Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
Macisajt
  Válasz | 2006. november 03. 15:37 | Sorszám: 1111
A Szabadság téren vagy az Astoriánál lehet valami november 4-én

* Index

2006. november 3., péntek 12:25

Szélsőséges csoportok sms-ben arra buzdítják híveiket, hogy szombaton csatlakozzanak a Fidesz fáklyás menetéhez. Szombaton harminckét bejelentett demonstráció és megemlékezés lesz Budapesten. Az események központja a Szabadság tér és az Astoria környéke lesz, több szervezet is itt fog tüntetni. Az MDF és az MSZP csendes, egyenkénti megemlékezésre kéri híveit. Szombaton rajtuk kívül találkozhatunk felvonuló motorosokkal, egészségügyi dolgozókkal és az Igazság Oszlopa Egyház igehirdetőivel is az utcán.
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerosének!Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerõsének!
Nyomtatható változatNyomtatható változat
hirdetés
Mi volt november 4-én?
1956. november 4-én hajnalban Magyarország egész területén megindult a szovjet csapatok támadása. Nagy Imre miniszterelnök drámai hangú rádióbeszédben közölte, hogy "csapataink harcban állnak". Budapestre a szovjetek három irányból vonultak be. A városban utcai harcok voltak, a kormánytagok közül egyedül Bibó István maradt a parlamentben, az épület védői már reggel 8-kor letették a fegyvert. Nagy Imre társaival a jugoszláv nagykövetségre menekült. Budapest lakói, akárcsak a második világháborús ostrom idején, az óvóhelyekre menekültek, mert a szovjetek katonai és polgári célpontok között nem mindig tettek különbséget. Az ellenállást a túlerő napokon belül felszámolta, legtovább a csepeliek tartottak ki, ők november 10-én fogadták el a fegyverszünetet. Kádár János és kormányának tagjai november 7-én hajnalban érkeztek meg szovjet harckocsikkal a fővárosba. November 4-én kívül a magyar országgyűlés október 6-át, az aradi vértanúk kivégzésének napját nyilvánította nemzeti gyásznappá.

Szombatra 32 demonstrációt és más rendezvényt vett tudomásul a rendőrség Budapesten. Délután felvonulnak a Kossuth téri tüntetők, fáklyás felvonulást tart a Fidesz, de a legtöbb politikai csoport szervez valamiféle megemlékezést vagy demonstrációt.
Elfőrdulhatnak zavargások

Zavargásokra is számítani lehet szombaton, erről Szilvásy György beszélt csütörtökön. "Egyes szélsőjobboldali szervezetekhez köthető személyek erőszakos rendzavarásra készülnek" - közölte a kancelláriaminiszter, de hangsúlyozta, információik szerint nem egy konkrét eseményt akarnak megzavarni, hanem általában készülnek a rendzavarásra.

Pénteken például olyan sms-ek terjedtek, amelyek arra utalnak, hogy szombaton szélsőséges csoportok csatlakozni akarnak a Fidesz csendes, fáklyás felvonulásához. "Nov 4-én 13 órától a Szabadság téri szovjet emlékműnél tüntet a Nemzeti Jogvédő Alapítvány, majd az MVSZ, végül vonulás a Fidesz rendezvényére. Add tovább!" - ezt az sms-t például a Kurucinfo radikális internetes portál címéről küldték ki.
--------


Nocsak...
De jól fizethet manapság a kurucinfo...
Van itt kérem dohány dögivel, még a Fidesz rendezvényeire is toboroznak SMS-ben.. )


Lám, az egyik főszervező mire készül :

Tankvezető a cellatársam – Novák Előd börtönnaplója
2006-11-03. 09:40:41


Mozgósítunk

Közel nyolcszázan jelentkeztek nálam egy év alatt a Jobbik Akciócsoportjába, hogy riasztást kapjanak, ha meg kell védeni a hegyvidéki turulszobrot, vagy más hasonló esetben. Október 23-ára meg is kapták a „behívót”: Gyurcsányék zászlófelvonására toboroztunk, mármint a Kuruc.info. A hírportál fizette az SMS-eseket, melyet számítógépes SMS-küldő rendszeremmel kiküldtem, persze az adatbázist nem adtam ki.

(Apropó, ha lenne nagyobb támogatás, akkor a Nemzeti Jogvédő Alapítvány, a Magyarok Világszövetsége és a Budaházy Baráti Kör november 4-én, szombaton 13 órától a Szabadság téri, szovjet emlékműnél tartandó tüntetésére és az utána várható, forradalmi „improvizációkra” is küldenénk meghívót, akár nagyobb számban is. Mert dicséretes dolog a Fidesz aznapi, tiltakozó felvonulása a rendőri agresszió ellen, vegyünk is részt rajta, de nem feledkezhetünk meg az 50. évfordulót sárba tipró, még álló, önkényuralmi obeliszkről és persze a kormányváltásról sem…

--

Előzmény: 1104

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola