Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
Apóka
  Válasz | 2005. január 29. 20:49 | Sorszám: 334
Az alábbiakat mint nem történész írom, tehát javítsatok, ha hibázok:

Kezdjük a területi behatárolással:

Magyarokat a magyarságukért a Kárpát medencében, továbbá Moldvában és szerte a szórványban öltek. Szórványnak tekintem Bukarestet is, ami egykor a legnagyobb magyar szórvány volt Európában.

Az olyan zsidóírtás, amelyhez a magyarok neve köthetö nem a teljes Kárpát medencére terjed ki, hanem csak a két világháború közötti Magyarország területére.

Az idötartam meghatározása:

A magyarírtás az I. világháború végén kezdödött és ma is tart.

A zsidókkal való véres leszámolás a II. világháború elött kezdödött és utána megszünt.

"A családjavesztett és ebben megőrült funkcionárius vérengzése nyilván nem tartozik ide, illetve amennyiben mégis, akkor azok rovására írandó, akik hatszázezer magyar állampolgár elveszejtésében bűnös és lelkes segítséget nyújtottak, hiszen minden akcióra, ha korlátozottan is, de következhet, sőt kell következnie reakciónak."

Én idetartozónak tekintem és nem Ö volt az egyetlen, de mint mondom, remélem nem is Ö volt az átlag. Viszont te is tudod, hogy a II. világháború utáni, söt az ötvenes évek politikainak nevezett vérengzése mögött sok esetben áll ilyen megbomlott elméjü magyargyülölet.

A továbbiakra nézve pedig újra olvasd el az alábbiakat.

Nem a sebek méretével való hivalkodás a lényeg ezekben a kérdésekben, hanem egy örök emberi tulajdonság, amely szerint ha valaki kulturájában eltér a másiktól, akkor ez okot ad a többség számara a kisebségben levö kulturájú emberek jogfosztásra, az emberi méltóság megalázására és szélsö esetben az elpusztításra.
És ebben a tekintetben sem a magyarok sem a zsidók nem kivételek. Ugyanabban a században voltak ök áldozatok is és hóhérok is.

Ezzel kell szembe nézni és nem az önámítással. Ha ezzel szembe tudunk, tudtok nézni, akkor kegyelettel el tudjuk temetni halottainkat és kezet tudunk egymásnak nyújtani.

Előzmény: 333

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola