bizonyítását szerény jómagam nem tartja félelmetesnek. Inkább attól lenne szorongásom, hogy a XXI.sz-ban még mindíg nem kerültek helyükre a köztudatban a szellemi kultúra életben tartására és ápolására használt fogalmak. A relativitáselmélet modern elméleti fizikában használatos kiterjesztése az idő fizikai jellegzetességeire, az egyesített energia-térelmélet számításai terén elért eredmények (legalábbis amiről a közvéleménynek tudomása lehet) egyre reálisabbá teszik a mágikus, sámánisztikus, kabalisztikus jelrendszerek teremtésmitológiai értelmét. Ennek megfelelően a vallás, filozófia, ontológia szerepe (legalábbis hivatása szerint) a történelem során egyfelől e misztikus jel-képletek elrejtése volt a beavatatlan szemek elől, nehogy gonosz kezekbe kerüljenek akik pusztításra használhatnák fel, másfelől pedig az emberiség erkölcsi felemelése a jó irányában, hogy az ősi tudás majd egyszer, amikor az emberiség már döntően jó lesz, gyümölcsözően legyen felhasználható. A két ocsmány new yorki torony irdatlan mennyiségű szilárd anyagának elpárologtatása, hamu és porráváltoztatása után, amit mindenki figyelemmel kísérhetett otthonában, a televízió képernyőjén, világossá vált, hogy a tudás egyenlőre a zsarolás és kényszerítés eszköze gonosz erők kezében.
Előzmény: 408
OAMDG
  Válasz | 2005. február 03. 10:36 | Sorszám: 409
Ne rémüldözzön már, ha kérhetem, vagy legalább tessék megmondani, hogy mitől tetszik félni!
Megköszönve a kioktatást bátorkodom idepöttyinteni, hogy beszúrkáltam a más kérdéseket én is, s először is megkérdezném, kik voltak az első honfoglalóink?
Megjegyezném tisztelettel, hogy továbbra sem látom, hogy mitől lenne 'lényegileg' más a mai, mint a Mózes idejében lévő zsidóság: már nem várják a Dávid házából való Messiást?
Kérem, világosítson föl, mi a baj Jézus családfájával és a szeplőtelen fogantatással kapcsolatban írtakkal? Nyilvánvalóan Jézus fogant meg a férfit még nem ismerő Mária méhében, vagy nem? S nyilvánvalóan Mária szűzességétől szeplőtelen a fogantatás, s az anya-gyermek egymástól nehezen elválasztható dolgok, mégha a szeplőtelen fogantatás természetesen - az én tudtommal is - Máriára vonatkozik is, de ez már biológia...
A kontinuitáshoz a kapcsolat a politika. Izrael teokratikus állam. Vagy nem?
Előzmény: 408

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola