Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
kaleb
  Válasz | 2005. április 22. 23:18 | Sorszám: 327
"ki gyilkolt annyi magyart a múlt században, mint a te testvéreid"

Csak Voronyezsnél 400-szor annyian estek el néhány nap alatt, mint a TK 133 napja alatt. Ki volt a felelős ezért? Ki válogatta, ki küldte ki őket? És miért?

Némileg ismerni vélem a XX. sz. magyar történetét, ahogy a gondolás olvtársaim is nyilván ismerik. Én csak arra kérlek benneteket, hogy gonolkozzatok. Rakjátok össze, amit tulajdonképpen tudtok, és úgy alkossatok véleményt. Vegyetek mindent sorba, és utána ítéljetek. Ha épp itélni van kedvetek.

A Hideg Napok során 3-4 nap alatt 3-4 ezer embert lőttek Őjvidéken a Dunába. És ez csak egy epizód. Vagy egy másik, amiről Jávori beszél a Budapester klezmer filmben. Amit apja látott, amikor Ukrajnában az emberekere magyar katonák rágyujtottak egy házat. Csak abban a házban többen haltak meg, mint a TK 133 napja alatt, háborus körülmények között, az összes frontmegetti akcióban. Az elfeledett Kamenyeck podolszki esetben 15-20 ezren haltak meg. Nem 5-600-an, ennél 30-szor többen. Teljesen ártatlanul

Előzmény: 321
szalonna
  Válasz | 2005. április 22. 21:39 | Sorszám: 324
Bihari kartács, ne vedd Kaleb kartácsunkat okvetlen egy kalap alá a tömeggyilkosokkal. Szerintem ő is tudja, hogy nagyon égő ezekkel szolidarítani, csak még valahogy nem tudja kimondani: semmi köze ezekhez. De ki tudja, talán szeretné... Ne kényszerítsük vissza Szamuelly és Rákos társaságába. Én senkinek nem kivánom azt a társaságot
Előzmény: 321

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola