Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » SÖPREDÉK 1919 III. rész

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: SÖPREDÉK 1919 III. rész
Bátky János
  Válasz | 2006. augusztus 07. 11:55 | Sorszám: 130
Egyébként a kettő nem azonos nagyságrend. Ráadásul az egyik jogos önvédelem, túlkapásokkal, a másik pedig szimpla bosszú és a nép megalázása.

Teljesen ugyanezt el lehet mondani az ötvenes évek személyi kultuszára (hiba, slight túlkapás, jogos önvédelem a fasisztákkal szemben) és az 56-os forradalomra (szimpla bosszú, a dolgozó tömegek megalázása, antikommunista mészárlások).

Egyszer kiderül, hogy a történelem megfelelően értelmezhető csapások és bosszúk, akciók és reakciók sajátos elegye. Csak az a helyzet, általában a nagy gazemberek elszaladnak és többnyire az ártatlanokon csattan az ostor. Ez a legszomorúbb.

Amit itt leírsz, a második világháborúra is alkalmazható. A bosszú, az barátom, soha nem marad ki.

Előzmény: 123
Bátky János
  Válasz | 2006. augusztus 07. 11:49 | Sorszám: 129
Fordítva?

Aha. Megnéztem a Fehérterror Magyarországon 997-2006 cí-mű könyvet. Tényleg igazad van, kaleb mester!

124:

Én azt tanultam, a Szovjetköztársaság a nép és a haza érdekében tevékenykedett. Ez volt a bűnük. És Horthyék ezért csaptak le a legjobb elvtársakra.

Lásd még: Forradalmi Ifjúsági Napok márc. 21.
Ezt ugye elhitted?

125: És Avar, Csák Elemér, Kulcsár, Hajdú John, Ipper azt mondták, és a KISZ-ben azt mondták, és az iskolákban azt mondták néhány évtizeden át, kiállunk a palesztin nép mellett igazságos békeharcában az imperialista USA és hű csatlósa, Izrael ellen.
Ezt ugye nem hitted el?

Pedig ugyanazok az iskolák voltak, ahová mindannyian jártunk.
Lehetett válogatni, ki mit hisz el.

Előzmény: 123
daleth
  Válasz | 2006. augusztus 07. 11:01 | Sorszám: 126
"Egyébként a kettő nem azonos nagyságrend. Ráadásul az egyik jogos önvédelem, túlkapásokkal, a másik pedig szimpla bosszú és a nép megalázása."

Nem hittem volna, hogy eljutsz odáig, hogy ilyen kemény szavakkal ítéld el a kommünt.

Előzmény: 123

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola