Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
szalonna
  Válasz | 2005. május 05. 12:52 | Sorszám: 427
Ejnyemá Kaleb kartács, már ott tartunk, hogy svábozunk? Nem biztos hogy kellene.
Juteszembe, rákérdeztél Linder Bélánk utóéletére, én meg prompt nem emlékeztem hol olvastam róla. Most eszembe jutott: Litván György Jászi könyvében van róla egy rakás történet, például hogy szerb pénzen hogyan próbált Horthy ellen merényletet szervezni, az akkori belgrádi külögyminiszter Niksics lelkes támotgatása mellett. Ez már Jászinak sem tetszett, bár előzőleg még Linderrel együtt tárgyalt Belgrádban a Baranyai köztársaság délszláv védelmét megszervezendő. Ha szerencsém van, megtalálom a Titoüval való viszonyra utaló megjegyzést is, de nehéz, mert slendrián a névmutató.

Herczeg egyébként kitűnő és korában igen népszerű szinpadi szerző volt, Hegedűs Géza szerint "Csiky után úgy tetszik, hogy Herczeg Ferenc a magyar színpadok koronázatlan királya". http://www.mek.iif.hu/porta/szint/tarsad/irodtud/magyarir/html/herczeg.htm

Előzmény: 414

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola