Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
terra
  Válasz | 2006. október 23. 10:11 | Sorszám: 832
Mi köze van mezeiegérnek, mpd-nek és szalmának ehhez az egész elcseszett akcióhoz?

Miért, mióta vagy ilyen ellenséges? Az utóbbi időben elkövetett hozzászólásaidból egyre inkább az az érzésem, hogy sokkal nagyobb indulattal viseltetsz a maroknyi Kossuth téri tüntető, mint Gyurcsány vagy az általa képviselt hazugságból szőtt diktatúra iránt.

Tisztázzunk néhány fontos dolgot. Ezt a topicot én nyitottam, a címe meglehetősen beszédes. "Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják". Elszúrták? Igen, tényleg elszúrták, de szerencsére csak a saját tüntetésük sorsát, mert hála Istennek a közvélemény kezdettől két különálló dologként kezeli a radikálisok megmozdulását és Fidesz tüntetéseit illetve az ország számos pontján fel-fellángoló spontán állampolgári tiltakozó akciókat, ezért a jobboldal egésze szempontjából az "elszúrás" különösebb kárt nem okozott. Akkor miért is haragszol rájuk annyira? Azért mert tüntettek vagy azért mert elszúrták?

A Molnár, Toroczkai stb. féle, sámánbotos satuferdinándokkal, ekremkemálokkal súlyosbított csipet-csapatról mindig is az volt a véleményem, hogy éretlen emberek, akik kamaszos módon imádnak nagyokat mondani, feltűnősködni, játszadozni, de hiányzik belőlük a képesség és a kitartás, hogy valami komoly dolgot hozzanak létre. Most éppen forradalmasdit játszottak, de még ezt sem tudták normálisan végig csinálni.

Én ugyan csak a magam nevében beszélhetek, de szerintem mezeiegér, mpd és a többiek is egyetértenek velem abban, hogy amikor az elmúlt napokban bizonyos mértékig drukkoltunk a Kossuth térieknek, akkor nem azért tettük, mert osztjuk a nézeteiket. Ennél sokkal fontosabb dologról van szó. Egy demokrata azemberi jogokat, a szólás és a gyülekezés szabadságát akkor is köteles megvédeni, ha az érintettek számára nem szimpatikusak és nézeteiket sem osztja.

Voltaire fogalmazta meg a demokrata lét eme legfontosabb követelményét: "Nem értek egyet a véleményével, de az életemet is feláldoznám azért, hogy elmondhassa."

Ezek után tedd fel magadnak a kérdést kedves Macisajt: demokrata viselkedés az, amit te tanúsítasz?

Nahát.

Előzmény: 827

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola