Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
kaleb
  Válasz | 2005. március 31. 21:44 | Sorszám: 189
Tételesen egyiket sem. Váry azért komoly ember volt, nem fogod hazugságon. Én csak annyit mondok, hogy ez egy álláspont, a megtorlást levezénylő államügyész álláspontja, akkor és nem máskor. Hallgass meg mást is. Pl. Illyés Gyulát, aki a Beatrice apródjaiban nagyon pozitívan beszél a TK-ról, vagy Sinkót, aki az Optimistákban megír sok mindent. És oldalakon keresztül lehet az ilyen visszaemlékezéseket sorolni. Ezzel együtt kapsz kerek képet.

Meg ha olvasol Horthyt, Prónayt és hasonlókat. Az ü írásaikból is sok minden kiderül, hogy is gondolkodtak. Én meg tudom érteni azt, aki meg akarta akadályozni a Prónayak hatalomra kerülését és garázdálkodását. Itt harc folyt, és voltak bőven áldozatok. Utólag mézve mindenkinek megvolt a maga igaza. Ettől valódi dráma ez és ettől érdekes.

Tragédinak meg attól tragédia, hogy hiába volt a Kommün híveinek sok jószándékuk, ha győznek, itt is egy második Szovjetuniót csinálnak, ami utólag nézve nem tudom kinek lett volna jó.

Mindazonáltal sok pozitívum is származott a Tanácsköztársaságból, amiről szerintem szintén kár lenne megfeledkezni. A jó is velünk él.

Előzmény: 188

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola