Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
kaleb
  Válasz | 2005. április 27. 20:08 | Sorszám: 378
1. "Ha valaki nem tartotta be a kommün gazdasági rendelkezéseit, mehetett az akasztófára - ezt még az egyik tanárom mesélte."

Nocsak, ebben miért nem kételkedsz? Váry Albert főügyész tételesen dokumentált minden egyes halálesetet, ami a legtávolabbi módon összefüggött a Tanácsköztársaság müködésével. Én végignéztem, 500 valahány eset. Nem állítom, hogy mindegyikre emlékszem, de ez azt hiszem, feltünt volna.

2. "Egyetértésével, de nem felhatalmazásával. Ha láttál ilyen hadparamncsot, akkor kérlek nyomozz utána, mivel még a kommunista történészek sem említették ennek létezését."

Zavarba hozol. Szemem előtt van a parancs képe, még azt is tudom, hogy egy könyvben baloldalt volt. Siófokon adták ki a parancsot, és az is mutatja hitelét, hogy Tanácsköztársasági papírra írták. Ha valaki hamísíani akar, ilyen nem jut eszébe. De ha megölsz, sem tudok visszaemlékezni, melyik könyvben volt. Azt megteszem, hogy itthon körülnézek, és ha megvan, megírom. De ha könyvtári volt a könyv, azért nem fogok újra kivenni minden könyvet, ami szóba jöhet.

3. "a részletek elsikkadnak az emlékezetben. "

Láttad a filmet? Nem részlet, ha az ember barátaira rágyujtanak egy házat, ezt nem felejti el senki. De te dolgod, minek adsz hitelt.

Előzmény: 374

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola