Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
kaleb
  Válasz | 2005. május 08. 17:57 | Sorszám: 472
Kedves Bihari,

Hány éves vagy, elárulnád? Csak azért kérdem, hogy tudjam, mit éltél meg személyesen.

---------------------------------------

"Történészeket, tudósokat sorolsz"

Bűn ez? Senkinek nincs tiltva, hogy tudományos módszereket alkalmazzon. Nézzen körül a levéltárban, a könyvtárakban, gyüjtsön tényeket, rendszerezze, elemezze, végezzen összehasonlításokat, gondolkodjon rajtuk. Vegye végig az ismert tényállításokat, vegye őket nagyító alá, döntse el, melyik hiteles, melyik nem. Ne szelektáljon előre.

Én is tudom, hogy nem minden könyv követi ezt az utat, de azért jónéhány igen. Ezekben is lehet téveddés, amit a következő könyv majd kiigazít, de legalább van esélyük az igazságra.

Egyébként pl. Macartney, aki a kedvencem, azért speciális, mert Ránki Györgytől Fiala Ferencig mindenki elfogadja. De ha elolvasod, magad is látod, hogy milyen egy lelkiismeretes szerző.

Én nem kérek többet, csak hogy fogadd el a játékszabályokat. Ténnyel szembe állits tényt, érvelj, de mond meg, mire alapozod. Mi a forrásod, miért gondolod úgy, ahogy. Nem kell egyetértenünk, de így hasznos lehet a vita.

"a tudományosság álarcát öltöd, angol szavakat vetsz be."

Ez tetszik. Mintha 1952-ben lennénk. Méghogy én vagyok kommunista?

Az angol szavakat mindenhol lefordítottam, ahol jelentősége volt. Ha valahol mégsem, szólj és megteszem.
-----------------------------------------

Három állítást teszel, mindhárommal vitatkoznék, ha nem is egyenlő mértékben.

1. "Károlyi-Kunbéla-Szamuelly likvidálta hazánkat a legkritikusabb időben"

Nem így van. Az antant likvidálta, szomszédaink segítségével. Bár nem használnám a likvidálás szót. Egyharmada megmaradt határaink között, ezt is meg kell becsülni. A kétharmada is megvan, ha idegen uralom alatt is. Szerencsére nem történt meg a "likvidálás".

Tudnék példát mondani likvidálásra, amikor egy területen egy népcsoportnak jószerént hirmondója sem maradt. De Erdélyben, Felvidéken, Vajdaságban, Kárpátalján a magyarság vonatkozásában szerencsére nem ez a helyzet.

Bár igazad van, Magyarország az 1918 előtti formában megszünt létezni. Ami elég nagy baj, de lehet rajta azért - ha részben is - segíteni.

2.

" A kommunista kollaboránsok teljesen kiszolgáltatták az országot a pánszláv megszállóknak 1945 után"

Bocs, de nem kellett kiszolgáltatni. Elfoglalták, és kinevezték akit akartak. 45 és 48 után van igazság ebben a "kiszolgálásban". De 62 után ez azért fokozatosan megváltozott, mint te is tudod.

3.

"1956 után a kádárista hóhérok újra tort ültek a magyarság felett orosz-kisantant ügynökként szolgálva"

Ezzel van a legkevesebb vitám. Legfeljebb annyi, hogy nem mondanám ennyire egyértelmüen, hogy az egyik oldalon állt a magyarság, a másikon az oroszok. Magyarok álltak azért ott is, és vannak ott is árnyalatok. Voltak Biszkuk, voltak Kádár Jánosok, és voltak Pozsgaik, Nyersek is. (Ez legalább három szín.)

Előzmény: 465

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola