Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
daleth
  Válasz | 2005. február 03. 11:16 | Sorszám: 413
Általában azokkal szemben szoktam kioktató hangot használni, akik velem szemben éltek ezzel az eszközzel.

Azzal a kérdéssel, hogy kik voltaak az első honfoglalóink nem szeretnék foglalkozni: egyrészt mert nehéz kérdés, s nem vagyok felkészülve a megválaszolására, másrészt nagyon nem illik ide.
A kérdésedre válaszoltam (miért más):
1. más a napi liturgia
2. mások hittételek - ha ezek után sem látod, miben más, sajnos nem tudok segíteni. Az általad felhozott indok önmagában véve kevés - ez alapján a mai zsidóság és a ma élő szamaritánusoknak is azonosnak kellene lenniük.

Jézus családfájával semmi baj sincsen, azon kívül, hogy semmi köze sincs a zsidó kontinuitás kérdéséhez (hogy Jézus test szerint zsidónak született, azt csak néhányan kérdőjelezik meg, de az érveikben meeglehetősen sok a pontatlanság). A szeplőtelen fogantatásnak semmi köze sincs a származáshoz (legfeljebb akkor, ha azt mondanánk, hogy zsidónak lenni az áteredő bűn része, de ez még viccnek is rossz), sem a biológiához, ugyanis az nem befolyásolja, hogy Szűz Mária (Mirjam) zsidónak született (ennek emlegetésének szintén nincs köze a témához).

A kontinuitáshoz mi köze van a politikának?

Izrael nem teokratikus állam, hanem demokrácia. A teokrácia ugyanis azt jelenti, hogy a hatalom alapja az isteni elrendelés, nem pedig a nép akarata. Más kérdés, hogy Izrael jobban ragaszkodik vallási hagyományaihoz, mint mi európaiak, s ez a törvényekben is megjelenik - de ettől még nem teokrácia.

Előzmény: 409

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola