Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
kaleb
  Válasz | 2005. április 22. 23:06 | Sorszám: 325
"feltételezi, hogy a mérsékelt jobboldal tulajdonképpen nagyon szeretné, ha vitapartnerei elfogadnák Szállasit"

Nem, én ilyet nem gondolok.

Magam sem szeretném, ha Szamuelly divatba jönne. Ettől függetlenül, érdekelnek. Érdkel Héjjas Iván is. Lentebb olvashatod, mennyire fogadom el. Megvadult vérebnek tartom, aljas embernek, és sok jót nem gondolok róla. De érdekel, és szeretném megérteni, kiváncsi vagyok rá.

Erről már írtam sokszor. Amit most hozzá akartam tenni, az annyi, hogy nem lehet úgy képzelni, hogy a vérontás a Tanácsköztársasággal kezdődött. Mert 4 évig, évi 265 nap mindegyikén, napi több mint 1300 embert öltek meg, csak a Monarchia oldalán. Ehhez a 133 nap még félnapnyit hozzátett, abban areményben, és abból a célból, hogy soha többé ne legyen világháború. Ezért esküdött fel a Kommün a nemzetköziségre, nem másért.

Ezt a törekvést én megértem. És nem vagyok hajlandó egy lapon említeni az ellenforradalommal, amely ezt visszacsinálta, ezt a reményt eloszlatta, és az országot ténylegesen belevitte egy még nagyobb vérontásba, amit II. világháborunak nevezünk. Nem úgy gondolom, hogy a magyar ellenforradalom egyedül, de a nácizmus is az ellenforradalomból nőtt ki.

Előzmény: 322

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola