Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
dr.o
  Válasz | 2005. július 04. 19:27 | Sorszám: 577
Kaleb!
Ön 350-es hozzászólásában egy olyan attitűdről tesz tanúságot, mely a legsötétebb, ami emberi lélekben fészkelhet. Ön darabra méri, relativizálja az emberi életet. Ez az a szemlélet, amely a hidegvérű gyilkosok, népírtók emberképét jellemzi, ahol egy-egy emberélet nem abszolút értékkel bír, hanem mint tárgy, munkaeszköz, számadat szerepel. Efféle gondolkodáshoz negatív érzelmi megalapozottság szükségeltetik, mégpedig az empátia teljes hiánya. Aki képes semmibevenni az emberi élet alanyi abszolútértékét, amellett senki, még saját családtagjai sem lehetnek biztonságban. Efféle ember bármire képes. Példákat sorolni nagyon künnyű, ebben a topicban is bemutattatott már több tucat.

Tekintettel arra, hogy efféle fórumon nem személyek szerepelnek, hanem szövegek, az én hozzászólásom is az ön szövegéről szól, nem pedig a személyéről, amit nem ismerek. Íme az ön 350-es hozzászólása:

"ráadásul sokkal több embert is gyilkolt meg"
Mármint a kommunizmus. Ez szerintem nagy tévedés, mint lentebb próbáltam elmagyarázni. Amit a fekete könyv állít, az egyszerü statisztikai nonszensz. Ezt anélkül mondom, hogy a számait kétségbevonnám. Amit kétségbevonok, az az értelmezés.

Mondok egy példát, hasszámokkal. Ha Szegeden születik egy évben 3.000 gyerek, Budapesten meg 30.000, mondható-e, hogy Budapesten tizszer akkora a termékenység? Ha Budapesten kerületenként egyenletesen születnek a gyerekek, akkor egy kerületre kevesebb, mint 1500 jut. Így ha kerületenként nézed, úgy tünik, hogy Budapesten születik kevesebb. Melyik kevesebb? Melyik több? Enek a megállapítására találták ki az intenzitási viszonyszámokat. Amiből ugye van nyers és tisztitott is. Nem is olyan buták ezek a statisztikusok és demográfusok.

Előzmény: 350
daleth
  Válasz | 2005. április 26. 09:08 | Sorszám: 352
Szerintem nem gondoltad végig, amit írtál.

1. Ha jól értem, mivel nem vonod kétségbe a számokat, Te is elismered, hogy nominálisan több áldozata volt a kommunizmusnak, mint a nácizmusnak (ami nem jelenti azt, hogy kevésbé lett volna sátáni az előbbi, sőt bizonyos szemnpontból sokkal rosszabb volt)

2. Ha jól értem, azt mondod, hogy az áldozatok számát arányosítani kell a közösség eredeti méretéhez. Ezzel az elvvel én is egyetértek, s valóban, ilyen szempontból szerencsések vagyunk, hiszen amíg a teljes zsidóság kb. 30%-át irtották ki, addig a magyaroknál ez az arány csak százalékokban mérhető (nem számítva ide a közvetlen harci cselekményekben meghaltak számát).
Azonban nem mindenki volt ilyen szerencsés. Gondolj a Szovjetunió kis népeire, ahol szinte a lakosság 90%-át kiirtották, vagy a már idézett kambodzsaiakra, ahol a lakosság kb. 50%-át irották ki.

Előzmény: 350

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola