Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
kaleb
  Válasz | 2005. április 13. 19:47 | Sorszám: 242
"Péter Auspitz Gábor és Himler Márton.
1945 után ők voltak az orosz megszállók és a kiszolgáló itthoni kollaboráns bolsik hóhérvezérei."

1. Himlerről nem gondolom, hogy kommunista lett volna. Az amerikai hadsereg tisztje volt, ő fogta el és szállítatta haza a később háborús bűnösként elítélt embereket, Bárdossytól Enre Lászlón éés Bakyn át Szálasiig. Mindezt meg is írta egy könyvben.

Elég indulatos, rossztermészetű, elfogult ember volt a könyvéből ítélve, de önmagában az, amit ekkor tett, nem kifogásolható. Segített bíróság elé állítani nevezetteket, nem ő ítélt felettük.

2. Péter Gábor ekkor a fenti "háborús bűnösök" felelősségrevonásában tüsténtkedett. Szálasi kedves, derék embernek nevezte - fene az izlését. Már ekkor is tett elfogadhatatlan dolgokat, politikai okból, ld. Demény Pál letartóztatását és fogvatartását. De azért én nem vitatnám, hogy pl. gyilkos nyilas pártszolgálatosokat felelősségre kellett vonni.

3. Ugyanakkor persze a gyömrői gyilkosokat is felelősségre kellett volna vonni, amit Péter Gábor elmulasztott.
---------------------------

Így elég összetett szerepe volt. Kérdés ki miért haragszik rá. Nem vagyok biztos, hogy te és én ugyanazért ítéljük el. (Bár biztos vannak átfedések.)

Ami Karsai Lászlót illeti, ő tudtommal nem írt egyikőjükről sem. Hiller mégkevésbé. Hogy kerülnek akkor ide? Hiller 90%-ban a barokk korral foglalkozik. Miféle módon hamísította meg a barokk kor diplomáciatörténetét? Az az érzésem, hogy te most a levegőbe beszélsz.

Előzmény: 236

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola