Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
szalonna
  Válasz | 2005. március 30. 19:19 | Sorszám: 179
Én keveset tudok Bajcsy-Zsilinszkyről, de hát azért halkan megjegyzem, hogy ha Bajcsynak szobra meg utcája van, akkor Telekiről a naprendszert kellene elnevezni. Innen látszik, hogy minden viszonylagos. Persze Nagy Imre is csak a végén igazult meg... Valaha már talán írtam, hogy a magyar történelemben kevés a nagy hős, de vannak nagy pillanatok, ilyen Nagy Imre kivégzése, talán ilyen lehetett Bajcsy bátor németellenes politikája is, de ezek felett az én szememben Teleki igen magasan áll. És akkor még Bethlent és társait nem is említettük.
Előzmény: 167
kaleb
  Válasz | 2005. március 30. 18:58 | Sorszám: 175
"Magyarvédő. Ez a helyes kifejezés Bajcsy Zsilinszkyre is. A faj szó a magyar jelentette a szótárában, mint akkor minden magyarnak."

Kösz, ennél szebben én sem tudtam volna megfogalmazni, hogy ma mit gondol a jobboldal tekintélyes része. Valami ilyat, ami radikálisabb a fajvédők zöménél is, hogy nincs is olyan közösség, amely a zsidó és nem zsidó magyarokat összefogná, és a magyar nemzet nem más, mint a magyar faj. Ezért nem értik sokan, mi fán terem a politikai nemzet.

Csak érdekességként mondom, ezt még Endre László is értette 1937-ben. Aki először nem értette, az Szálasi volt.

Előzmény: 167
mpd
  Válasz | 2005. március 30. 14:07 | Sorszám: 168
""Pozitívan ítélem meg élete egészét, miként Szabó Dezsőét is.""

Én meg egyre kevésbé. Homályos ez az egész. A végén az a Shönherz-ügy is....nono.

Előzmény: 167

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola