Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » SÖPREDÉK 1919 III. rész

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: SÖPREDÉK 1919 III. rész
amhaarec
  Válasz | 2006. augusztus 19. 00:14 | Sorszám: 281
1. ?? Mi köze ennek az alapkérdéshez? Egyáltalán hogy keveredett ide, az én műveltségem, amikor még nem is válaszoltál a kérdésre, nem volt tehát mivel kapcsolatban kimutatni hozzánemértésemet.. Vagy rosszul kérdeztem? Bocs, ne haragudj, hogy erre vetemedtem.

2.Ha visszaemlékszel, a múltban csúsztatásaidra tételesen mutattam rá, de ha kell más hozzászólásoddal kapcsolatban is megoldható. Nem tartozik szorosan ide, de szerinted miért vagy "angolna" ezen a fórumon? Vagy mindenki antiszemita, és persze műveletlen, de akkor miért nem egy dehonesztálóbb jelző ragadt rád?

"vindikálva egyszerre a vitapartner és a bíró szerepét". Ha azt mondom csúsztatsz, és ezt alátámasztom, ez miért bírói szerepkör? És annak kijelentése, hogy az én tanulmányaim hiányosak az nem bírói szerep?

Arrogánsnak nevezlek, mert az vagy. Anélkül alázol meg, hogy jelzőket használnál és ezt természetesnek veszed. Ha jelzőket használnál azt másképp nevezném. Ez csak arrogancia. Mit mondhatnék?

3. Ez sem válasz, de azt el kell ismerni, hogy ügyesen manőverezel. "Legújabb", ez egy találat, bravó. 1-0 oda. És? Ha csak 40 éves az a kutatás, akkor már nincs igazságtartalma? Ez is csúsztatás, ha jól meggondolod, mégpedig "tételvesztés", mert itt nem az adott vélemény újdonságán volt a hangsúly, hanem másságán. Más mint a tiéd, más mint a kopott klisé, amit persze ezen hozzászólásodban sem cáfoltál. Jól bevált módszer másrészt, hogy ha egy véleménnyel nem tudok vitába szállni, ki kell kezdeni a véleményt mondó tekintélyét személyes támadásokkal: Nem tudom, hogy egy kutató kora mennyiben befolyásolja nézetének igazságtartalmát?

"Ignace Lepp 97 éves lenne, ha 1966-ban nem hal meg. Könyve angolul 1963-ban jelent meg. Ezt sem mondanám "legújabb" véleménynek." Ezt cáfolatnak szántad? Jó nem a legújabb, akkor nyilván könnyebb lesz megcáfolni.

"Hamersveld és társa könyve bonyolultabb eset. Nagyon nehéz róla infot találni." És? Attól még lehet igaz. Tábor Bélát sem olvassák, mert nagyrészt ki sincs adva. Akkor biztos értéktelen?! Ezt is cáfolatnak szántad?

Jó, az ÉS cikk lealázza Löwöt. Biztos igaza van. Akkor maradjuk e másik kettőnél. A könyvészeti tájékoztatón túl persze kíváncsian várom továbbra is saját véleményedet.

Előzmény: 279

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola