Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
kaleb
  Válasz | 2005. április 26. 21:40 | Sorszám: 356
1. "nominálisan több áldozata volt a kommunizmusnak, mint a nácizmusnak "

Ez értelmezhetetlen kategória. Ha egy 300 fős falut mind egy szálig kiírtanak, az egy rettenetes népírtás. Egyébként meg háboruban egy normális ütközet áldozatainak száma lehet, semmi különös. Nem szabad ezeket összemosni.

2. "Ha jól értem, azt mondod, hogy az áldozatok számát arányosítani kell a közösség eredeti méretéhez"

Pontosan.

3. "amíg a teljes zsidóság kb. 30%-át irtották ki"

Átlagosan talán. De pl. Lengyelországban egész városok összes zsidóját megölték, Magyarországon vidéki városokban, falvakban is 90% felett volt az arány, gyakran 95% felett, vagy 98% felett. Ha 5000 zsidóból 100 jött vissza, akkor 98%-os az arány. Mégha a 100 fő elég arra, hogy egyesek azt mondják, nem is történt semmi, meg 100 ember elég hirmondónak is, sőt magnak is, amiből egy közösség újjászülethet. Két nemzedék alatt akár 5 ezer fős közösség is támadhat ebből.

3. "Gondolj a Szovjetunió kis népeire, ahol szinte a lakosság 90%-át kiirtották, vagy a már idézett kambodzsaiakra, ahol a lakosság kb. 50%-át irották ki. "

Nem tudom, melyik népnél volt 90%-os ez az arány. De ha ilyen arányokról beszélhetünk, akkor velük is pontosan az történt, mint a zsidókkal. Tudnod kell, én nem hiszek a holokauszt egyszeriségének és egyediségének tételében. Azt gondolom, hogy a zsidók holokausztját megelőzte az örmények holokausztja, ami semmivel sem kisebb tragédia, és el tudom képzelni, hogy más példák is vannak hasonló népirtásokra. Ha vannak, én nem tennék különbséget köztük és a náci zsidóirtás között.

Előzmény: 352

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola