Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gazdatüntetés - budapestiek témogassátok (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gazdatüntetés - budapestiek témogassátok
Mercurius
  Válasz | 2003. augusztus 08. 07:34 | Sorszám: 59
Nem lehetne a gazdatüntetéshez visszatérni? Annak több értelme lenne, mint egymás csesztetésének.
mpd
  Válasz | 2003. augusztus 08. 07:30 | Sorszám: 58
Don, te fideszes vagy?
pernahajder
  Válasz | 2003. augusztus 08. 07:27 | Sorszám: 57
Ostoba!
pernahajder
  Válasz | 2003. augusztus 08. 06:50 | Sorszám: 56
Kedves UgocsaB,

a linkek nem adnak választ a TÖR-rel kapcsolatos kérdéseimre.

A Szentkoronáról megjelent Zétényi- és Kocsis-könyveket meg elég jól ismerem. Csakhogy a Korona közjogi struktúrája ma már nem állítható helyre, miközben persze a közjogi tan legfontosabb tézisei ma is általános érvényű értékek.

A Pajzsszövetség naiv elképzelései a Szentkorona testéről, a tagságról, a birtokjogról, a joghatóságról, a jogairól azt jelzik: a szövetség vezetői nincsenek tisztában a középkor és a jelenkor közfelfogása közti különbséggel.

Bevallom, kutyafülű voltam, mert szinte biztos voltam abban, hogy majd valami csacsiságot válaszolsz, ami könnyedén cáfolható. Elkerülted ezt. De talán egy külön topikban megbeszélhető lenne, mi is a Szentkorona történelmi jelentősége és mai szerepe.

Mercurius
  Válasz | 2003. augusztus 08. 03:48 | Sorszám: 55
A Fidesz csepeli szervezetének elnöke küldte ezt a levelet...

V.
* * *

Kedves Barátom!

A vasárnapi gazdatüntetéssel mi, csepeliek is szolidárisak vagyunk!
Kérlek Benneteket, hogy személyes jelenlétetekkel is támogassátok a
az ismét kisemmizett vidéki kistermelõk, gazdák megmozdulását.

Találkozó: Szent Imre tér (a trafiknál, az óra alatt) 14.45 - 15.00 óra között
Indulás: 15.00 órakor

Várunk szerettetel! Hajrá, Magyarország! Hajrá, magyarok!

Üdvözlettel: Németh Szilárd

UgocsaB
  Válasz | 2003. augusztus 07. 23:11 | Sorszám: 54
Szent Korona és TÖR ismertetők:
www.csillag-osveny.hu www.pajzsmozgalom.hu www.eunyet.hu

továbbá Zétényi Zsolt, Kocsis István könyvei, de dr.Halász József elég jó breviáriumokat dolgozott ki

Don
  Válasz | 2003. augusztus 07. 22:48 | Sorszám: 53
Mennék én, de sajnos vidéken leszek.

De küldök magam helyett még egy embert.

iszalag
  Válasz | 2003. augusztus 07. 20:18 | Sorszám: 52
Céljaink kinyilvánítása érdekében tüntetésre várjuk a magyar gazdákat, a polgári körök tagjait és minden honfitársunkat, aki szolidaritást vállal a magyar vidék gondjaival, hiszen az ő gondjaik a mi gondjaink is. Demonstrációnkat augusztus 10-én (vasárnap) 16 órai kezdettel az Országház előtt, a Kossuth téren, a Rákóczi-szobornál tartjuk.
iszalag
  Válasz | 2003. augusztus 07. 20:18 | Sorszám: 51
Requiem a magyar gazdákért és a magyar mezőgazdaságért
2003-08-07 18:26


A Fidesz gazdatagozata Requiem a magyar gazdákért és a magyar mezőgazdaságért címmel rendez demonstrációt augusztus 10-én 16 órai kezdettel az Országház előtt, a Kossuth téren, a Rákóczi-szobornál. A rendezvényre várják a magyar gazdákat, a polgári körök tagjait és minden polgárt, aki szolidaritást vállal a magyar vidék gondjaival.

Requiem a magyar gazdákért és a magyar mezőgazdaságért

Az elmúlt hónapok kormányzati tehetetlensége miatt már-már kilátástalan helyzetbe került a magyar mezőgazdaság. Állandósult a magyar gazdákat sújtó tej-, sertés-, baromfi- és tojásválság, melyet minden idők egyik legsúlyosabb aszálykára tetéz.

Mindeközben a Magyar Köztársaság Kormánya pótcselekvéssel és látszatintézkedéssel múlatja idejét, és meg sem kísérli érdemben orvosolni a mélyülő agrárválságot. Elszomorító, hogy mialatt a teljes kilátástalanság és kiszolgáltatottság gazdaemberek személyes tragédiáihoz vezetett, Medgyessy Péter - immár negyedszer ebben az évben - nyugodt lélekkel külföldön vakációzott. A miniszterelnök nyilván reménytelennek tartja a mezőgazdaság jelenlegi helyzetét, s emiatt nem hajlandó válaszolni a gazdák segélykiáltásaira.

A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség Gazdatagozata és a Szövetség a Nemzetért Polgári Kör Nemzeti Föld- és Gazdavédelmi Bizottsága ezért felhívással fordul a magyar társadalomhoz: védjük meg a magyar gazdákat, az agrártermelőket!

Céljaink kinyilvánítása érdekében tüntetésre várjuk a magyar gazdákat, a polgári körök tagjait és minden honfitársunkat, aki szolidaritást vállal a magyar vidék gondjaival, hiszen az ő gondjaik a mi gondjaink is. Demonstrációnkat augusztus 10-én (vasárnap) 16 órai kezdettel az Országház előtt, a Kossuth téren, a Rákóczi-szobornál tartjuk.

A rendezvényen felszólal többek között Faludi Sándor, a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség Gazdatagozatának elnöke és Jakab István, a Magosz elnöke.

Kérünk és várunk mindenkit, hogy nemzeti zászlóval, gyászszalagot tűzve jöjjön a Kossuth térre és személyes jelenlétével adjon nyomatékot követeléseinknek.

Budapest, 2003. augusztus 7.

Faludi Sándor
http://www.fidesz.hu/index.php?CikkID=13349

Don
  Válasz | 2003. augusztus 07. 19:15 | Sorszám: 50
Hogy kicsit részletesebb legyek, kézenfekvő a kérdés, mert bár MDF-hez közelállónak adja ki magát, a feje nem látszik ki Torgyán doktor igen méretes hátsó feléből.
Don
  Válasz | 2003. augusztus 07. 19:13 | Sorszám: 49
Tán kérdeztem valamit, és nem állítottam?
szedlacsek
  Válasz | 2003. augusztus 07. 17:03 | Sorszám: 48
A véglény az te vagy!
Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 07. 16:14 | Sorszám: 47
"Talán csak nem egy méltán kiciánozott kisgazda szellemi véglényhez van szerencsénk ... "

Egy olvtársak felől tájlékozódni nem tudó szubamatőr fórumozóhoz van szerencsénk?

Don
  Válasz | 2003. augusztus 07. 16:10 | Sorszám: 46
"Én is. Egészen közelről! Még a tükörben is látok olyat!"

Ehem. Talán csak nem egy méltán kiciánozott kisgazda szellemi véglényhez van szerencsénk, aki most ezért utálja a Fideszt és mindenkit, aki velük szimpatizálni merészel?

pernahajder
  Válasz | 2003. augusztus 07. 12:16 | Sorszám: 45
"Ismerek akkori FM-est..."

Én is. Egészen közelről! Még a tükörben is látok olyat!

Hogyne. Szabadi sáros volt bizonyos dolgokban. De azok nem korrupciós dolgok voltak.

dolgorukij
  Válasz | 2003. augusztus 07. 12:03 | Sorszám: 44
Ami a mondandóm egyik sarkalatos pontja, hogy nekem elég erős sejtésem, hogy Szabadi sáros volt dolgokban, és az is, hogy ez nem bizonyítható.
Ismerek akkori FM-est...
pernahajder
  Válasz | 2003. augusztus 07. 11:57 | Sorszám: 43
Nézd, én ezekre reagáltam:

k.o. Válasz | 2003. augusztus 06. 14:19 | Sorszám: 18
"... Ha volt korrupció az előző ciklusban,akkor az mindenekelőtt Torgyánhoz és sleppjéhez kötődik.Már a jobboldal és a polgári kormány ilyen szintű lejáratása is vétek,nem beszélve a meglovasított milliókról."

Don Válasz | 2003. augusztus 06. 15:27 | Sorszám: 20
"Nem tőled kérdezem, hanem bárkitől: Szabadi ellen egyetlen korrupciós vád sincs a mai napig. Akkor csak azt nem értem, hogy miért csukták le. No és Székely Zoltán? Torgyán villája? Ezek bizonyítva vannak legjobb tudomásom szerint."

Tehát tudom, hogy nem te mondtad, de a vita a fenti megnyilvánulások körül forgott. Ha valaki utálhatta Szabadit, és okkal, akkor az többek között éppen én lehetek. De a személyes ellenszenv, netán a személyes konfliktus sem lehet ok arra, hogy olyasmit is ráverjünk a másikra, amiben nem sáros. (A dologhoz hozzá tartozik, hogy ő sajnos nem így gondolkozott velem szemben, sőt, többször megrágalmazott.)

( Off: A takarítónő meg a közelébe se mehetett, nem, hogy megszólíthatta volna! Tényleg megkövetelte azt, hogy mindenki "doktor Szabadi Béla politikai államtitkár úrnak" nevezze a háta mögött és "politikai államtitkár úr"-nak szólítsa. Ez alól egy kivétel volt: én mindig Bélának szólítottam. Ezt ő eleinte sérelmezte és egyre emeltebb hangon - végül már üvöltve - közölte velem: vedd tudomásul, én politikai államtitkár vagyok, te csak beosztott vagy. A harmadik üvöltésére már nem bírtam tovább, beszóltam neki: De kedves Bélám, a legtöbb politikai államtitkárnak ezt nem szükséges külön hangsúlyoznia!)

pernahajder
  Válasz | 2003. augusztus 07. 11:35 | Sorszám: 42
Tudtommal az égvilágon semmiféle szabályt nem sértesz vele. Ha a szerkentyűd bírja, használd. Miután azonban a személygépkocsikban használatos dízelolajakhoz külnböző

Hogy az előállításához technikailag mi szükséges, és az előállító üzem létesítéséhez milyen szakhatósági engedélyek kellenek, azt nem tudom. Tűzrendészetire biztos szükség van, és vélhetőleg ÁNTSZ engedély is szükségeltetik. Azt hiszem, biodízel előállításához talán még mindig lehet szerezni valamiféle állami támogatást is, hiszen a megújuló energiforrásokra talán van még támogatási lehetőség.

dolgorukij
  Válasz | 2003. augusztus 07. 11:32 | Sorszám: 41
Nem mondtam, hogy Torgyán ettől korrupt, hanem azt, olyan módon igazolta a háza forrásait, amit gyakorlatilag lehetetlen ellenőrizni.

Szabadi esetében szerintem nem érted, amit írtam (vagy én nem értem, amit Te). Nem arról volt szó - emlékeim szerint legalábbis- , hogy sikkasztott, handem hogy az FM cégek olyan dolgokra költöttek, amire nem kellett volna, és ez közvetve neki volt köszönhető.

Személyiségének kedvezőtlen vonásait a bíróság említette meg, amikor az őrizetbe vételt úgy indokolta, hogy " a vádlott személyiségéből adódóan felmerülne a tanúk befolyásolásának és a bizonyítékok eltüntetésének kísérlete,", magyarul a független magyar bíróság szerint az FM államtitkár egy vadbarom, szóval ezt nem én hoztam szóba, de tény, hogy voltak olyan hírek, hogy még a takarítónőtől is megkövetelte, hogy az összes címét felsorolva kérdezze meg, hogy viheti-e a szemetest.

pernahajder
  Válasz | 2003. augusztus 07. 11:27 | Sorszám: 40
UgocsaB kedves,

kérdeztem tőled két dolgot még a 17. sorszám alatt. Megtennéd, hogy válaszolsz rá? Kérlek, ne hagyj hülyén meghalni.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. augusztus 07. 11:24 | Sorszám: 39
Szóval gyártják. Lehet-e kapni? (Szlovákiában igen.)

Vagy, ha nem lehet, én csinálhatok-e, mehetek-e vele? Nem sértek-e ezzel valamilyen jogszabályt?


(Egyébként marha olcsó!)

pernahajder
  Válasz | 2003. augusztus 07. 11:18 | Sorszám: 38
Jól emlékszel. A források mintegy egynegyedére mondta, hogy családi kölcsön, amit a kölcsönadó, Németországban élő igen gazdag nővére is levélben megerősített. (A hölgy volt az, aki saját forrásai terhére mammográfot ajándékozott a mátészalkai kórháznak.)

És most ettől miért korrupt Torgyán? Miért neki kéne bizonyítania? Nem annak kell bizonyítani, aki azt állítja, hogy korrupt? Egyedül neki nem szabad házat építenie?

Torgyán esetében egyszerűen arra játszott a sajtó - összejátszva a politikai elit mindkét oldalával - hogy a házat villának titulálva felszítsa az irigységet és ennek révén a gyűlöletet Torgyán ellen. A befolyásolható és irígy tömeg meg egyből a vérét kívánta. Ennyi. Volt már ilyesmire példa a történelemben. Torgyánnak tényleg voltak hülyeségei, de korrupt nem volt.

Szabadi esetében pedig ugyancsak nem arról volt szó itt a topikban, hogy milyen minősíthetetlenül viselkedett. A bukóság, a nagyképűség ugyanis nem bűncselekmény. Hanem arról, hogy korrupciós bűncselekményben sáros-e. Semmi illegális nincs abban, hogy cégek - reklámozásuk fejében - ellenértéket fizetnek egy futballcsapatnak. Ez történt. Az ellenértéket nem Szabadinak fizették, tehát ha ezügyben volt indokolatlan vállalati veszteséget eredményező reklámozás, az akkor sem korrupciós, hanem más bűncselekmény.

Az előzményekhez tartozik, hogy Torgyánék előtt a Fradit teljes egészében minisztériumi forrásokból, tehát költségvetési közpénzekből finanszírozták. Mindannyiunk adójából (így pl. az MTK-drukkerek adójából is). Épp Torgyánék voltak, akik ezt megszüntették és más, legális finanszírozási lehetőséget találtak. Hogy aztán ezt az egyébként legális finanszírozási formát a hirdető agrárcégek Szabadi nyomására túlzásba vitték-e, ez kimutathatóan veszteséget eredményezett-e náluk és ez elérte-e a hűtlen kezelés bűncselekményének szintjét, nos ezt kell a bíróságnak vizsgálnia.

De mint mondtam ezek az ügyek a minisztériumi közpénzekben semmiféle hiányt newm okoztak, tehát aki itt korrupcióról és milliók elsikkasztásáról ágál, az hazudik. A tárgybeli időszakra vonatkozó második ÁSZ vizsgálat eredményét most tették közzé: az ÁSZ ismét nem kezdeményez a minisztériumi közpénzek kezelése kapcsán további eljárásokat, mert nem talált szankcionálható ügyeket.

UgocsaB
  Válasz | 2003. augusztus 07. 10:56 | Sorszám: 37
Vissza minden magyarnak az állampolgárságot!

Vissza Magyarország szabadságát!

Ezekre a kérdésekre találunk megoldást

2003. augusztus 16-17-én Ópusztaszeren,
-----ELÉG VOLT! a ránk hozott bajokból:

- az idegen érdeket szolgáló jogrendszerből;
- az idegen érdeket szolgáló, EU-gyarmati gazdaságból;
- az idegen érdeket szolgáló magyarság-megosztottságból!

Elég volt Magyarország kiszolgáltatottságából!

Vissza a magyar Alkotmányt!
Vissza a magyar földet és gyárat!
Vissza a magyarnak szabadságát és megélhetését! Magyar sajtót!
Vissza minden magyarnak az állampolgárságot!

Vissza Magyarország szabadságát!

Ezekre a kérdésekre találunk megoldást

2003. augusztus 16-17-én Ópusztaszeren,
a Radikális Harmadik Erő
figyelmeztető nagygyűlésén

Beszédet mond:

Balogh Gyula
FKGP, országgyűlési képviselő
Dr. Geönczeöl Gyula
a MVSz Felvidéki Régióelnöke
dr. Halász József
a PAJZS Szövetség elnöke Kiss Dénes
a Trianon Társaság elnöke,
dr. Kőrösi Imre
az Agrár Munkaadói Szövetség elnöke
Németh László
az MVO 56-os Szövetség elnöke Rácz Sándor
a Földvédő Mozgalom elnöke
Torockai László
a HVIM elnöke

Független Kisgazda, Földmunkás és Polgári Párt - Hatvannégy Vármegye
Ifjúsági Mozgalom - Magyar Vidék Országos 56-os Szövetség - PAJZS Szövetség - Trianon Társaság

Program:
16-án: gyermekdélelőtt (10 órától) - beszédek - koncert - táncház
17-én: gyermekdélelőtt - fórum - a mezőgazdasági kistermelők helyzetének megoldására szervezet létrehozása (16 óráig). Rendező:
PAJZS Szövetség,
6701 Szeged, Pf. 2443,
tel.: 30/616-3894,
e-mail: szeged@pajzsmozgalom.hu

Magyar ételek, italok, ajándéktárgyak, könyvek, folyóiratok!

dolgorukij
  Válasz | 2003. augusztus 07. 10:48 | Sorszám: 36
"Anyagi forrásaival Torgyán részletesen elszámolt, igaz, ezt a sajtó annak ellenére sem hozta le, hogy a részletes - három oldalas - elszámolást Torgyán valamennyi komoly napilapnak és az MTI-nek is megküldte. A parlament mentelmi bizottsága megvizsgálta az ügyet, és az építkezés anyagi forrásait rendben lévőnek találta"

Ha jól emlékszem, a részletes elszámolás azt jelentette, hogy a források egy részére azt mondta, hogy a család adott neki kölcsön. Bizonyítsa, aki tudja.

Ami Szabadit illeti: szvsz ez szintén egy olyan dolog, amit paragrafusok alapján nehéz megítélni. A vádak szerint Szabadi az FM-hez tartozó cégeket befolyásolta annak érdekében, hogy költsék a pénzt nem teljesen legális célokra. Utasítani hivatalosan nem állt módjában, de mint az FM vezetőjének, igen komoly befolyása volt a cégek döntéshozóira. Nem biztos, hogy ezt rá fogják bizonyítani, de sokan vannak, akik szerint Szabadi kéréseit nem volt szokás elutasítani. Nem találták meg ugyan a cégvezetőt a dunában hordóba betonozott lábbal, de kellemetlenségei voltak. (Én nem tudom, így van-e, de ha igen, akkor az, hogy valamilyen jogszabály alapján bűnösnek találják-e, nem ad pontos választ erre a kérdésre.)

mpd
  Válasz | 2003. augusztus 07. 10:47 | Sorszám: 35
Értem, nem vetted észre az iróniát. Most olvasd el úgy, hogy gúnyolódtam a köztudomású tények ügyében.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola