Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
Har Perah
  Válasz | 2005. január 27. 17:26 | Sorszám: 298
Azért nem idéztem, mert az indexen egy igen értelmes és hozzászólásai alapján jelentős katonai ismeretekkel rendelkező nick, P. dictus pindiy, katonailag tarthatatlannak és nonszensznek nevezte ezt a vádat. Amiképpen nem idéztem az Auschwitzba hurcolt 600.000 zsidót se, mert hiteles adatok szerint oda mintegy 450.000-et hurcoiltak, és nem akartam, hogy egy nagyívű és a részleteket nyilván érinteni nem képes beszéd kapcsán részletkérdésekről kezdődjék vita.

Mint ahogy nincs is annak semi értelme. Bennem pédául taszító viszolygás alakult ki a holokauszt-tárgyú és szánalomkeltő, vagy az azt relativizálókkal érdemben vitatkozó alkotásokkal kapcsolatban.

A dolog politikai vonatkozásaival szemben persze nem. Nekem ebből a történetből az a fontos, hogy az Enszben elhangzott a gyászima és a Hatikvah. És hogy húsz államfő és másik huszonöt, vagy mennyi kormányfő hajtott fejet a zsidó nép igazsága előtt. És hogy a német szövetségi elnök is fejet hajtott, de nem szólalt meg.

És erre lehet építeni. Nemzetet, öntudatot, igazságot, harcot.

Előzmény: 293

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola