Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » SÖPREDÉK 1919 III. rész

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: SÖPREDÉK 1919 III. rész
kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 15. 22:25 | Sorszám: 257
Nézd, Fejtő más korosztály, mint én. Ráadásul Párizsban él kb. 65-70 éve és ott egész más szellemi állapotok vannak. Ami nálunk normálisnak számít, az ott kb. a rasszizmussal van egy csoportban. Én is meglepődtem, amikor ezzel szembesültem. Majd kikeresem, hogy hívják, de külön neve is van a dolognak.

Én ráadásul nem kedvelem Fejtőt, ahogy Faludyt sem. Hasonló okokból, nem szeretem, ha valaki emlékművet játszik. Bár 90 felett ez is megbocsátható. Ennyi emigráció is furcsává teszi az embereket. De megkéne nézni régi könyveit, hogy lássuk valóban mi is a helyzet vele. Nem fair az idős Fejtőből megítélni a fiatalt.

Ami a vörösterrort, Károlyit illeti. Könnyű azoknak, akiknek átvett sémájuk van és ennek alapján tombolnak. Én hősiesen bevallom, hogy nincs világos képem Káérolyiról, nem smerem eléggé a kort, azok a közhelyek, amiken át nagyon sokan nézik, számomra elfogadhatatlanok. De olvasok elég sokat a korról, és ha lesz véleményem erről, majd elmondom.

Károlyinét ismertem és tiszteltem. De ő nem azonos a férjével.

Izraelt meg nem "mentegetem", hanem egyszerűen kötődöm hozzá, jártam ott és erősen pozitív érzéseket táplálok irányában. Ha valaki járt ott, és másképp van vele, tudomásul veszem, nyilván más élményei voltak. Még igaza is lehet. De az én érzéseimet ez nem változtatja meg. Aki meg nem járt arra, az jobb ha inkább tartózkodik a véleménytől, mert fennáll a veszély, higy egyszer elmegy és utánna nagyon meglepődik, és megbánja.

Én csak azt mondom mindenkinek, vallásra tekintet nélkül, menjen oda és élje át azt, amit ott át lehet élni. 10 estből 8-ban élete egyik legnagyobb élményében lesz része és nem bánja meg.

Előzmény: 249

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola