Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
kaleb
  Válasz | 2005. április 23. 00:04 | Sorszám: 332
Kicsit fáradt vagyok, ezért elnézést, röviden írok, majd kifejtem.

TK nem egyenlő a Lenin fiukkal. Szamuelly csapata és a vörösterror sem egyenlő velük. (Ha jól rémlik, bár ezt még megnézném.)

A több ember élete. Itt egész ügyesen bánnak a számokkal. 500 ember Luxemburgban sok, Kínában nem sok. Arányszámokkal dolgozni értelmesebb.

Ukrajnában rettenetes dolgok történtek (Ld. Csalog), Mo-n nem történt ilyen. Pedig itt is volt szocializmus.

"A magyar "ellenforradalom" nem jött volna létre a kommün vérgőzös idiótáinak oktalan randalírozása nélkül"

Nem. Németországban nem volt randalirozás, mégis létrejöttek a Freikorps-ok, és kinőtt belölük az SS és az SA. Ausztriában is volt Heimwehr. Mindehhez nem kellett Szamuelly egyik országban sem.

"A nácizmus és a magyar ellenforradalom kapcsolatát hűségesen szajkózták a kommunista történelem-szabászok"

A gondolat első megfogalmazója nem Andics és hasonlók, hanem vitéz jákfai Gömbös Gyula, m.k. miniszterelnök. Javára legyen írva, hogy az ősnyilasokkal szemben mondta, de a helyzettől és a késöbbi felhaszálástól függetlenül sok igazság is volt szavaiban.

Én most amugy egyebek közt az osztrák politikai fejlődésről olvasgatok egy dániai szerkesztésü tanulmánykötetet, ezért is izgat a dolog. A náci mozgalom biztos rendelkezett sajátosságokkal is, de nem volt elszigetelt. Eléggé közismertek osztrák gyökerei (Lueger/Schönerer), de ugyanakkor -legalábbis nekem - nem világosak az osztrák és a magyar politikai gondolkodás párhuzamai, az elkövetkező években szeretném ezt jobban megérteni. A magyar ellenforradalom és a náci mozgalom párhuzamairól szóló gömbösi gondolatok azt hiszem segíteni fognak ebben. (Ld. ÉME, ld a leszerelés problémája, amit az SS/SA genezisében annyira hangsúlyoznak, és ami itthon is gond volt, vagy ld. a közös frontharcos élmény és ideológia.)

Előzmény: 330

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola