Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
gajo
  Válasz | 2005. április 22. 21:37 | Sorszám: 323
Ne gerjedj kaleb ! Köszi !
Előzmény: 318
szalonna
  Válasz | 2005. április 22. 20:58 | Sorszám: 322
"nem alaptalanul gondolták, hogy ezzel jót tesznek. "

Kaleb kartács, a mérsékelt gondolkodás nem azt jelenti, hogy elfogadjuk a vérfontáshoz vezető tévedéseket. Az sem mérsékelt gondolkodás, hogy "én kicsit elfogadom Szállasit, ti pedig kicsit fogadjátok el Szamuellyt". Ez utóbbi ugyanis hallgatólagosan feltételezi, hogy a mérsékelt jobboldal tulajdonképpen nagyon szeretné, ha vitapartnerei elfogadnák Szállasit, csak mondjuk nem meri kimondani. Ez nem igaz. Ugyanebből az okból arról én most nem nyitnék vitát, hogy vajon Te elfogadod-e Szamuellyt, és hogy ha igen, miért.

Az én véleményem szerint a mérsékelt gondolkodású ember távoltartja magát Szállasitól is és Szamuellytől is. És nem tételezi fel, hogy vitapartnere tulajdonképpen a másiknak drukkol ezerrel. Persze lehet, hogy tévedek.

Előzmény: 318
bihari_panorama
  Válasz | 2005. április 22. 20:38 | Sorszám: 321
Nono, kaleb!

Gondolkozz el rajta, hogy ki gyilkolt annyi magyart a múlt században, mint a te testvéreid?

19-ben és 45-ben is a magyarság ellenségei mellé álltatok.

Nem bírod megemészteni, hogy a viláágmegváltó kommunista elődeid gyilkosabbak és nemzetpusztítóbbak voltak, mint bármely idegenbérenc ezeréves történetünk során?

Hozzátok képest Haynau és Szállasi is kismiska volt!

*

Előzmény: 318
kaleb
  Válasz | 2005. április 22. 20:20 | Sorszám: 320
őgy - úgy
Előzmény: 318
kaleb
  Válasz | 2005. április 22. 20:19 | Sorszám: 319
Javítva:

Ha a Tanácsköztársaság vezetői úgy érezték, hogy ha 133 nap alatt kivégeznek annyi embert, mint a háború egyetlen átlagos délelőttjén, de ezzel megelőznek egy újabb imperialista háborút, akkor ez vállalható, akkor talán nem alaptalanul gondolták, hogy ezzel jót tesznek.

Előzmény: 318

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola