Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
k.o.
  Válasz | 2005. március 28. 18:57 | Sorszám: 110
"Én megyei, városi direktóriumi listákat nézegettem, nem reprezentatívan, ami éppen érdekelt. Meglepett, mennyire kevés a zsidó név, és mennyire sok a keresztény, korábban is köztiszteletben álló figura."

Városi, olykor megyei szinten is, a TK sok korábbi vezetőt, tapasztalata, és helyi tekintélye miatt megtartott. Másokat internáltak, vagy egyszerűen megöltek. Hol, milyen vérmérsékletű volt a helyi kommunista párt vezetése.
Országos szimten viszont 90% felett volt a zsidó vezetők aránya, ezen nincs mit vitatni.

Előzmény: 103
Runaway
  Válasz | 2005. március 28. 15:30 | Sorszám: 109
Nem tudom Te milyen listakat neztel???Persze a szemuveged ugy volt programozva ,hogy a Roth-bol veres a Grunbol meg zold lett,igy aztan minden 19 gazember magyar lett!!Erdekes ember vagy te Kaleb,pisalsz a szellel szemben,es akkor csodalkozol,hogy pisis lett a gatyad )A vezetoreteg,a gazembersegek kiagyaloi,voltak a zsidok tobbsegben,oriasi szamban,es a legveresebb vegrehajtok is zsidok voltak,pld Entzbruder Dezso,Szamuely..
Előzmény: 103

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola