Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
mpd
  Válasz | 2006. szeptember 28. 11:32 | Sorszám: 534
Ha már Tömpe Istvánt idézed a Magyar Narancsból, hiteles forrásként, akkor nézzük ezt a cikkecskét részletesen.

""Németh Miklós privatizációs kormánybiztossá tett engem és Martonyi Jánost. Én az intézményrendszert szerveztem, Martonyi feladata pedig a külföldi tőke idecsábítása volt. Persze szorosan együttműködtünk.""

Azaz, a spontán privatizáció nem volt feladata egyiküknek sem, sőt, Tömpe más mást ért alatta, mint mi:

""A spontán privatizáció ötlete szerint az állami vállalatok vállalati tanácsai fokozatosan átveszik a hatalmat a cégeknél, szabadon létrehoznak részvénytársaságokat, ahová kiviszik az üzletet, az adósságot meg bennhagyják. Ez, mint ismeretes, meg is indult. Ettől a megoldástól a kormány és az ellenzék is nagyon félt...""

Ezért ezt igyekeztek is megakadályozni. Hogyisne, még hülye pártonkívüliek nyúlják le a vagyont!!
Ezért:

""MN: Végeredményben tehát nagy pénzekhez mégis az juthatott csak, aki jó helyen volt jó időben, politikai kapcsolatokkal.

TI: Igen, de ez nem feltétlenül jelentett rossz hírt, hisz a régi rendszer emberei jobban ismerték ezeket a vállalatokat, mint bárki más. Régi, örök érvényű bölcsesség, hogy a demokrácia végső menedéke a tolvajok közötti verseny.""


Na most, ha azt állítod, hogy ehhez Martonyinak, mint kormánybiztosnak semmi köze se volt, akkor.....
Uff, én hörögtem.
(A gorombaság a gyengék fegyvere)

Előzmény: 531

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola