Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
mezeiegér
  Válasz | 2006. október 23. 08:25 | Sorszám: 826
A DunaTV-n megnéztem az összefoglalót az esetről.

A tüntetők hagyták felépíteni a kordont, aztán 1000-en a felszólításnak eleget téve el is hagyták a körbezárt területet, néhány tucat ember viszont ahogy az általad beidézett tudósítás is írja, a helyszínen maradt.

A körbezárt területen maradt néhány tucat ember kiszorítása tényleg jogszerű volt.

Viszont hogy utána a felszólításnak eleget tevő, és a tüzszerészeti vizsgálat befejezésére a kordonon kívül békésen várakozó 1000 embert is kiszorította a rendőrség nemcsak a Kossuth-tér környékéről, de a még a belvárosból is... No ez nem tudom mennyire volt jogszerű.

Az biztos hogy az a pár tucat ember, a radikálisok radikálisai rendesen elcseszték a dolgokat, mert az ő "közreműködésük" nélkül bármilyen hasonló rendőri akció egyértelműen alkotmányellenes lenne, így viszont már van valami jogalap, ha megkérdőjelezhető is. A belföldi sajtó nagy része gondolom a tüntetőket teszi majd felelőssé, de pl. a DunaTV tudósítása amit ma reggel láttam, egyértelműen kiemeli hogy a rendőrség a jogszerűen viselkedő többséget sem kimélte, és hogy azok békésen viselkedtek, nem álltak ellen.

A külföldi sajtóban inkább a kormány tekintélyének fog ártani. Most megnéztem a CNN honlapját. Az éjszakai események még nincsenek rajta, de a tegnapi kézfogás-elmaradások már szerepelnek. A CNN már a főcímben feszültségről beszél, és a kézfogáselmaradással kapcsolatban a kommunista utódpárt szerepének aggályosságát emeli ki, valamint utalnak Gyurcsány hazugságára is mint a feszültség másik kiváltó okára. Emellett kiemelik Sólyom beszédéből azt a kitételt is, miszerint nem lehet nemzeti ünnepet hatóságilag elrendelni.
Tehát a CNN összefoglalója leginkább a kormányra nézve terhelő és ezen az éjszakai események nem hiszem hogy javítanának, de a hazai sajtóval szemben nem táplálok hiú reményeket.

Előzmény: 825

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola