Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » SÖPREDÉK 1919 III. rész

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: SÖPREDÉK 1919 III. rész
kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 05. 18:18 | Sorszám: 118
Tudodm, tudom, nekem is megvan a 4 kötetes kronologia.

Ezek tudtommal rövid ideig tartó, kis területet érintő betörések voltak. Ezt is írtam. A harcok nagyrészt a galíciai harcmezőkön folytak tudtommal, bár nem vagyok I. VH szakértő, de ez így él bennem.

A kisantantra, by the way, Horthyék támaszkodtak és ők működtek együtt velük, nem Kun Béla. Ami vicc, nem is szégyelték. Olvass Gömböst! (Vagy Horthyt.)

Egyébként sok mindent mondhatsz az agyamra, de nem holokausztos. Arról keveset szoktam írni, mert nem is tartom izgalmas történetnek, a német-náci történelem meg nem igazán érdekel, és ha érdekelne, akkor meg nem ebből a szempontból. Szóval itt melléfogtál.

A nyilasok óta ezt az imamalmot nem forgatták még ilyen kerepléssel, mint te itt. Kétes dicsőség, és nem is éri meg a fáradságot. Csodálnám, ha 3 embernél több olvasná, azok meg a Szkítiában meg tudják venni, vagy akár a könyvtárakban is megtalálják ezeket a forrásokat. Csak hát gondolom ezen a módon senkit se érdekel.

Egyszer majd elmondom, annak idején miért kaparták ezt elő, és miért keletkezett ez a hamis propagandairodalom. De ha a korszak tényleg érdekel, olvass már részletesebb monográfiákat meg más forrásközléseket, elég könnyen megismerhető korszak. Ha valamiért nehezen érthető, akkor azért, mert nagyon különbözik a miénktől, de ezen a forrásközlés nem segít. (Különösen, hogy nem is mindig hiteles források ezek, és erősen egyoldaluan szelektáltak.)

De azért jó szórakozást, én maradok a szokásos nyomtatott forrásközléseknél, és ha egyszer sok időm lesz, még jobban elmélyülök bennük. Nem hiszem, hogy itt fogom olvasgatni.

Megjegyzem a fehérterror nélkül olyan ezeket olvasni, mintha egy olyan focimeccset néznénk, amelyikban az egyik csapatot kiretusálják.

Előzmény: 113

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola