Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
Cakpakk
  Válasz | 2006. szeptember 28. 16:21 | Sorszám: 585
Szeritem az értelmiségnek kell kicsit formálódnia, pártsemleges terepre ...
Egy befolyásos és a jelen pártoktól független értelmiség, egy új elit felállása lenne kívánatos. ...

Mallow,
hány éves vagy? mert szerintem idealista. Erre legutóbb 90 után volt lehetöség láthatod mi lett az eredménye. Figyelj, a mai baloldali véleményformálók ellen semmit nem tehetsz. Ami idehaza megy annak köze nincs a vitákhoz.

A javaslatod eredménye a "szokásos" lenne az a párszáz értelmiségi rövidesen partvonalon kivül találná magát vagy szétcincálnák öket a "multjukból" eredö visszahuzo erök, vagy idiótának tartanák öket. Hoznának helyetttük naiv huszonéveseket akikböl sztárt faragnak akik majd mondjak az okosságot. Esetleg elismert, "de kicsit hibbant" különcökként kezelnék öket (názd meg Hajossal mit müveltek a 7itetvesben). Aztán dönthetnek mennek "vissza" ahonnan jöttek vagy alakitananak egy 0 támogatottságú pártot.

Innentöl a "Centrum story". Pár embernek elege lett kutya nem figyelt rájuk. Összeálltak, alakitottak egy pártot (én olvastam a 2002-es programjukat nem volt rossz haöszinte vagyok magamhoz). A gondok akkor kezdödtek mikor szembesültek, hogy az "ellen" milliárdokkal zsonglörködik a pártosdi brutálisan drága müfaj. Akkor jöttek az elvtelen alkuk a szövetségeskeresés.

Ugy veszem észre sok értelmiségi tévesen a szadesz példájából indul ki. Lámlám ök is kicsit és van rájuk igény. Csak valahogy elkerüli a figyelmüket hogy milyen kampányokra képesek már a plakátjaik alapján megsaccolható költségvetésük rémisztö az összeg. Most egy pillatra kilogott a szörös Strabag lóláb, ha a "bevallottat" veszem akkor is gyomorgörcsöm lesz.

Vagy itt az MDF. Valahonnan van pénzük nyilvánvaló gondolom idö kérdése amig beröppen egy banki bizonylat, Leistingertöl az MDF-nek. Ök valszeg azt gondoljak "uralhatják" majd a "tulajdonos" milliárdost, de ez esélytelen.

Előzmény: 578
terra
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:59 | Sorszám: 583
Abban egyetértünk, hogy a kulcs az értelmiség gondolkodása és aktivitása. Amíg nem alakul ki a nemzet érdekeit bátran és aktívan képviselő értelmiség, addig a pártrendszer csak vajúdik. Nem azért mert a Fideszben van a hiba, hanem azért, mert egy normális országban nem a pártok irányítják ténylegesen az országot, nem a pártokra hárul minden kérdés megvitatása (ami miatt persze a viták meddők maradnak), hanem a civil szféra határozza meg és irányítja a pártokat.

A mostani helyzetben a Fidesz mondhat bármit, a közvélemény skatulyái már régen készen állnak a mondandó közönyös eltemetésére. Akár a Fidesz, akár az MSZP politikusai mondanak valamit, az emberek pontosan tudják, hogy azért mondják azt, amit, mert azok, akik.

A mostani helyzetben néhány pártokon kívül álló ismert és elismert személyiség szava sokkal többet számít. Az pedig akár egy földindulást is eredményezne, ha az MSZP köreihez húzó néhány értelmiségiben ébredne fel a lelkiismeret és kritikusan megszólalna.

Előzmény: 578

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola