Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Nem pénteken lett keresztre feszítve Jézus! (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Nem pénteken lett keresztre feszítve Jézus!
HAME
  Válasz | 2008. március 13. 18:08 | Sorszám: 58
Kaluszom a francba, én nem az eget akarom kémlelni, hanem azt akarom tudni végre milyen napon volt nagypéntek!

Egy hét múlva Húsvét, én meg derékig állok a kétségekben. Olyan nehéz dolog kiválasztani a hat lehetőségből?

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. március 13. 12:11 | Sorszám: 57
A válasz kizárólagosan az égbolton keresendő! Ezt persze az érintettek és a vakon hívők szisztematikusan és kitartóan ignorálják, hisz az ószövetségi legenda írói megfenyegették őket "JHVH nevében", ami még ma is eredményesen érezteti a hatását... "Nem szól szám, nem fáj fejem..."

A Jézusi születési konstelláció (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz konjunkció - együttállás) minden esetben a Mars planéta periódusából adódóan kétszer realizálódik közelítőleg 2 éven belül. Az egyik pontosabb együttállást, a másik pontatlanabbat eredményez:

A 2 évvel korábbi pontatlanabb Jézusi konstelláció:
-9.02.03 15:32 UT +2.00 jeruzsálemi idő (3751. Adar 1.)
Nap-Hold konjunkció:12,7°Vízöntő, -Mars-Szaturnusz-Uránusz konjunkció(~?):7,7°/5°/19,5°Vízöntő

Jézus születése: i.e. 8. 02.10.
-7.02.10 12:11 UT +2.00 jeruzsálemi idő (3753. Adar 1.)
Nap-Hold konjunkció:20,1°Vízöntő, -Mars-Szaturnusz-Uránusz konjunkció:29,3°/27,8°/27,4°Vízöntő

Mivel Herodes nem volt biztos a dolgában, hogy az általa félreállítandó újszülött messiás melyik messiási konstelláció szülötte volt, ezért hogy ne hibázzon, minden fiúgyermeket akik két éve születtek, lemészároltatott a legenda szerint. Ennek emlékét őrzi a keresztény "Aprószentek" ünnepe. Ezt a római katolikusok december 28.-án ünneplik a IV. század óta.

A fent említett égitestek együttállásai periódikusan megismétlődnek az idők folyamán, amiknek a Zodiákusban elfoglalt helyeit a "betlehemi csillag" csúcsai mutatják. Lásd: A valódi betlehemi csillag

Egyetlenegy teória nem létezik az enyémen kívül, amelyik meg tudta volna indokolni az újszövetségi legendák által említett gyermekgyilkosságok valódi összefüggését Jézus születésével kapcsolatosan és természetesen azt se, hogy Jézus messiási születése milyen alapon hozható kapcsolatba a keresztrefeszítésével, amit pl. Schönborn bíboros, Bécs érseke, az Osztrák Püspöki Konferencia elnöke is nyiltan és helyesen hirdet:

Idézet:
http://religion.orf.at/tv/news/ne01225_bischoefe_fr.htm
Schönborn: Geburt Jesu überwindet Dunkel des Stolzes.
Neben der Krippe stehe von Anfang an das Kreuz, so Schönborn. Das neugeborene Kind in der Krippe sei eine Vorwegnahme des Kreuzes.
--Schönborn (Christoph Schönborn bíboros, Bécs érseke és az Osztrák Püspöki Konferencia elnöke): Jézus születése áthidalta a büszkeség sötétségét.
A jászol mellett kezdettől fogva ott áll a kereszt, így Schönborn. A jászolban lévő újszülött gyermek egy megelőzése a keresztnek.--

Valóban, Jézus "jászola mellett kezdettől fogva ott áll a kereszt", hisz a születési konstellációját (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz égitestek együttállása; Lásd: A Názáreti Jézus születésének és kereszthalálának kozmikus eredete) felépítő égitestek a kereszthalálakor egy kozmikus keresztet ("T" kereszt) alkottak a Zodiákusban és rádásul ehhez csatlakozott a másik kettő negatív hatású "külső planéta", a Neptunusz és Plútó is, amiket elvileg akkor még nem ismertek... Joggal lehetett erre az eseményre mondani, hogy Jézus "magára vette a világ bűneit":

Jézus keresztrefeszítése:
25.04.01. 22:19 UT +2.00 Jeruzsálem, Vasárnap (3785.Nisan 14/15.- Pessah ünnepe!)
Nap-Mars konjunkció: 9,8°/10,8°kos; Szaturnusz konjunkció: 4°Kos; Hold oppozíció: 9,8°Mérleg; Uránusz quadrat: 9,7°Rák; (Neptunusz-Plútó oppozíció: 12,7°/9°Bak

Ez a kereszt már aznap délután is egy kozmikus keresztnek számított asztrológiai szempontból!

Ratzinger bíboros, a mai XVI. Benedek pápa az igazságot kijelenteve hangoztatta, hogy Jézus keresztje egy kozmikus esemény:

Idézet:
http://www.vatican.va/news_services/liturgy/2005/via_crucis/ge/station_12.html http://www.oecumene.radiovaticana.org/ted/Articolo.asp?id=31503 http://www.kath.net/detail.php?id=10062
Radio Vatikan
26/03/2005 10.58.03
Roms Kreuzweg 2005, von Kard. Ratzinger
ZWÖLFTE STATION
Jesus stirbt am Kreuze
Das Kreuz Jesu ist ein kosmisches Ereignis. Die Welt wird dunkel, wo Gottes Sohn dem Tod preisgegeben ist. Die Erde erbebt.
--A római keresztút 2005, Ratzinger bíboros (azóta XVI. Benedek pápa)
XII. állomás
Jézus meghal a kereszten
Jézus keresztje egy kozmikus esemény.
A világ elsötétül, amikor Isten fia ki lett a halálnak szolgáltatva. A föld megremeg.--

Ha nem lett volna az, akkor úgymond semmilyen bűnöktől nem váltotta volna meg az emberiséget a legendák szerint Jézus, hanem egyszerűen egy emberek által összetákolt kereszten meghalt volna és ezzel eltűnt volna a történelem süllyesztőjében... Ezt elszenvedték akkoriban sokan és a történelem folyamán is végeztek már ki elég ártatlan és rendes embert. Egy ilyen, a gonosztevők számára fenntartott kivégzési mód bizony nem alapozhatta volna meg a Názáreti Jézus "isteni mivoltát"... Rádásul a keresztből származtatják JHVH erejét és "szeretetét" is...

A valódi kozmikus misztériumot figyelmen kívül hagyva és elhallgatva azt, a hamis kronológiák egyvelegére támaszkodva közölnek az egyházi és hivatalos források világszerte téves időpontokat a Názáreti Jézus születését és kereszthalálát illetően. Egyedüli indoklás ehhez a pénteki nap emlegetése, amit vagy dezinformáció gyanánt Pál (Saul rabbi) és a többi írástudó társa épített bele a legendába, vagy pedig a későbbiekben lett az eredeti szöveg erre változtatva...

Ha nem stimmelnének az adataim, úgy nincsen semmi oka egyetlen vallásnak se isteníteni a Názáreti Jézust és "Megváltónak" nevezni, mivel semmi "égi alapjuk" nincsen erre...


_______________________
A józan ész kísérjen utadon! http://people.freenet.de/klausmatefi/ http://www.derwahresternvonbethlehem.de.vu/

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum http://klausmatefi.foren-city.de/ http://forum.sg.hu/forum.php3?azonosito=betlehemicsillag

onogur
  Válasz | 2008. március 09. 23:38 | Sorszám: 56
Valszeg a germán Mittwoch "fordítása" lehet a szerda a szlávban, igazad van.
A németeknél a vasárnap az első nap, mely Napisten védelme alatt áll - Sonntag - a második nap a Holdistené - Montag - a harmadik Mars istené, mely a németeknél Ziu - Dienstag - az ötödik Thor istené ( Donnerstag - a hatodik Vénuszé ( németül Freya ) - Freitag.
De hogy a szegény Merkúr(iusz) mit követhetett el, hogy kimaradt a sorból...?
Elvégre Wotan-Odin ölég nagy tiszteletnek örvendett germánéknál, oszt mégis.
HAME
  Válasz | 2008. március 09. 10:12 | Sorszám: 55
nem, hétfõvel. Viszont érdekességkép a szerda közepet jelent, pedig ugyebár ezesetben csütörtök lenne a hétközép.
De ha az emlékeim nem csalnak ugyanez a helyzet a németeknél is.
onogur
  Válasz | 2008. március 09. 00:57 | Sorszám: 54

Jut eszembe egy kérdés.
A csütörtök és a péntek a szláv nyelvekben ( és a magyarban ) negyediket illetve ötödiket jelent.
A szlávoknál ezexerint nem vasárnappal kezdődik a hét?

HAME
  Válasz | 2008. március 09. 00:46 | Sorszám: 53
Biztos átkeresztelte volna Donnerwetterre
onogur
  Válasz | 2008. március 09. 00:12 | Sorszám: 52
Azért képzeld, el, Robinsonban is egy világ dőlt volna össze ha kiderül, elnézte a naptárt és a társára csütörtökön talált rá.
HAME
  Válasz | 2008. március 08. 20:48 | Sorszám: 51
Jó Klausom áruld már el légyszíves melyik napra esik az a fránya nagypéntek.
Mert a Húsvét már itt van a nyakunkon...
HAME
  Válasz | 2008. március 08. 20:45 | Sorszám: 50
namég1x
Találtam neked (ezt dobta ki elsőnek a google )) egy iskolamunkát az ókori csillagászatról.
Remélem nem baj, hogy valami gimnazista munkája, a nyelvezete nem túl tudományos, viszont épp ezért egyszerű, érthető és nem túlságosan szerteágazó.
HAME
  Válasz | 2008. március 08. 20:44 | Sorszám: 49
[url=http://referaty.atlas.sk/cudzie-jazyky/madarcina/20051/csillagaszat-az-okorban- ]Találtam neked (ezt dobta ki elsőnek a google ) egy iskolamunkát az ókori csillagászatról.[/url]
Remélem nem baj, hogy valami gimnazista munkája, a nyelvezete nem túl tudományos, viszont épp ezért egyszerű, érthető és nem túlságosan szerteágazó.
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. március 08. 20:12 | Sorszám: 48
A hozzáértés beszélt belőled...
onogur
  Válasz | 2008. március 07. 23:19 | Sorszám: 47
Én egy sokkal prózaibb okot is el tudok képzelni.
Amikor Herodes elvtárs kizavarta a katonáit gyilkolászni, valamit mondani kellett nekik. Egy fiatal katona nem tudja, hogy néz ki egy 3,6,12,18 hónapos gyerek.
Az egyértelmű, hogy egy 2 éves gyerek már jár és többnyire beszél is. Tehát ha egy gyerek nem tud járni és beszélni, akkor 2 évesnél fiatalabb.
Kiindulásnak jó...
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. március 07. 23:03 | Sorszám: 46
Idézet:
Máté evangéliuma
2,16 A betlehemi gyermekek megöletése
Amikor Heródes látta, hogy a bölcsek túljártak az eszén, nagy haragra lobbant, elküldte embereit, és megöletett Betlehemben és annak egész környékén minden kétesztendős és ennél fiatalabb fiúgyermeket, annak az időpontnak megfelelően, amelyet pontosan megtudott a bölcsektől.

A Máté evangéliumában megemlített "minden kétesztendős és ennél fiatalabb fiúgyermekek" megölése perdöntő a kutatási eredmények szempontjából.

Idézet:
http://lexikon.katolikus.hu/LINKEK/LINKBBBB/27BETEGA.HTML
A Magyar Katolikus Lexikon
betlehemi gyermekgyilkosság: az aprószentek legyilkolása. - A 2 éves kor meghatározásában nyilvánvalóan a betlehemi csillag feltűnésének ideje segített
BL:152. - Kirschbaum II:509.

A Katolikus Lexikon ezen sorai helyesen állapítják meg, hogy a "betlehemi csillag" feltűnése és az aprószentek legyilkolása között szoros összefüggés kellett legyen. De mi lehetett az, ami alapján Jézus születésekor a kétéves korig terjedő fiúgyermekek legyilkolását is elrendelte Heródes? Miért nem csak az újszülöttekét?

Mit takarhat a Jézus születése előtti két év, van-e bizonyíthatóan kozmikus kapcsolat Jézus születési ideje és a két évvel korábbi időpont között? A legenda szerint Herodes biztosra akart menni, hogy a születendő messiás a legyilkolt gyermekek között legyen, ezért döntött úgy, hogy a két évvel korábban született gyermekeknek se kegyelmezzenek. A döntése úgymond "annak az időpontnak megfelelően történt, amelyet megtudott a bölcsektől". Mit tudhatott meg Herodes, ami a kétéves gyermekek legyilkolását is indokolta?


Nem pénteken lett keresztre feszítve Jézus!

keresztkem
  Válasz | 2008. március 06. 23:07 | Sorszám: 45
Kedves Hame!
Köszönöm válaszodat.Tisztelem és tiszteletben tartom nézetedet-felfogásodat, DE AZZAL EGYETÉRTENI NEM TUDOK!
Én ugyanis azon a krisztusi állásponton vagyok:"Üldözd és vesd meg a bűnt, de szeresd a bűnös embert!" Ennélfogva az én számomra Jézus Krisztus földi helytartói is meg a Római Katolikus Anyaszentegyház is SZENTEK, IGAZAK és--bűnös tagjaik ellenére is--TISZTELENDŐEK! Én az Anyaszentegyházat sem megtagadni sem megvetni NEM FOGOM SOHA, ELLENKEZŐLEG SZERETEM, AMIG ÉLEK! Ugyanis az én Egyháztani ismereteim szerint az Egyház NEM EMBERI SZERVEZET,sőt, tulajdonképpen NEM IS SZERVEZET olyan értelemben,mint például egy base-ball csapat vagy egy szakszervezeti tagcsoport.Az Anyaszentegyház=Jézus Krisztus ELEVEN TESTE, de legalábbis az Úr Földi zarándokútját járó Népe.Ettől a fogalomegyüttestől én nem tudok eltávoldni.De természetesen tisztelem azokat az embereket is akik az én felfogásommal nem azonosulnak.És ez a kétségkívül létezett BŰNÖS PÁPÁK ELLENÉRE is így van--Nekem.
A Nilus áradásának "előrekjelzése" IGAZ lehet, de nem túl nagy precizitású dolog. A "csillagászati idő meghatározásáról meg"--Isten bocsássa meg nekem(!)--nem tudom PONTOSAN(!!!) MIT JELENT! Mégegyszer köszönöm azért jóindulatú és színvonalas válaszodat.
Keresztényi nagyrabecsüléssel: keresztkém
HAME
  Válasz | 2008. március 06. 20:47 | Sorszám: 44
Nos kérlek, Istent becsülheted nagyra, de sajnos a földi helytartói a középkorban inkább a kárára voltak az emberiségnek, mint hasznára. Ami nem fért a fejükbe és a koncepciójukba, azt rendeletileg és fővesztér terhe alatt betiltották. Ezért pl. Galilleinek az életéért kellet aggódnia azok elött a tudós doktorok elött, akik a disszertációjukat pl. démonológiából, vagy koldusfarkasizmusból írták. Nem véletlenül hívják a kort sötétnek.

S ha már emlékszel az iskolából a középkori idiotizmusokra, arra is emlékezhetsz, hogy az ókori Egyiptomban már jóval a "világ teremtése" elött meg tudták határozni a csillagászati időt. Ugyanis az életük függött a Nílus áradásának előrejelzésén.

gajo
  Válasz | 2008. március 06. 19:58 | Sorszám: 43
"-Aki a jövő fátylát felfedi, az elárulja az Istenek titkait és annak meg kell halnia! Igy a próféták halála a legbiztosabb bizonyítéka annak, hogy az igazságot hirdették!"

Te Mátéfi! Mindenki meghal, én is. Akkor a halál azt jelenti, hogy próféták vagyunk, és fedegetjük a jövő titkait?

keresztkem
  Válasz | 2008. március 06. 19:54 | Sorszám: 42
Tévdsz.kedves Hame!
Én éppensággel NEM LENÉZEM AZ EMBERT--a mait is meg a "2000-2500" évvel ezelőttit is(!)--hanem nagyrabecsülöm az Istent.És illő szerénységre és alázatra buzdítom minden kor emberét: hogy ne pöffeszkedjék abban a vélt TÚL-ÁL-TUDÁSÁBAN, amit az 1789-es hülye Nagy Francia Forradalom totál beledumált az idióta tökfejébe!
Az hogy "Fejlett volt a csillagászat...etc-etc", lehet, hogy igaz, DE EZ MIT JELENT? Mennyire fejlett és mit tudott az emberiség annyira nagyon jól. Ha még Tycho Brache,Kopernikusz meg Galillei is olyan sokat kellett hogy "viaskodjon" a "tányér" alakú Földdel,annak abszolút mozdulatlanságával, meg a reánk "HARANGKÉNT" ránkboruló csillagos éggel, amelyre a csillagok, mint apró szentjánosbogarak föl vannak AGGATVA!? És az "ALVILÁG", és a "világvége", aminek a szélére le lehet ülni és le lehet lógatni a lábunkat a "nagy semmibe". Mintha ilyesmit is tanultunk volna, hogy az ember "világképe" ehhez volt hasonló--még jóval később is.Vagy rosszul emlékeznék?
keresztkém
HAME
  Válasz | 2008. március 06. 19:40 | Sorszám: 41
Még mit nem!
Hogy aztán a rómaiaknak kelljen cipelni a keresztet?
Úgy volt vele, ha bulizni akarnak a zsidók, akkor cipekedjenek is.
HAME
  Válasz | 2008. március 06. 19:37 | Sorszám: 40
Nem emléxem és utána nézni sincs kedvem. Nagy valószínűséggel azért febr. 25, mert aznap ér a legközelebb ahhoz a ponthoz, amikor a majdnem pontosan egy napot késik a Föld.
Nem utolsó sorban azért is a február a szökőhónap, mivel a római év márciussal kezdődött.

Nem kell a 2000-2500 évvel ezelötti embert úgy lenézni. Fejlett volt a csillagászat, többek közt a görögök megállapították az egyenlítő hosszát, ergo azt is tudták, hogy a Föld gömbölyű.

keresztkem
  Válasz | 2008. március 06. 15:18 | Sorszám: 39
Kedves jó Hame!
Én elfogadom--valamiféle tekintélytisztelet alapján, hogy úgy volt, ahogyan írod.Azt azonban mégsem tudom HOGYAN LEHETETT ÚGY? Milyen meggondolás alapján? Ha nem tudták azt, hogy a Föld KERING--és nem FOROG, ahogyan korábban én hibásan írtam--a NAP körül, akkor hogyan szerkeszthettek olyan pontos naptárat.Vagy ha annak az alapján, hogy látták: reggel valahogy fölmegy a Nap, este meg leszáll, azért az nem lehetett olyan marhára pontos.
Hiszen ha belegondolsz még ma sem annyira nagyon pontos!
Pl.:meg tudod nekem azt mondani, hogy MIÉRT FEBRUÁR 25 a SZŐKŐNAP--ami ugye muinden évben van--és NEM FEBRUÁR 29, ami valóban csak 4 évente.Jó-jó, hogy én nem tudom olyan nagyon jól, de mintha azok sem mindig, akik "tudást" mutatnak.Változatlanúl azt "gyanítom"--és valóban nem "tudom"--hogy a "heti nap" Jézus korában NEM BIZTOS hogy hajszálra pontosan azt jelentette ugyanazt, mondjuk 33-ban vagy 46-ban, mint amit MA!
Keresztényi szeretettel: keresztkém
mpd
  Válasz | 2008. március 06. 14:43 | Sorszám: 38
Ha én vagyok Pilátus, juszt is szombatra tettem volna a kivégzéseket.
HAME
  Válasz | 2008. március 06. 14:39 | Sorszám: 37
Drága keresztkem Krisztus* Jézus születése* időszámításunk* után 33-ban az emberiség már nagyonis tisztában volt a napokkal, hetekkel, évekkel.
Olyannyira, hogy nemsokra rá, 46-ban bevezetett Juliánus naptárral már azt a negyednapot is figyelembe veszík, ami miatt szökőéveket kell tartanunk.

*nem kívánandó törlendő.

keresztkem
  Válasz | 2008. március 06. 08:17 | Sorszám: 36
Helyesbítés: "1/365-öde" a Nap az évnek, és NEM 1/356-oda, amint az előbb tévesen írtam.
keresztkém
keresztkem
  Válasz | 2008. március 06. 08:13 | Sorszám: 35
Keresztény hitünk alapja ugye a Szentírás.A Szentírás--bár a legfontosabb könyv az én életemben is--semmiképpen sem természettudományos mű.Nem biológia, nem matematika és legfőképpen NEM FIZIKAKÖNYV.Sugalmazásának és papírravetésének idején az emberiség nem volt tisztában az időegységek TAGOLÁSÁVAL.Az év, mint a Földnek a Nap körül való keringési TARTAMA márcsak azért is ismeretlen kellett, hogy legyen, mert a legtöbben azt gondolták, hogy a Nap kering a Föld körül, és nem forditva--ahogyan ugye a valóságban van.Ezért abban az időben amikor a Szentírást leírták nyilvánvalóan 1 földi nap, mint IDŐ, nem a Föld ÉVES FORGÁSI IDŐTARTAMÁNAK 1/356-od részét jelentő időt jelentette, hanem valami egészen mást.Ennélfogva a HÉT NAPJAI sem azt jelentették pontosan, ami MA! Igy annak, hogy a héten melyik az első nap és melyik a hetedik, vagy hogy melyik nap a kedd a szerda vagy a péntek, ezeknek a meghatározásoknak EGÉSZEN BIZONYOSAN MI NEM ADHATUNK MAI ÉRTELMET! Illetve--sajnos--adunk, de az rengeteg értelmezési konfliktusra és hibára vezet.Ld. Hetednapi Ádventista Egyház "heti" ünneplési rendjének értelmetlen és fölösleges extremitása.Mintha nem az lenne hitünk legfőbb értelme, hogy jók legyünk, szeressük Istent és közöttünk emberek között békesség legyen egymás között, hanem az, hogy hajszálpontosan identifikáljunk bizonyos időpontokat a Bibliából és az Egyháztörténelemből.Ezeken az ú.n. újabb és újabb "fölfedezéseken való rágódás" fölösleges figyelemelterelés a kereszténység LÉNYEGÉRŐL!
keresztkém
HAME
  Válasz | 2008. március 01. 19:50 | Sorszám: 34
Könyörgöm áruld már el mikor lett keresztre feszítve. Mindjárt itt a Húsvét én meg itt fetrengek kétségekben.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola