Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » SÖPREDÉK 1919 III. rész

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: SÖPREDÉK 1919 III. rész
kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 18. 21:23 | Sorszám: 279
1. Nem kell félni az egyetemi tanulmányoktól. Semmire nem jelentenek biztositékot, de azért egy kellő komolysággal végzett egyetemi tanulás egy jó egyetemen sokaknak javára vált már. Én azt érzem arrogánsnak, ha valaki ezt nem látja be.

Az egyetem egyébként nem tájékozottságot ad, hanem valami egész mást. Gondolkodást formál, szemléletet tágít, jellemet fejleszt, készségeket segít kifejleszteni. Jó esetben.

2. Ami a fennhéjazást illeti. Nem én mondtam rád, hogy csúsztatsz, minden alátámasztás nélkül, magamnak vindikálva egyszerre a vitapartner és a bíró szerepét. Nem én osztottam neked jelzőket sorozatban. Még most sem téged nevezlek arrogánsnak, hanem egy konkrét megnyilvánulásodat.

3. Ami a "legújabb", "tudományos" véleményt illeti, túl magas labda, hogy ne csapjam le.

Ami Konrad Löw-öt illeti, 75 éves emberről van szó, idézett könyve 7 éve jelent meg, feltehetően akkor is már elég régi "kutatásait" tükrözi. További info: http://lexikon.idgr.de/l/l_o/loew-konrad/loew-konrad.php

Angolul nem nagyon írnak róla, úgy tűnik inkább német nyelvterületen ismert. (Ha ott ismert.) Egy jó magyar kritika róla: http://www.es.hu/pd/display.asp?channel=KRITIKA0415&article=2004-0412-2131-47XXXI

Ignace Lepp 97 éves lenne, ha 1966-ban nem hal meg. Könyve angolul 1963-ban jelent meg. Ezt sem mondanám "legújabb" véleménynek.

Hamersveld és társa könyve bonyolultabb eset. Nagyon nehéz róla infot találni. Az amazonon nem kapható. EGy hivatkozás szerint 1998-ben jelent meg egy holland kiadónál. Én nem találtam egy magyar szerzőn kivül olyat, aki idézné.

De egy kérdés még nyitva van, ami miatt nekem érdekes ide jönnöm. Meg kéne keresni egy jó citációs adatbázist, hogy alá tudjam támasztani számokkal is, hogy legalábbis az első és harmadik könyv periférikus, nem idézett, nem olvasott könyv. Vagy kiderüljön, hogy az.

Hogy lehet ez? Egy magyarázat: a Kairosz az egyik legvegyesebb profilú kiadó. Valódi értékek mellett valódi szemetet is kiad. Ők tudják, miért.

Ezért érdemes kinézni a magyr könyvpiacról, és korrekt, nagy, minőségi, külföldi kiadók elismertebb szerzői között keresni olvasmányainkat, legalábbis a nem specifikusan magyar témákban. Ott nehezebb melléfogni, és az ő könyveikből reálisabb képet lehet kapni.

-----
Ami Barlay Ö. Szabolcsot illeti, te is tudod, hogy a szerző 87 éves, és két éve komoly szívműtéten esett át. Nem tudom, milyen állapotban van, valószínünek tartom, hogy nincs abban a helyzetben, hogy válaszoljon nekem. Ebben a helyzetben elégedj meg azzal, hogy feltételezzem, 1994-es történettudományok doktora MTA címét nem az ezt követő publikációiért kapta és hogy jó egészséget, gyors felépülést kívánjak neki.

Előzmény: 277

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola