Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » SÖPREDÉK 1919 III. rész

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: SÖPREDÉK 1919 III. rész
amhaarec
  Válasz | 2006. augusztus 20. 00:12 | Sorszám: 311
marxot nem kívánja senki sem negligálni, a kiindulási tétel - legalábbis részemről - épp az volt, hogy elévülhetetlen érdemeket szerzett, lehet hogy másban is, de a XX. századi marxista népírtás ideológiai előkészítésében feltétlenül. Ezt kéne megcáfolnod, csak hogy a tárgynál maradjunk. Ettől Marx még lehet zseniális gondolkodó, de ez a helyzeten nem változtat és a tézis szempontjából a 97 éves Lepp egészségi állapotával együtt lényegtelen.

Mellesleg nem értem, hogy ha Marx tényleg ilyen jelentős gondolkodó, akkor Heller, Bence-Frigyesmester, az egész lukácsovoda és még sokan mások, miért nyergeltek át a Marxizmusról olyan lájtosabb filozófiai vizekre mint az egzisztencializmus és miért tűnik úgy számomra, hogy ma már nem jövedelmező, sőt nem is szalonképes "marxista filozófusnak" lenni. De kérlek erre való reagálásodban, ha lehet ne a "szalonképes" vagy a hasonlóan marginális kifejezéseket cáfold, hanem magát a tézist. Ez mellesleg a fallacy ügyben is komoly előrelépést jelentene - gondolom.

("Nálánál jobban senki nem tisztelte a "Régi szerzőket", a XVII. századi íróktól, Quesney-n át a majdnem kortársakig."

Nem kéne belemennünk a filozófiába, de miből gondolod, hogy a szakma a XVII. sz-i szerzőket régieknek tekinti? És ha már Lukácsot szóbahoztad, ajánlom, hogy ne állj meg az említett műnél, hanem nézd meg, hogyan jutott el élete vége felé a metafizikai (ontológiai) megalapozás szükségszerűségéig.)

"De természetesen ez nem a fő érvem." Akkor kiváncsian várom, hogy mi, mert eddig, ha jól számolom sikerült kimutatnod, hogy Lepp és társai nem a legújabb vélemény, ez megér egy fél találatot, egész akkor lenne, ha ezekre a régi véleményekre találnál valamiféle cáfolatot. Ezenkívül megismerhettük Marx tudományos kiválóságát előadásodban. Csakhogy nem erről volt szó. Ez eddig bizony fallacy. Én azonban türelmes vagyok.

3-4. Ezt jóváírom neked. Mert eddig úgy tűnt, hogy az érettségin alíg átcsúszott vitapartnered véleményére nem szeretnél időt pocsékolni. Így már elfogadható atyai intelmed, mert elismerem, akadémikus még nem vagyok és PhD-m sincs, de amint lehet igyekszem bepótolni. Egyébként hidd el, nem azt érzem megalázónak, hogy logikai hibákat mutatsz ki érvelésemben, ha már itt tartanánk, azért hálás lennék... A fallacy-ról másrészt beszélhetünk, bár elég ehhez egy kiadósabb logika kurzus, melyet - csak hogy megnyugtassalak - elvégeztem és nem középiskolában. De könyörgöm, ne én legyek a téma ezen a fórumon, hanem - ismétlem - a tárgy, amiről igyekszünk eszmét cserélni.

Előzmény: 287

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola